Zderzak Volvo FMX jest powleczony warstwą polipropylenu

Podwójnie wytrzymały zderzak

Zderzak z wysokogatunkowej stali jest odporny. Na tyle odporny, że jeżeli wjedziesz w pryzmę gruzu, raczej nie zauważysz żadnych uszkodzeń. Jest również powleczony grubą warstwą polipropylenu, która po odkształceniu powraca do swojego pierwotnego kształtu.

Zderzak składa się z trzech części zamocowanych łatwo dostępnymi z zewnątrz śrubami, więc samodzielnie możesz wymienić uszkodzony fragment – oszczędzisz sobie dojazdu do stacji obsługi i utrzymasz wysoką dyspozycyjność.

Przednia belka przeciwnajazdowa chroni pasażerów samochodu osobowego

Przednia belka przeciwnajazdowa (FUPS)

Dolny pas przedni ma konstrukcję skrzynkową. Poszczególne jego elementy współdziałają ze sobą, tworząc strukturę wyjątkowo wytrzymałą i jednocześnie podatną w przypadku czołowego zderzenia z samochodem osobowym. Zadaniem belki FUPS jest ochrona pasażerów samochodu osobowego poprzez kontrolowane odkształcanie się i pochłanianie części energii uderzenia.

Osłona dolna chroni silnik i ogranicza wzbijanie kurzu

Osłona dolna

Jazda w terenie może stwarzać niebezpieczeństwo uszkodzenia silnika. Dlatego Volvo FMX może być wyposażone w zmodyfikowaną osłonę dolną (opcja) o grubości 3 mm, chroniąca miskę olejową silnika, chłodnicę i przewody układu chłodzenia. Chronione jest wszystko, co mogłoby zostać uszkodzone podczas jazdy w terenie, także podczas cofania. A gdy jedziesz w warunkach dużego zapylenia, osłona zmniejsza zawirowania powietrza pod samochodem ciężarowym.

Znajdź dealera

Prowadzenie od przodu

Zacznij od przodu. Ale w miarę poznawania innych elementów Volvo FMX, przekonasz się dlaczego jest to najbardziej wytrzymały samochód ciężarowy, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy. Poproś swojego dealera Volvo Trucks o kluczyki.

Znajdź dealera