Trucks

25 bohaterów Volvo FH

Volvo FH to samochód ciężarowy kierowcy. Ale zanim do niego trafi, przechodzi przez umysły i ręce rzeszy pełnych pasji pracowników. Przedstawiamy 25 bohaterów, którzy ciężko pracują na to, by każde Volvo FH było źródłem Twojego sukcesu.
Mężczyzna stojący na tle Volvo FH

25: Stig Falk. Goeteborg, Szwecja
Projektant przemysłowy (1993 r.)

– W 1993 r., gdy Volvo FH wchodziło na rynek, pracowałem jako projektant. Najbardziej jestem dumny z tego, że swoją pracę zaczęliśmy już na wczesnym etapie konstruowania pojazdu i że już wtedy dobrze wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć. Gdy dziś widzę Volvo FH, odczuwam satysfakcję.

24: Wijnand van den Brink. Beesd, Holandia
Menedżer ds. produktów specjalnych i innowacji
  

– Nadal uważam, że wprowadzenie Volvo FH na rynek było czymś wyjątkowym. To była prawdziwa rewolucja, jeżeli chodzi o kabinę i technologie silnikową. Entuzjazm dealerów i klientów przewyższył nasze najśmielsze oczekiwania, co było wyraźnie widoczne po liczbie zamówień. To fantastyczne, że mogłem odgrywać aktywną rolę w przekazywaniu wiedzy z rynku holenderskiego do centrali Volvo i na odwrót oraz adaptować samochody ciężarowe pod kątem specyficznych wymagań w Holandii.

23: Staffan Rödjedal. Goeteborg , Szwecja
Główny menedżer produktu ds. Volvo FH

– Volvo FH opracowano w celu przyciągnięcia najlepszych kierowców i jednocześnie zapewnienia jego posiadaczowi jak największej wydajności. 

22: Raili Riiberg. Estonia, Tallin
Menedżer ds. sprzedaży i marketingu w Volvo Trucks

– Należałem do zespołu w Goeteborgu, który w 2012 r. wprowadzał na rynek Volvo FH4 i przyjemnością obserwowałem, jak pierwsze jego egzemplarze są dostarczane klientom w Estonii. Moim zadaniem jest troska o to, by nasi klienci odczuwali przynależność do społeczności Volvo i mogli czerpać satysfakcję z użytkowania naszych pojazdów. Pracując w małym, ale zgranym zespole, dbamy o profesjonalizm dostaw samochodów ciężarowych Volvo FH.

21: Thomas Thuresson. Lundby – Goeteborg, Szwecja
Menedżer ds. segmentu transportu długodystansowego

– Volvo FH od 1993 r. wyznacza nowe standardy w branży transportowej. Ja zaś odpowiadam za to, żeby nadal tal było. Żebyśmy byli motorem postępu i żeby Volvo FH zawsze było preferowane i stanowiło naturalny wybór dla klientów.

20: Mats Karlsson Lindh. Goeteborg, Szwecja
Dyrektor ds. planowana produktu

– Od 35 lat uczestniczę w procesie rozwoju i ewolucji samochodów ciężarowych Volvo. W tym czasie pracowałem przy wszystkich ważniejszych modernizacjach produktów. Odczuwam ogromną satysfakcję, gdy widzę i słyszę reakcje klientów na prezentowane przez nas nowości. To daje energię do dalszych wysiłków, by po raz kolejny przewyższyć oczekiwania klientów.

19: Sonia Rodrigues. Kurytyba, Brazylia
Koordynator ds. produkcji typoszeregu F

– Mój wkład w świetność Volvo FH polega na kierowaniu zespołem zaangażowanych pracowników, którzy budują wysokiej klasy pojazd, budzący podziw u innych użytkowników dróg.

18: Eskil Sturesson. Goeteborg, Szwecja
Główny inżynier

– Jako główny menedżer projektu generacji Volvo FH wprowadzonej na rynek w 2002 r., miałem zaszczyt pracować z doskonałym zespołem ludzi, którzy zaprojektowali ten udany model!

