Kabina to nie tylko Twoje miejsce pracy, to także Twój dom. Dlatego potrzebujesz funkcji i sprzętu dostępnych w kabinie, a one wymagają energii nawet przy wyłączonym silniku. Mając to na uwadze, oferujemy system magazynowania energii zapewniający wysoki komfort korzystania z pojazdu bez pogorszenia możliwości ruszania następnego ranka.

Samochód ciężarowy Volvo na drodze

Dwa akumulatory. Oddzielne obwody

Cała tajemnica sprowadza się do dwóch oddzielnych zestawów akumulatorów z oddzielnymi obwodami. Jeden służy do uruchamiania silnika, a drugi dostarcza energię konieczną do zasilania funkcji i urządzeń w kabinie. Możesz korzystać z klimatyzacji i systemu multimediów, a także ładować urządzenia, nie martwiąc się, że rozładujesz akumulatory uruchamiające pojazd.

Akumulatory żelowe Volvo Trucks o długim czasie działania

Akumulatory żelowe. Dłuższy czas działania

W podwójnym systemie magazynowania energii wykorzystuje się akumulatory żelowe do obsługi urządzeń pokładowych, natomiast udoskonalone akumulatory z ciekłym elektrolitem służą do uruchamiania pojazdu. Rozładowanie akumulatorów żelowych nie powoduje ich uszkodzenia, a poza tym ich okres eksploatacji jest dłuższy niż tradycyjnych akumulatorów z ciekłym elektrolitem. Jest także dostępna wersja z jednym zestawem akumulatorów żelowych. Okres działania akumulatorów żelowych jest 10–15-krotnie dłuższy niż akumulatorów z ciekłym elektrolitem.

Spokojny sen w kabinie samochodu ciężarowego Volvo

Bez pracy na biegu jałowym. Bez obaw

Nie musisz już pozostawiać silnika na biegu jałowym w nocy ani budzić się, żeby sprawdzić stan akumulatora. Możesz spać spokoje, akumulatory uruchomieniowe będą mieć wystarczająco dużo energii.

Wykres przedstawiający cykle ładowania podwójnego systemu akumulatorów

Eksploatacja

Pojemność akumulatorów żelowych nie obniża się nawet po setkach cykli pełnego rozładowania i ładowania.

Podwójny system magazynowania energii monitoruje się sam

Automonitorowanie. Zwalnia Cię z tego obowiązku

System monitoruje poziomy naładowania, aby nie dopuścić do wyczerpania energii. Najpierw następuje stopniowe wyłączanie wszystkich dodatkowych urządzeń, a jeśli może wystąpić zagrożenie funkcji uruchomieniowej, kierowca otrzymuje ostrzeżenie.

Wybierz poziom mocy

Możesz zoptymalizować zapas energii – do Volvo FM można wybrać system jej magazynowania na jednym z trzech dostępnych poziomów.

Wyjście Moc
Jeden akumulator kwasowo-ołowiowy 170 lub 225 Ah
Jeden akumulator żelowy 210 Ah
Dwa systemy magazynowania energii Akumulator kwasowo-ołowiowy 75 Ah do uruchamiania + żelowy 210 Ah do zasilania innych urządzeń
Znajdź dealera

Chcesz zachować energię?

Twój dealer Volvo Trucks wie więcej o podwójnym systemie magazynowania energii.

Znajdź dealera