Silnik Volvo FMX został skrupulatnie zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu paliwa

Nasze najoszczędniejsze silniki

Nasze silniki zostały skrupulatnie zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu paliwa – bez kompromisu pod względem osiągów. Optymalny kształt komory spalania. Umieszczone centralnie pionowo pompowtryskiwacze. Wysoki współczynnik napełniania cylindra…

Długo moglibyśmy wymieniać nasze osiągnięcia techniczne. Ale znacznie ważniejszy jest ich korzystny wpływ na Twój wynik końcowy. I na środowisko naturalne.

Poznaj nasze silniki
Automatyczny System Kontroli Trakcji zwiększa ekonomikę paliwową

Automatyczny System Kontroli Trakcji

Potrzebujesz napędu na przednią oś. Ale z naszych badań wynika, że potrzebujesz go zaledwie przez 2–5% czasu. Przez resztę dnia tylko marnujesz paliwo. Automatyczny System Kontroli Trakcji pomaga osiągać większą ekonomikę paliwową. Kiedy nie potrzebujesz dodatkowej trakcji, system automatycznie odłącza napęd osi przedniej, zmniejszając tym samym ilość zużywanego paliwa.

Poznaj Automatyczny System Kontroli Trakcji
I-Shift zapewnia do 5% niższe zużycie paliwa, w porównaniu z manualną skrzynią biegów

I-Shift – łatwa w użyciu, niezawodna i wysoce energooszczędna

I-Shift zwiększa osiągi i ekonomikę paliwową pojazdu, dostosowując strategię zmiany biegów do jego masy, prędkości i przyspieszenia oraz nachylenia drogi – co skutkuje niższym zużyciem paliwa. Sprzężona z silnikiem wysokoprężnym Volvo zapewnia do 5% niższe zużycie paliwa, w porównaniu z manualną skrzynią biegów.

W naszej ofercie pojawiła się także wzmocniona skrzynia biegów I-Shift, zmodernizowana z myślą i najtrudniejszych zastosowaniach. I Jest dostępna dla wszystkich konfiguracji osi, w tym także pojazdów z przednią osią napędową.

Przywitaj I-Shift
Doradztwo Paliwowe – utrwala oszczędności

Doradztwo Paliwowe – zredukuj na zawsze

Osiągaj swoje cele paliwowe. Obserwuj jak maleją, w miarę wzrostu Twojej efektywności. Jeżeli wykupisz naszą usługę Doradztwo Paliwowe, przydzielimy Ci osobistego doradcę. Z pomocą jego regularnych analiz, fachowych porad i bezpośredniego instruktażu natychmiast zaczniesz oszczędzać paliwo – i z roku na rok będziesz oszczędzać go coraz więcej.

Ile może zaoszczędzić dla Ciebie Doradztwo Paliwowe?
Dynafleet, w połączeniu ze szkoleniem, sprzyja poprawie ekonomiki paliwowej

Odkryj moc drzemiącą w danych

Dynafleet i szkolenie kierowców zastosowane jednocześnie mogą zaoszczędzić dla Ciebie do 7% paliwa. 

Dynafleet – monitoruj swoją ekonomikę paliwową

Poznaj nasz inteligentny system zarządzania flotą. W czasie rzeczywistym monitoruj wydajność swoich samochodów ciężarowych kierowców oraz automatycznie generowane rankingi zużycia paliwa. Następnie porównuj rezultaty, wykrywaj trendy i wdrażaj zmiany sprzyjające oszczędzaniu paliwa.

Poznaj Dynafleet

Szkolenie kierowców – małe zmiany, duże oszczędności

Nasze szkolenie w zakresie jazdy ekonomicznej pomoże Ci wykorzystać do maksimum każdą kroplę paliwa. Stanowi jedną z części naszego większego programu szkolenia kierowców. Jego istotą jest wypróbowane, systematyczne podejście do utrwalania technik ekonomicznej jazdy w celu osiągnięcia trwałych oszczędności – jest najskuteczniejsze w połączeniu z raportami Dynafleet.

Szkolenie kierowców Volvo

Znajdź dealera

Niech oszczędności płyną

Kluczem do ekonomiki paliwowej jest właściwe podejście. Twój dealer Volvo Trucks jest ekspertem w oszczędzaniu paliwa. Dlaczego nie zwrócić się do niego o pomoc?

Znajdź dealera