Trucks

25 wyzwań pokonanych przez Volvo FH

Od dróg pokrytych śniegiem i lodem po upał i pustynie. Na górskich drogach i na równinach. Dla Volvo FH nie ma zbyt wielkich trudności ani nieodpowiedniego klimatu. Volvo FH spełnia oczekiwania klientów od 1993 r. W 25 lat później nadal się rozwija i przekracza te oczekiwania. Oto 25 różnych sytuacji pogodowych, z którymi radzi sobie Volvo FH. Jest wśród nich Twoja ulubiona?

25: Dogi pokryte śniegiem i lodem mogą być groźne, ale Volvo FH zapewnia Ci bezpieczeństwo dzięki funkcjom takim jak elektroniczny system stabilizacji toru jazdy pojazdu i aktywny układ kierowniczy Volvo.

24: Podczas zjeżdżania ze wzniesienia hamulec silnikowy Volvo zapewnia doskonałą siłę hamowania nawet w trudnych warunkach jazdy.

23: Zachowanie ekonomiki paliwowej podczas jazdy w górach może być trudnym zadaniem, jednak dzięki funkcji Volvo I-See z możliwością inteligentnej kontroli prędkości jazdy można nawet obniżyć zużycie paliwa.

22: Na stromych podjazdach potrzeba najlepszych osiągów. Od premiery w 1993 Volvo FH ujawnia wyjątkową moc w każdym terenie.

21: Volvo FH to nie tylko pojazd – to miejsce pracy i dom jednocześnie. Podczas pokonywania długich tras komfort kierowcy ma znaczenie, dlatego samochody ciężarowe Volvo FH od 1993 r. są konstruowane pod kątem potrzeb kierowców. Zmiany wprowadzane w kabinie są wynikiem wszechstronnych testów z udziałem prawdziwych kierowców.

20: Precyzja kierowania jest ważna na każdej trasie. Na krętych drogach Aktywny Układ Kierowniczy Volvo zapewnia kierowcy doskonałą kontrolę jazdy, a dodatkowo odciąża jego szyję, plecy i barki.

19: Jazda nad oceanem lub w intensywnym deszczu jest testem dla lakieru. Samochód ciężarowy Volvo FH jest pokrywany dwoma warstwami środków antykorozyjnych, a następnie podkładem i warstwami lakieru. Czy wiesz, że możesz otrzymać Volvo FH w jednym z ponad 650 kolorów?

18: Dzięki skrzyni biegów I-Shift z biegami pełzającymi Volvo FH może przewozić cięższe ładunki, a to umożliwia przyjmowanie większej ilości zleceń.

17: Nie wszystkie drogi są zatłoczone. Aby pomóc kierowcy zachować czujność, Volvo FH posiada kilka systemów wykrywających nietypowe zachowanie i alarmuje, kiedy trzeba zrobić przerwę.

16: Dobra widoczność pomaga na drodze. Przednia szyba Volvo FH była przez lata powiększana, żeby stworzyć kierowcom jeszcze lepsze miejsce pracy.

15: Twój portfel skorzysta na obniżeniu kosztów paliwa. Podczas szkoleń w programie Volvo kierowcy uzyskują wiedzę i narzędzia pozwalające oszczędzać pieniądze i ograniczać emisje spalin.

14: Od premiery w 1993 r. Volvo FH pomaga transportowcom osiągać dobre wyniki. Samochód jest wszechstronny i zbudowany tak, aby obsłużyć każde możliwe zadanie. Wszystko to przy zachowaniu znakomitej paliwowej ograniczającej koszty i emisje.

13: Firma Volvo Trucks dba o środowisko. W przypadku Volvo FH dążenie do zmniejszenia emisji to niekończąca się droga. W najmniejszym stopniu nie obniża oczekiwanych przez klientów osiągów pojazdu.

12: Utrzymanie wysokiej średniej prędkości zwiększa efektywność jazdy i oszczędza paliwo. Dzięki nowym funkcjom i rozwiązaniom Volvo FH stale się zmienia. Połączenie doskonałej siły hamowania i osiągów układu napędowego to szczególna zaleta Volvo FH.

11: Volvo FH zostało trzykrotnie wyróżnione tytułem Samochodu Ciężarowego Roku. Ostatnim razem szczególne wrażenie na jurorach zrobiła innowacyjna kabina i zaawansowane technicznie elementy układu napędowego.

10: Aby zapewnić kierowcy bezpieczeństwo, Układ Monitorowania Pasa Ruchu śledzi poziome oznakowanie drogi za pomocą kamery i emituje ostrzeżenie, jeżeli kierowca niechcący najedzie na linię.

9: Komfort jazdy jest ważny – szczególnie na długich trasach. Wszechstronne testy z udziałem prawdziwych kierowców informują Volvo Trucks o tym, co cenią kierowcy. To właśnie zapewniło Volvo FH przewagę w momencie wprowadzenia na rynek. Obecnie Volvo FH jest nadal samochodem ciężarowym dla kierowców.

8: Funkcje czynnego bezpieczeństwa były wprowadzane w Volvo FH stopniowo. Należy do nich Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji. Jest to funkcja wykorzystująca radar i kamerę do identyfikacji pojazdów znajdujących się przed samochodem ciężarowym.

7: Nawet zaparkowane Volvo FH zapewnia kierowcy bezpieczeństwo i komfort. Jedną z najnowszych funkcji jest I-Park Cool. Jest to system klimatyzacji zapewniający kierowcy dobry sen w nocy niezależnie od pogody na zewnątrz.

6: Oszczędności paliwa podczas jazdy w terenie górzystym zapewnia skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch. Ta dwusprzęgłowa skrzynia biegów umożliwia szybką, płynną zmianę przełożeń, co chroni przed spadkiem prędkości obrotowej silnika.

5: Volvo FH wyposażono w charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne reflektory. Są piękne, ale to nie wszystko – dzięki nim samochód ciężarowy jest widoczny dla innych użytkowników drogi. Projekt powstał pod wpływem inspiracji lodem i skandynawskimi zimami. Ponadto zastosowane w reflektorach żarówki wyładowcze są łagodniejsze dla oczu kierowców i innych użytkowników dróg. 

4: Jazda w gorącym i zapylonym otoczeniu jest trudna, ale Volvo FH kocha takie wyzwania. Przed wprowadzeniem na rynek w 1993 r. Volvo FH przeszło intensywne testy w gorącym klimacie, na przykład w Arizonie w Stanach Zjednoczonych i w Australii Zachodniej.

3: Podczas silnego wiatru prowadzenie pojazdu bywa trudne. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo koryguje nawet wpływ silnego bocznego wiatru, co ogranicza napięcie mięśni kierowców.

2: Wsiadając do samochodu i wysiadając z niego, trzeba czuć się bezpiecznie. Volvo FH wyposażono w system antykradzieżowy z syreną alarmową o mocy 105 decybeli, więc kierowca może być spokojny w każdym miejscu.

1: Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość, ale na Volvo FH zawsze można liczyć.