Dane techniczne kabin Volvo FM

  • Wymiary kabin
  • Cechy kabin

  

Wymiary kabin

Kabina dzienna

Kabina dzienna (FM-DAY) zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne środowisko pracy. Wysokość wnętrza 157 cm: 114 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina sypialna

Kabina sypialna (FM-SLP) oferuje wygodne miejsce do spania dla jednej osoby. Wysokość wnętrza 157 cm: 114 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Kabina sypialna z obniżonym dachem (FM-LSLP) pozostawia dodatkową przestrzeń ładunkową nad kabiną. Wysokość wnętrza 147 cm: 104 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina Globetrotter

Kabina Globetrotter (FM-HSLP) oferuje wygodne miejsce do spania dla jednej lub dwóch osób. Kabina ta jest wyższa i dysponuje dodatkową przestrzenią w schowkach. Wysokość wnętrza 196 cm: 153 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

Kabina Globetrotter LXL

Kabina Globetrotter LXL kabina (FM-XHSL) oferuje wygodne miejsce do spania dla jednej lub dwóch osób. Kabina ta jest wyższa i dysponuje dodatkową przestrzenią w schowkach. Wysokość wnętrza 210 cm: 167 cm licząc od pokrywy tunelu silnika.

 

Cechy kabin

Czteropunktowe zawieszenie kabiny
Do wyboru: sprężyny śrubowe z amortyzatorami z przodu i z tyłu lub pełne zawieszenie pneumatyczne z automatycznym poziomowaniem. 

Wloty powietrza
Wlot powietrza znajduje się po lewej stronie kabiny i jest dostępny w wersji wysokiej lub niskiej. Oferowany jest także przedni wlot powietrza.

Kolory kabin
Około 650 kolorów do wyboru.

Fotel kierowcy
Dostępne są trzy warianty: Standard, Comfort i Deluxe. Każdy wariant fotela można zamówić z dowolnym rodzajem tapicerki. Całkowity zakres wzdłużnej regulacji położenia wynosi 200 mm, a regulacji pionowej – 100 mm. Standardowe wyposażenie fotela kierowcy obejmuje: zagłówek, odchylane i składane oparcie, regulację wysokości i położenia wzdłużnego, regulację podparcia części lędźwiowej oraz pochylenia fotela. 

Fotel pasażera
Dostępne są dwa warianty: Standard i Comfort. Każdy wariant fotela można zamówić z dowolnym rodzajem tapicerki. Do standardowego wyposażenia foteli należy zagłówek.

Leżanki
Leżanka dolna o wymiarach 70×200 cm.
Komfortowy materac o grubości 16 cm ze sprężynami kieszeniowym. Trzy warianty do wyboru: miękki, średnio-twardy i twardy.
Dostępne są również dwa rodzaje pokrycia materaca, zwiększające komfort snu i ułatwiające utrzymanie porządku na leżance. 
Leżanka górna komfortowa o wymiarach: 70×190 cm lub 60×190 cm

 

Schowki wewnętrzne
Nad przednią szybą znajdują się dwa schowki zamykane żaluzjami i cztery kieszenie ISO, z których jedna jest zarezerwowana dla tachografu. Pod dolną leżanką w kabinie sypialnej i kabinie Globetrotter znajdują się dwa duże schowki, dostępne również z zewnątrz. Ponadto, w części sypialnej znajdziesz dwa schowki na czasopisma i małe przedmioty. W desce rozdzielczej znajdują się cztery otwarte kieszenie, mały schowek, schowek w kieszeni DIN, półka w kształcie kuwety i uchwyt na butelkę.

Schowki zewnętrzne
Za fotelami pasażera i kierowcy znajdują się schowki dostępne z zewnątrz.

Wywietrznik dachowy
Kabina jest wyposażona wywietrznik dachowy, uchylany o 50 mm. Po wewnętrznej jego stronie znajduje się ażurowa roleta przeciwsłoneczna, pełniąca jednocześnie funkcję siatki przeciw owadom, gdy wywietrznik jest otwarty. Dostępny jest wywietrznik dachowy otwierany ręcznie lub elektrycznie (opcja).

Koło kierownicy
Koło kierownicy jest dostępne w dwóch średnicach – 450 mm lub 500 mm. Zakres regulacji wysokości koła kierownicy wynosi 90 mm, a zakres regulacji kąta pochylenia – 28 stopni. Koło kierownicy może być wyposażone w poduszkę powietrzną. Przyciski wbudowane w koło kierownicy pozwalają na bezpieczne i wygodne sterowanie tempomatem, sygnałem dźwiękowym, funkcjami telefonu oraz menu wyświetlacza graficznego kierowcy i dodatkowego wyświetlacza graficznego.


Układ klimatyzacji
Oferowane są dwa warianty układu klimatyzacji, zależnie od indywidualnych wymagań:

  • Układ klimatyzacji sterowany ręcznie (MCC).
  • Układ klimatyzacji sterowany automatycznie (ECC/ECC2). 

Układ klimatyzacji można także uzupełnić o parkingowe ogrzewanie silnika i kabiny.

Tapicerka foteli

Robust Tkanina tekstylna, tkanina tekstylna/winyl lub skóra
Dynamika Tkanina tekstylna, tkanina tekstylna/winyl lub skóra
Progressive Miękka tkanina tekstylna lub skóra
Wszystkie komfortowe fotele są dostępne w wersji z wentylacją.

Tapicerka ścian

Robust Winyl
Dynamika Tkanina tekstylna
Progressive Tkanina tekstylna
Znajdź dealera

Poczuj się jak w domu

Rozgość się. Wypróbuj fotel. Leżankę. Zajrzyj do wszystkich schowków. Nie uwierzysz, ile tam miejsca,

Znajdź dealera