17: Simona Hanoun. Tuve – Goeteborg, Szwecja
Montażysta

– Staram się jak najlepiej wykonywać swoją pracę na stanowisku kompletacji podwozia, tak aby do naszych klientów trafiały wysokiej jakości pojazdy wolne od wad.

16: Roman Trosin. Tallin, Estonia
Menedżer regionalny, VFS Estonia

– Dostarczam elastyczne i racjonalne rozwiązania finansowe klientom chcącym kupić Volvo FH. Blisko współpracuję ze sprzedawcami z Grupy Volvo, dbając o to, by nabywcy Volvo FH mieli dostęp do odpowiednich usług towarzyszących.

15: Ida Leitner. Tuve – Goeteborg, Szwecja
Montażysta

– Dbam właściwe załadunek kontenera.

14: Martin Tomlinson. Warwick, Wielka Brytania
Dyrektor ds. prezentacji produktu, UK & Ireland

–  Przeprowadzam prezentacje Volvo FH, najlepszego samochodu ciężarowego na rynku, dla klientów i dziennikarzy.

13: Diogo Dias dos Santos. Kurytyba, Brazylia
Manufacture GTO E&BM

– Codziennie intensywnie i z pełnym zaangażowaniem pracujemy, mając na względzie sukces klienta. Przez ręce naszego zespołu przechodzi wiele pojazdów, więc dbamy o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, ponieważ dzięki temu możemy utrzymywać doskonałą jakość naszej pracy.

12: Glenn Johansson. Goeteborg, Szwecja
Menedżer ds. bezpieczeństwa produktów

– W czasie, gdy Volvo Trucks jako pierwszy producent samochodów ciężarowych wprowadzało do swoich pojazdów poduszkę powietrzną, w 1995 r., byłej liderem tego projektu. Poza świadomością pokonania wyzwań związanymi bezpośrednio z opracowaniem poduszki powietrznej, najlepszy dowód na odporność Volvo FH uzyskałem w 1997 r., gdy na pierwszej stronie jednej z niemieckich gazet pojawiła się relacja: „Dziękuję Bogu i Volvo za to, że przeżyłem ten wypadek”. Jak relacjonował kierowca Volvo FH wyposażonego w poduszkę powietrzną, przy dużej prędkości uderzył on swoim pojazdem w tył zaparkowanego innego samochodu ciężarowego. Po zderzeniu o własnych siłach i bez żadnych obrażeń wyszedł z kabiny, a kilka dni później wrócił do pracy. 

11: Sander Kõivuste. Tartu, Estonia
Administrator sprzedaży

– Pracuję jako administrator sprzedaży i jestem ambasadorem Volvo, który dba o to, by pojazdy Volvo FH były przekazywane klientom wraz z niezbędnym przeszkoleniem, co pozwoli maksymalnie efektywnie je użytkować. Zawsze działam w najlepiej rozumianym interesie klienta.

10: Shilpa Vijayakumar. Bengaluru, Indie
Inżynier mechanik ds. hamulców i opon

– Zajmuję się hamulcami i ich modelami CAD, wraz z ich dokumentowaniem. Moja praca służy temu, by do każdego samochodu ciężarowego trafiały właściwe części. 

9: Björn Andersson. Goeteborg, Szwecja
Główny inżynier

– Pomimo przepracowania 44 lat przy nowatorskich technologiach, takich jak np. pierwsza poduszka powietrzna dla samochodu ciężarowego, czy też kolumna kierownicza do Volvo FH, która do dziś jest uznawana za jedną najdoskonalszych tego typu konstrukcji, wciąż się tym pasjonuję.

