Znamy rzeczywistość. Wiemy, jak wyglądają wypadki. I dlatego wykonujemy tak wiele testów, chociaż przepisy tego nie wymagają.

Carl Johan Almqvist

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów, Volvo Trucks

Wnętrze

Tryb nocny w Volvo FM

Tryb nocny

Przełącz oświetlenie na tryb nocny, a wszystkie wskaźniki na desce rozdzielczej, oprócz prędkościomierza, zostaną zaciemnione. Brak bodźców rozpraszających uwagę: tylko skupienie na drodze przed sobą.

Pas bezpieczeństwa Volvo FM

Pas bezpieczeństwa

Mniej więcej połowy wypadków śmiertelnych z udziałem samochodów ciężarowych można by uniknąć dzięki używaniu pasów bezpieczeństwa – warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem ruszysz w trasę. 

Alcolock w Volvo FM

Alcolock

W ruchu drogowym nie ma miejsca dla alkoholu. Alcolock można zamontować fabrycznie – to jasny komunikat dla kierowców i klientów, że poważnie traktujesz bezpieczeństwo na drodze. 

Elementy zewnętrzne

Przednia belka przeciwnajazdowa Volvo FM

Przednia belka przeciwnajazdowa

Absorbuje część energii zderzenia poprzez przemieszczanie się do tyłu i ku dołowi. Teraz jest lżejsza, a jednocześnie bardziej wytrzymała – i skuteczna przy wyższych niż dotychczas prędkościach. 

Oświetlenie w Volvo FM

Oświetlenie

Zintegrowaliśmy przednie światła pozycyjne i światła do jazdy dziennej. W efekcie pojazd zyskał inteligentne oświetlenie w kompaktowym pakiecie. Samochód ciężarowy jest zawsze widoczny dla innych użytkowników drogi. 

Lusterka i widoczność w Volvo FM

Lusterka i widoczność

Zestaw inteligentnych funkcji zaprojektowano tak, aby zapewnić kierowcy rzeczywistą pełną widoczność. Jednak okna i lusterka także pozwalają idealnie widzieć wszystko dookoła. 

Boczne i tylne osłony zabezpieczające w Volvo FM

Boczne i tylne osłony zabezpieczające

Osłony zabezpieczające z tyłu i z boków chronią mniejsze pojazdy przed wjechaniem pod samochód ciężarowy w przypadku zderzenia. 

Aktywne systemy bezpieczeństwa w Volvo FM

Aktywne systemy bezpieczeństwa

Twój samochód ciężarowy pomoże Ci. Zapoznaj się z krótką prezentacją działania aktywnych systemów bezpieczeństwa Volvo Trucks. 

Prelekcja o bezpieczeństwie Volvo FM

Co się stanie, jeśli...?

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks odkrywa tajniki naszych aktywnych systemów bezpieczeństwa i ich działania.

VT

Dowiedz się o bezpieczeństwie z pierwszej ręki

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania. 

Znajdź dealera