Trucks

Nowa seria samochodów ciężarowych zbudowana z myślą o kierowcy

| 4 minuty czytania | 4 minuty czytania
Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi.
Cztery nowe samochody ciężarowe „dostarczą naszym Klientom silniejszych argumentów w walce o pozyskanie najlepszych kierowców” – mówi prezes Volvo Trucks.

„Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej przyszłościowej inwestycji” — mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Cztery samochody ciężarowe do przewożenia ciężkich ładunków: Volvo FH, FH16, FM i FMX stanowią około dwóch trzecich dostaw Volvo Trucks. 

Nowe Volvo FM i Volvo FMX mają całkowicie nowe kabiny, a także wiele takich samych funkcji wyświetlacza graficznego jak ich większe odpowiedniki Volvo. Objętość wnętrza zwiększono w nich nawet o jeden metr sześcienny, zapewniając dzięki temu większy komfort i więcej miejsca do pracy.

W Volvo FH i Volvo FH16 zwiększono bezpieczeństwo dzięki takim funkcjom, jak aktywne światła mijania. Ten system poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, ponieważ automatycznie wyłącza wybrane segmenty świateł drogowych LED, kiedy samochód ciężarowy zbliża się do innych pojazdów. 

Na stanowisku kierowcy znajduje się obecnie całkowicie nowy interfejs do obsługi informacji i komunikacji. Dzięki temu kierowca może łatwiej przeglądać i nadzorować różne funkcje, a wykonywane przy tym czynności są mniej stresujące i rozpraszające. Wyświetlacz zestawu wskaźników jest całkowicie cyfrowy, z 12-calowym ekranem, który znacznie ułatwia kierowcy wybranie aktualnie potrzebnych informacji. Opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy może obsługiwać system Infotainment, nawigację, informacje o transporcie i obraz z kamery.  

„Nasze nowe samochody ciężarowe pomogą kierowcom pracować jeszcze bezpieczniej i wydajniej, a naszym Klientom dostarczą silniejszych argumentów w walce o pozyskanie najlepszych kierowców” — kontynuuje Roger Alm. 

Volvo FH16

Komfort i moc
The new generation of the Volvo FH16 z powodzeniem łączy nowe funkcje bezpieczeństwa, środowisko robocze zaprojektowane pod kątem potrzeb kierowcy i najnowsze technologie. Zwiększona nośność przedniej osi oraz poprawione kąty skrętu osi wleczonej i pchanej zapewniają lepszą zwrotność i wyższą produktywność. Zmodernizowana deska rozdzielcza zawiera nowe, praktyczne schowki i całkowicie cyfrowy 12-calowy wyświetlacz graficzny o wysokiej rozdzielczości. Na potrzeby szczególnie wymagających operacji jest oferowana nowa oś zespolona o nośności 38 ton.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
- Aktywne światła mijania zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.
- Zwiększona nośność przedniej osi oraz poprawione kąty skrętu osi wleczonej i pchanej.
- Nowa oś zespolona o nośności 38 ton dostępna na potrzeby szczególnie wymagających operacji.
- Opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy.

Volvo FH

Najlepszy pojazd do transportu długodystansowego
Nowe Volvo FH ma odświeżoną kabinę, innowacyjne elementy systemu bezpieczeństwa i zapewnia kierowcy doskonałe warunki pracy. Centrum unowocześnionej wewnętrznej przestrzeni roboczej stanowi zmodernizowana deska rozdzielcza z całkowicie cyfrowym 12-calowym wyświetlaczem graficznym o wysokiej rozdzielczości. Od zewnątrz aktywne światła mijania zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Korzystając z różnych konfiguracji układu napędowego i podwozia, Volvo FH można dopasować do szerokiej gamy zastosowań i zapewnić znaczne oszczędności paliwa i emisji CO2

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
- Aktywne światła mijania zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.
- Zasilany gazem silnik LNG zgodny z normą Euro 6, oferowany na wielu rynkach europejskich.
- Opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy.
- Nowy podwójny system magazynowania energii, który zawsze zapewnia rezerwę mocy na uruchomienie silnika.

Volvo FM

Komfortowe miejsce pracy
Nowy samochód ciężarowy Volvo FM o dużej ładowności zaprojektowano z myślą o zapewnieniu znakomitego miejsca pracy na kołach. Nowej kabinie nadano aerodynamiczny kształt i zastosowano pionowe słupki przednie, co pozwoliło uzyskać dodatkowy metr sześcienny przestrzeni i więcej światła. Nowa kierownica z opcją pochylania pozwala kierowcy przyjąć podczas jazdy ergonomiczną pozycję. Charakter wnętrza podkreśla nowa deska rozdzielcza wyposażona w 12-calowy wyświetlacz graficzny o wysokiej rozdzielczości z przejrzystym interfejsem. Lepsza widoczność nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa w nowym Volvo FM — pojazd jest wyposażony także w tempomat adaptacyjny (ACC), który działa w całym zakresie prędkości, nawet do 0 km/h. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
- Nowa, bardziej przestrzenna kabina o aerodynamicznym kształcie.
- Lepsza widoczność dzięki obniżonej linii drzwi, nowym lusterkom wstecznym i nowej kamerze narożnej po stronie pasażera.
- 12-calowy wyświetlacz cyfrowy z czterema różnymi widokami ekranu.
- Opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy.

Volvo FMX

Zawsze się sprawdza – na drogach i bezdrożach
Nowe Volvo FMX ma całkowicie nową kabinę, większą ładowność i innowacyjne elementy systemu bezpieczeństwa Jest dostępne z najcięższym dodatkiem do gamy podwozi Volvo — opcjonalna oś zespolona o nośności 38 ton pozwala zwiększyć DMC pojazdu do 150 ton. Do szczególnie trudnych zastosowań, np. w górnictwie, jest oferowany opcjonalny stalowy wywietrznik dachowy z uchwytem wyjścia awaryjnego, który pozwala zdjąć cały wywietrznik. Charakterystycznym elementem przestronnego wnętrza jest nowoczesny aktywny zestaw wskaźników deski rozdzielczej z 12-calowym wyświetlaczem graficznym o wysokiej rozdzielczości oraz nowa kierownica z opcją regulacji kolumny, co pozwala kierowcy przyjąć najbardziej ergonomiczną pozycję podczas jazdy.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY
- Całkowicie nowa kabina o odpornych częściach zewnętrznych.
- Opcjonalna oś zespolona o nośności 38 ton pozwala zwiększyć DMC pojazdu do 150 ton.
- Nowy panel kontroli trakcji pomaga kierowcy radzić sobie z potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami.
- Opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy.