VT

Łatwy start dla firmy zabudowującej

Wsporniki mocujące zabudowy, różne rodzaje tylnych zakończeń ramy oraz instrukcje zabudowy Volvo oszczędzają firmie zabudowującej niepotrzebnej pracy – i skracają czas zabudowy pojazdu.

Dowiedz się więcej o łatwości zabudowy
VT

Najwyższej klasy precyzja prowadzenia

Volvo FM bazuje na platformie podwoziowej zastosowanej w Volvo FH i Volvo FH16. Jego udoskonalone zawieszenia i ich stabilizatory zapewniają precyzję prowadzenia jak w samochodzie osobowym. W opcji oferujemy także Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, umożliwiający kierowanie pojazdem bez wysiłku przy każdej prędkości.

Zobacz, jak się prowadzi
VT

Podnośnik Osi Tandem.

Twoje Volvo FM jest obecnie dostępne z Podnośnikiem Osi Tandem, całkowicie nowym, rewolucyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na odłączenie i podniesienie ostatniej osi napędowej na czas jazdy bez ładunku. Tym samym znacznie maleje promień skrętu i zużycia paliwa, podobnie jak w przypadku podniesienia osi wleczonej.

Więcej o Podnośniku Osi Tandem
VT

Mniej znaczy więcej

Dzięki zoptymalizowaniu standardowej specyfikacji, np. ciągnika siodłowego 4×2, uzyskaliśmy znaczny spadek masy własnej pojazdu – o 75 kg, w porównaniu z poprzednikiem. Rezultatem jest większa ładowność i lepsza ekonomika paliwowa

VT

Więcej ładunku. Większy zapas

Ciężki ładunek? Żaden problem. Volvo FM zostało zaprojektowane z myślą o większych niż dotychczas obciążeniach osi. Przednie zawieszenie mechaniczne wytrzymuje nacisk 10 ton w przypadku osi pojedynczej i 20 ton w przypadku podwójnej osi przedniej. Dzięki temu masz większy margines dopuszczalnego obciążenia i łatwiej możesz radzić sobie z ciężkimi lub nierównomiernie rozmieszczonymi ładunkami.

VT

Pięć osi – prosto z fabryki

Transportujesz ciężkie ładunki? Wybierz pięcioosiowy samochód ciężarowy. dostarczany bezpośrednio z fabryki. Szybciej otrzymasz swój pojazd. Unikniesz kosztów jego przebudowy. I otrzymujesz samochód ciężarowy wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo – co w dłuższej perspektywie może zapewnić Ci mniejsze koszty eksploatacji.

Dowiedz się więcej o naszej pięcioosiowej konfiguracji 10x4
VT

Skonfiguruj. Wypróbuj

Twój dealer Volvo Trucks przedstawi Ci dostępne konfiguracje podwozia. Przekaże Ci również kluczyki, byś mógł osobiście doświadczyć właściwości jezdnych.

Znajdź dealera