Volvo FM. Ale o 20% mniej CO2

Samochód ciężarowy do regionalnego i długodystansowego transportu ciężkich ładunków. Ma właściwości jezdne i osiągi jak znane Ci Volvo FM ale przy mniejszym oddziaływaniu na środowisko naturalne.

Euro 6 step C ● 420 HM/2100 Nm lub 460 KM/2300 Nm ● I-Shift ● Ciągnik lub podwozie ● 4×2, 6×2 lub 6×4 ● Zasięg do 1000 km 

Pięć najważniejszych powodów, dla których warto wybrać Volvo FM LNG

Na rynku nie ma drugiego takiego samochodu ciężarowego. Dowiedz się, co sprawia, że jest wyjątkowy, i dlaczego stanowi znakomity wybór zarówno z perspektywy firmy, jak i środowiska. 

Volvo FM LNG ma właściwości jezdne i osiągi jak znane Ci Volvo FM

Właściwości jezdne i osiągi jak dla silnika wysokoprężnego

W układzie napędowym naszych samochodów ciężarowych z silnikami gazowymi zastosowana została uznana technologia silników. Nikt inny nie ma czegoś takiego w ofercie. Zapewnia taką samą wydajność — ale przy emisjach CO2 niższych o 20%*. Nowe Volvo FM LNG na gaz ma właściwości jezdne i osiągi jak znane Ci Volvo FM. 

Poznaj dane techniczne
Obniż koszty paliwa, wybierając Volvo FM LNG

Obniż koszty paliwa

Nowe samochody ciężarowe Volvo z silnikami gazowymi zapewniają taką samą ekonomikę paliwową jak ich odpowiedniki Volvo z silnikami wysokoprężnymi. Jednak ponieważ LNG jest często tańszy, pojawia się znakomita możliwość ograniczenia kosztów paliwa. 

Obniż oddziaływanie na środowisko, wybierając Volvo FM LNG

Obniż oddziaływanie na środowisko

Ten sam transport przy tej samej prędkości. Ale przy niższej o 20% emisji CO2*. Jeśli ambitnie podchodzisz do kwestii ochrony środowiska, to Volvo FM LNG na gaz daje Ci przewagę na starcie. A jeśli mierzysz jeszcze wyżej, możesz używać bio-LNG i obniżyć emisję o 100%*. Wielki krok w stronę zerowej emisji CO2

Nowy silnik G13C na gaz

Wybierz solidne rozwiązanie

Silnik jest sercem każdego samochodu ciężarowego. Nowy silnik na gaz zbudowano na podstawie naszego najnowocześniejszego silnika D13K. Ale unowocześniliśmy go jeszcze bardziej, wprowadzając innowacyjny napęd gazowy. Rezultat? Nowy silnik G13C o sprawności silnika wysokoprężnego. A możesz oczekiwać takich samych okresów międzyprzeglądowych, tej samej niezawodności i tych samych osiągów. 

Zrównoważony transport

Wyróżnij się na tle konkurencji

Czy Twoi klienci oczekują zrównoważonego transportu? Dobrze. Volvo FM LNG zapewnia natychmiastowe 20% obniżenie* emisji CO2. I wcale nie musisz godzić się z ograniczeniem ładowności i wydajności. Ani też konkurencyjności.

*Dotyczy emisji pojazdu podczas użytkowania, tzw. tank to wheel (od zbiornika paliwa do kół napędowych pojazdu). 

Domenico Monge, Managing director Monge & C Spa

Używanie pojazdów na gaz nie tylko w wielkim stopniu będzie korzystne dla środowiska. Będzie też korzystne dla firmy dzięki obniżeniu kosztów bezpośrednich i pośrednich.

Domenico Monge

Dyrektor Zarządzający Monge & C Spa mówi o swoich wielkich planach na przyszłość.

Volvo Trucks Product Manager o nowych samochodach ciężarowych na gaz

Społeczeństwo oczekuje czystszych paliw alternatywnych. LNG jest potencjalnie zarówno natychmiastowym i długoterminowym rozwiązaniem znacznego obniżenia oddziaływania na klimat.

Tobias Bergman

Volvo Trucks Product Manager o nowych samochodach ciężarowych na gaz.

Dążenie do zerowej emisji

Wydajność energetyczna i paliwa alternatywne mają podstawowe znaczenie dla naszej strategii przejścia na zrównoważony transport. Nowe Volvo FM LNG na gaz zapewnia natychmiastowe 20%* obniżenie emisji CO2. A możliwość stosowania bio-LNG oznacza potencjalne obniżenie o 100%*. Ten samochód ciężarowy otwiera długoterminowe możliwości przejścia na paliwa odnawialne – co zmniejszy nasze uzależnienie od kopalnych źródeł energii. 

To wszystko to istotne kroki w kierunku realizacji naszej wizji zerowej emisji CO2 oraz zrównoważonego transportu – są one ważne zarówno dla środowiska, jak i Twojej firmy. 

 

*Dotyczy emisji pojazdu podczas użytkowania, tzw. tank to wheel (od zbiornika paliwa do kół napędowych pojazdu). 

Znajdź dealera

Wypróbuj osobiście

Twój dealer Volvo Trucks chętnie przedstawi Ci zalety i cechy Volvo FM LNG. 

Znajdź dealera