Znamy rzeczywistość. Wiemy, jak wyglądają wypadki. I dlatego wykonujemy tak wiele testów, chociaż przepisy tego nie wymagają.

Carl Johan Almqvist

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów, Volvo Trucks

Wnętrze

Bezpieczne miejsce w kabinie Volvo FL

Bezpieczne miejsce

W Volvo FL jest dobrze chroniony. Mocowanie fotela i cały szkielet kabiny zostały wzmocnione i zaliczyły wszystkie, rygorystyczne testy, jakim poddajemy nasze kabiny. 

Alkomat blokujący rozruch silnika w Volvo FL

Alcolock

W ruchu drogowym nie ma miejsca dla alkoholu. Alcolock można zamontować fabrycznie – to jasny komunikat dla kierowców i klientów, że poważnie traktujesz bezpieczeństwo na drodze. 

Kabina załogowa Volvo FL

Kabina załogowa

W kabinie załogowej Volvo FL zmieścisz nawet 7-osobową ekipę. Oczywiście, kabina załogowa została przetestowana równie gruntownie, jak wszystkie pozostałe nasze kabiny. 

Zintegrowany pas bezpieczeństwa w Volvo FL

Zintegrowany pas bezpieczeństwa

Mniej więcej połowy wypadków śmiertelnych z udziałem samochodów ciężarowych można by uniknąć dzięki używaniu pasów bezpieczeństwa – warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem ruszysz w trasę. W Volvo FL pasy są zintegrowane z fotelami. 

Elementy zewnętrzne

Belki przeciwnajazdowe w Volvo FL

Belki przeciwnajazdowe

Z przodu, z tyłu i po bokach – chronią innych użytkowników drogi w przypadku zderzenia. Belki przeciwnajazdowe zapobiegają wjechaniu mniejszych pojazdów pod samochód ciężarowy. 

Oświetlenie w Volvo FL

Oświetlenie

Zintegrowaliśmy przednie światła pozycyjne i światła do jazdy dziennej. W efekcie pojazd zyskał inteligentne oświetlenie w kompaktowym pakiecie. Samochód ciężarowy jest zawsze widoczny dla innych użytkowników drogi. 

Doskonała widoczność dookoła w Volvo FL

Doskonała widoczność dookoła

Volvo FE ma doskonale usytuowane lusterka wsteczne, dużą szybę czołową z nisko poprowadzoną dolną krawędzią oraz dodatkowe szyby w drzwiach, dzięki którym widzisz wszystko, co dzieje się wokół Twojego samochodu ciężarowego. Jest podstawą bezpieczeństwa w mieście. 

Aktywne systemy bezpieczeństwa w Volvo FL

Aktywne systemy bezpieczeństwa

Twój samochód ciężarowy pomoże Ci. Zapoznaj się z krótką prezentacją działania aktywnych systemów bezpieczeństwa Volvo Trucks. 

Rozmowa o bezpieczeństwie Volvo FL

Co się stanie, jeśli...?

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks odkrywa tajniki naszych aktywnych systemów bezpieczeństwa i ich działania.

VT

Dowiedz się o bezpieczeństwie z pierwszej ręki

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania.

Znajdź dealera