Przeprojektowany fotel Volvo FL jest teraz jeszcze bardziej bezpieczny

Usiądź wygodnie. Zapnij pas. Czuj się bezpiecznie

Wzmocniony fotel i jego wzmocnione mocowanie do podłogi ograniczają przemieszczenia ciała podczas wypadku. Zmodyfikowany zagłówek fotela skutecznie podpiera i chroni Twoją głowę. Zintegrowane pasy bezpieczeństwa o dużej wytrzymałości zapewniają najwyższy poziom ochrony. Mając załatwioną kwestię bezpieczeństwa, pozostaje Ci tylko wybrać kolor pasa – czerń lub trudną do przeoczenia czerwień?

Wzmocniona kabina, by chronić Ciebie i innych użytkowników drogi

Zdwojona wytrzymałość

Za pomocą 31 dodatkowych kilogramów stali wzmocniono cały szkielet kabiny FL, by zapewnić Ci ochronę w razie wypadku. Deska rozdzielcza, koło kierownicy i elementy sterujące są pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby powodować obrażenia.

Tylne belki przeciwnajazdowe w Volvo FL

Ochrona dla Ciebie i innych

Nasze belki przeciwnajazdowe: przednia i tylna, zapobiegają zaklinowaniu się samochodu osobowego pod pojazdem ciężarowym podczas zderzenia, zmniejszając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń przez pasażerów. Z kolei układ stabilizacji toru jazdy (ESP) ogranicza ryzyko poślizgu i przewrócenia się pojazdu. W niebezpiecznych sytuacjach interweniuje w mgnieniu oka, zmniejszając moc silnika oraz selektywnie uruchamiając hamulce poszczególnych kół samochodu ciężarowego i przyczepy.

Dowiedz się więcej o naszych systemach bezpieczeństwa
Najlepszy sposób na to, by lepiej widzieć i być widocznym

Lepsza widoczność

Obserwuj wszystko przez dużą szybę czołową. Ustaw pole widzenia w regulowanych elektrycznie lub ręcznie lusterkach wstecznych. Poruszaj się wąskimi ulicami, obserwują otoczenie pojazdu przez dodatkowe szyby boczne. Miej oko na ładunek przez szybę w tylnej ścianie kabiny.

Trzyczęściowy zderzak w Volvo FL

Trzyczęściowy zderzak

Stalowe narożniki odznaczają się dużą odpornością na uderzenia, co oznacza mniejsze ryzyko ich uszkodzenia i ponoszenia związanych z tym kosztów naprawy. Ponadto, w razie wypadku zazwyczaj uszkodzeniu ulegają tylko niektóre sekcje, więc nie ma potrzeby wymiany całego zderzaka.

Volvo FL z nowoczesnym, zdalnie sterowanym systemem alarmowym

Bezpieczny system

Za sprawą zaawansowanego, zdanie sterowanego systemu alarmowego, Volvo FL pozostaje dobrze zabezpieczone. Aktywujący się gdy tylko nieproszony gość podejmie próbę otwarcia drzwi lub manipulacji w pojeździe, alarm daje poczucie pewności, gdy jesteś daleko od pojazdu.

Przeglądaj wyposażenie bezpieczeństwa dostępne w opcji od Volvo

Dodatkowe elementy bezpieczeństwa

Potrzebujesz podgrzewanych lusterek? Apteczka? Przyciemnianej przedniej szyby? Możemy wyposażyć Twoje Volvo FL w każdy potrzeby element bezpieczeństwa.

VT

Bezpieczne i solidne

Poznaj najwytrzymalszą kabinę w swojej kategorii. Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks i wykonaj jazdę próbną.

Znajdź dealera