Podwozie Volvo FL jest marzeniem firmy zabudowującej

Szybkie i wszechstronne

Podwozie Volvo FL można zamawiać w konfiguracji standardowej lub dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb i dowolnej zabudowy. Solidna i wytrzymała, prosta, płaska rama podwozia ułatwia zabudowę. Rama może być wyposażona w odpowiednie wsporniki do mocowania zabudowy, a cały ten proces przyspieszają Instrukcje Zabudowy Volvo (VBI). Tak więc, otrzymujesz samochód ciężarowy idealnie dostosowany do swoich potrzeb, w najkrótszym możliwym czasie i po najniższych możliwych kosztach.

Instrukcje Zabudowy Volvo
Wybór przednich osi, z których wszystkie są bezobsługowe

Bezobsługowe osie przednie

Dostępnych jest szereg bezobsługowych osi przednich, różniących się dopuszczalnym naciskiem. Ich nośność zawiera się w zakresie od 4,0 do 7,1 t. Przednia oś napędowa, stosowana w Volvo FL z napędem na cztery koła, ma nośność 5,6 t.

Wysoka wydajność – dzięki elektronicznemu układowi sterowania

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) może być regulowany przełącznikami na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek przebiega szybko i sprawnie, bez względu na wysokość rampy.  

Do wyboru masz zawieszenia pneumatyczne lub mechaniczne

Wybierz zawieszenie

Wybierz zawieszenie pneumatyczne, mechaniczne lub połączenie obydwu tych rodzajów, zależnie od dopuszczalnych nacisków na osie.

Koła dla każdego ładunku

Wybierz koła

Wybierając silnik D5K, potrzebujesz kół o rozmiarze 17,5'' lub 19.5''. W przypadku pojazdów o większej masie całkowitej, napędzanych silnikiem 6-cylindrowym, masz do wyboru 19,5'' lub 22,5''.

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS)

Volvo FL posiada pneumatyczny układ hamulcowy, wyposażony w wentylowane tarcze hamulcowe, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest sterowany elektronicznie (EBS, Electronically Controlled Brake System), dzięki czemu cechuje się szybką reakcją oraz mniejszym zużyciem elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu w celu zapewnienia większej równomierności hamowania oraz minimalizacji zużycia opon i hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS także zawiera funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

Znajdź dealera

Skonfiguruj swoje podwozie

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks, by poznać dostępne opcje i skonfigurować swoje idealne Volvo FL lub Volvo FL 4x4.

Znajdź dealera