8: John Comer. Warwick, Wielka Brytania
Dyrektor ds. zarządzania produktem

– To wielki honor i przywilej, móc pracować z Volvo FH i obserwować postęp, którego pojazd ten był motorem przez ostanie 25 lat, a przede wszystkim jego pozytywny wpływ na sukces naszych klientów. W grudniu 1992 r. prowadziłem pierwsze testowe Volvo FH z Goeteborga do Lockerbie w Wielkiej Brytanii. Jadąc na północ autostradą M6 pomyślałem sobie, że za chwilę na jej przeciwległej nitce dojdzie do poważnego wypadku, ponieważ wszyscy mijani kierowcy ciągle dyskutowali przez radio CB i gapili się na „szokującą” aerodynamiczną kabinę. Zapierające dech w 1993 r. i wciąż zachwycające – życzę Volvo FH wszystkiego najlepszego z okazji 25-lecia.

7: Claudio Gallerani. Boltiere – Zingonia, Włochy
Dyrektor handlowy

– Cała moja kariera w Volvo jest ściśle związana z Volvo FH, począwszy od pierwszej jego generacji wprowadzonej na rynek w 1993 r. Od tego czasu obserwowałem rozwój tego wspaniałego samochodu ciężarowego we wszystkich jego fazach: zawsze był innowacyjny i zawsze o krok przed konkurencją. Sprzedaż Volvo FH ciągle daje mi satysfakcję i motywację do dalszego działania.

6: Anjan YVK. Bengaluru, Indie
Inżynier w dziale Special Vehicle & Customer Adaptation Support

– Zajmuję rozwiązaniami technicznym i przebudową pojazdów w celu ich dostosowania do indywidualnych wymagań klientów. 

5: Raquel Amadori. Kurytyba, Brazylia.
Specjalista ds. zakupów w Volvo Group Latin America

– Pełnię funkcję specjalisty ds. zakupów w Grupie Volvo. Opowiadam za pozyskiwanie nowych części do samochodów ciężarowych i monitorowanie łańcucha dostaw. Do moich obowiązków należy m.in. negocjowanie warunków dostaw części. W zakresie Volvo FH zajmuję się wyposażeniem wnętrza kabiny: fotelami, leżanką, tapicerką, zasłonami.

4: José Miguel Alberquilla. Madryt, Hiszpania
Menedżer ds. ofert serwisowych

– Wprowadzenie na rynek modelu FH było pierwszym dużym wydarzeniem w Volvo, w jakim uczestniczyłem. Chcę reprezentować wszystkich ludzi z pionu obsługi posprzedażnej, którzy troszczyli się o jakość Volvo FH przez te 25 lat, robią to dziś i będą robić jutro.

3: Marius Beniulis. Wilno, Litwa
Lider zespołu handlowego ds. serwisu

– Razem z moimi współpracownikami odpowiadam za działania na rynku usług serwisowych. Zajmujemy się sprzedażą usług i produktów, analizowaniem grup produktów i klientów oraz przygotowaniem różnorodnych promocji serwisowych i ofert specjalnych. Każdego dnia przychodząc do pracy mam świadomość, że sukces firmy zależy od tego, co jestem w stanie zrobić dla poprawy jakości. Nawet najmniejsze udoskonalenie może wiele zmienić.

2: Catarina Notemyr. Goeteborg, Szwecja
Lider zespołu

– W 1989 r. podjęłam pracę w modelarni Volvo Trucks jako stolarz i od samego początku uczestniczyłam w tworzeniu modeli elementów kabiny Volvo FH. Z czasem zostałam liderem zespołu w pracowni prototypów, pracując przy projektach coraz doskonalszych kabin.

1: Aguinaldo Oliveira. Kurytyba, Brazylia
Manufacture GTO E&BM

– Kieruję zespołem odpowiedzialny za finalizację projektów samochodów ciężarowych FH. Prowadzimy testy funkcjonalne pojazdów i zatwierdzamy cały proces ich produkcji, wydając zgodę na jej rozpoczęcie. Volvo FH jest pojazdem bezpiecznym, wyjątkowo trwałym, niezwykle komfortowym i co najważniejsze: budowanym z myślą od sukcesie klienta.