Hamulec Stabilizacyjny w Volvo FMX zapobiega „złożeniu się” zestawu drogowego

Hamulec stabilizacyjny

Podczas jazdy w zakręcie lub zjazdu ze wzniesienia po śliskiej drodze, Hamulec Stabilizacyjny pomaga zapobiegać tzw. złożeniu się zestawu drogowego. Jego działanie polega na pulsacyjnym uruchamianiu hamulców w przyczepie, co powoduje „wyprostowanie się” zespołu pojazdów. Hamulec Stabilizacyjny może być aktywowany automatycznie w ryzykownych sytuacjach, przy prędkościach do 50 km/h. Hamulec Stabilizacyjny jest dostępny zarówno w podwoziach samochodu ciężarowego, jak i ciągnikach siodłowych.

System Volvo wspomagający pracę kierowcy, światła hamowania awaryjnego

Światła hamowania awaryjnego

Jeżeli zaczniesz ostro hamować, światła STOP emitują szybkie błyski, w celu ostrzeżenia kierowców pojazdów znajdujących się za Tobą – łatwy sposób na uniknięcie uderzenia od tyłu.

System Volvo wspomagający pracę kierowcy, aktywny tempomat z Układem Ostrzegającym o Niebezpieczeństwie Kolizji i funkcją Hamowanie Awaryjne

Aktywny tempomat z Układem Ostrzegającym o Niebezpieczeństwie Kolizji i funkcją Hamowanie Awaryjne

Aktywny tempomat (ACC) wykorzystuje radar do utrzymywania stałej odległości od pojazdu poprzedzającego w intensywnym ruchu drogowym, poprzez automatyczne sterowanie silnikiem i wszystkimi dostępnymi systemami hamowania.

W przypadku rozpoznania ryzyka zderzenia, najpierw Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji ostrzega Cię sygnałem świetlnym rzutowanym na przednią szybę. Następnie automatycznie interweniuje funkcja Hamowanie Awaryjne, znacznie zmniejszając ryzyko odniesienia poważnych obrażeń.

System Volvo wspomagający pracę kierowcy, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu

Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu

Jeżeli jest włączony, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu skanuje za pomocą radaru martwe pole po stronie pasażera w poszukiwaniu innych uczestników ruchu. Jeżeli manewr zmiany pasa ruchu nie byłby bezpieczny, otrzymujesz ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne, w postaci błyskowego sygnału świetlne w pobliżu lusterka od strony pasażera.

System Volvo wspomagający pracę kierowcy, Układ Stabilizacji Toru Jazdy

Układ Stabilizacji Toru Jazdy

Nasz Układ Stabilizacji Toru Jazdy (ESP) ogranicza ryzyko poślizgu i przewrócenia się zestawu drogowego. W niebezpiecznych sytuacjach interweniuje w mgnieniu oka, zmniejszając moc silnika oraz selektywnie uruchamiając hamulce poszczególnych kół samochodu ciężarowego i przyczepy. Układ ESP jest obecnie dostępny w większości konfiguracji pojazdów, zarówno ciągników siodłowych, jak i podwozi samochodu ciężarowego.

System Volvo wspomagający pracę kierowcy, Enhanced Performance Bad Roads dla I-Shift

Enhanced performance – Bad roads

Optymalne zmiany biegów. Wspomaganie przy ruszaniu. Tryb jazdy terenowej, wykorzystywany w trudnych warunkach lub w terenie górzystym. Ten pakiet oprogramowania dostosowuje działanie skrzyni biegów I-Shift tak, by ułatwić Ci pokonywanie codziennych wyzwań.

Pakiet bezpieczeństwa aktywnego

Aktywny tempomat (ACC) z Układem Ostrzegającym o Niebezpieczeństwie Kolizji i funkcją Hamowanie Awaryjne
Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu
Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy
Znajdź dealera

Gotowy na bezpieczniejszą jazdę?

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks, by poznać nasze systemy wspomagające pracę kierowcy.

Znajdź dealera