Im więcej go używasz, tym lepiej wygląda.

Asok George

Projektant elementów zewnętrznych, Volvo Trucks

Cechy zwiększające wytrzymałość: Volvo FMX prezentujące swój prześwit

Większe. Lepsze. Mocniejsze

Wszystkie znajome detale Volvo FMX wciąż tam są. Zostały jedynie uwydatnione lub udoskonalone. Belka ochronna jest większa i bardziej wytrzymała, podobnie jak narożniki zderzaka. Umieszczony centralnie uchwyt do holowania jest wykonany z żeliwa i wytrzymuje obciążenie do 32 ton. Nowe reflektory główne znajdują się wyżej nad zderzakiem, gdzie są mniej narażone na uszkodzenia.

Panele zewnętrznego poszycia w Volvo FMX zaprojektowano tak, by były łatwe do demontażu i wymiany

Cechy oszczędzające czas

Zwróć uwagę na nieosłonięte śruby w narożnikach zderzaka i panelach zewnętrznych. Nie tylko wizualnie podkreślają solidność pojazdu, ale przede wszystkim umożliwiają szybką wymianę podzespołów. To część naszej filozofii łączenia funkcjonalności z formą – i ograniczania czasu, jaki spędzasz w stacji obsługi.

Zderzak Volvo FMX: odporny i funkcjonalny

Dolny pas przedni podwozia – wszystko podporządkowane dyspozycyjności

Pokryty warstwą propylenu, stalowy zderzak wytrzyma kontakt z niemal wszystkim, czym w niego rzucisz (lub w co wjedziesz). Masz do wyboru dwa rodzaje wytrzymałych osłon na swoje reflektory bi-ksenonowe. Jest też gruba na 3 mm osłona dolna, chroniąca spód pojazdu przed uszkodzeniem. Bez względu więc na rodzaj zadania, Volvo FMX po prostu prze naprzód.

Dowiedz się więcej o dolnym pasie przednim podwozia
Stopień wejściowy w Volvo FMX

Przeznaczone dla transportu budowlanego

Jako kierowca pojazdu budowlanego, często wysiadasz i wsiadasz do kabiny Dzięki nisko położonemu, składanemu stopniowi wejściowemu możesz to robić szybciej – i bezpieczniej, ponieważ stopień ma antypoślizgową strukturę. Wąskie ramiona lusterek nie przesłaniają widoczności do przodu, a wysoko umieszczony wlot powietrza nie zasłania widoku do tyłu. I nie martw się, jeżeli błoto zaschnie na przedniej szybie – stań na zderzaku i zetrzyj je. Każdy element zaprojektowano z myślą o życiu, jakie Ty i Twój samochód ciężarowy prowadzicie.

Wybieraj spośród ponad 650 kolorów. Wszystkie są „zielone”.

Oszczędź sobie czasu i wydatków związanych z wizytą w innej lakierni – odbierz kabinę Volvo w swoim ulubionym kolorze bezpośrednio z fabryki. Wybieraj spośród ponad 650 kolorów, tonów i odcieni. A jeżeli nie znajdziesz tego, czego poszukujesz, specjalnie dla Ciebie możemy przygotować praktycznie dowolny kolor.

Chcesz rzucić okiem? Skorzystaj z poniższego aplikatora kolorów kabiny.

Pamiętaj, że ekran monitora nie oddaje wiernie kolorów. Aby obejrzeć rzeczywiste próbki kolorów, odwiedź dealera Volvo. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie kolory są dostępne we wszystkich modelach i na wszystkich rynkach. Ilustracja przedstawia samochód ciężarowy o najwyższym możliwym poziomie lakierowania.

Aplikator kolorów zawiera wszystkie kolory dostępne w systemie zamówień. Wiele spośród kolorów standardowych jest również dostępnych z dodatkową warstwą lakieru bezbarwnego. Jeżeli nie możesz znaleźć żądanego koloru, skontaktuj się z dealerem Volvo.

VT

Pomęcz go trochę

Kopnij go. Stań na zderzaku. Stuknij w reflektory. Twój dealer Volvo Trucks pokaże, jak bardzo wytrzymałe jest Volvo FMX.

Znajdź dealera