Volvo FH16, oszczędne silniki

Nasze najoszczędniejsze silniki

Nasze silniki zostały skrupulatnie zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu paliwa – bez kompromisu pod względem osiągów. Optymalny kształt komory spalania. Umieszczone centralnie pionowo pompowtryskiwacze. Wysoki współczynnik napełniania cylindra…

Długo moglibyśmy wymieniać nasze osiągnięcia techniczne. Ale znacznie ważniejszy jest ich korzystny wpływ na Twój wynik końcowy. I na środowisko naturalne.

Poznaj nasze silniki
Skrzynia biegów I-Shift pomaga oszczędzać paliwo

I-Shift – łatwa w użyciu, niezawodna i wysoce energooszczędna

I-Shift zwiększa osiągi i ekonomikę paliwową pojazdu, dostosowując strategię zmiany biegów do jego masy, prędkości i przyspieszenia oraz nachylenia drogi – co skutkuje niższym zużyciem paliwa. Sprzężona z silnikiem wysokoprężnym Volvo zapewnia do 5% niższe zużycie paliwa, w porównaniu z manualną skrzynią biegów. Po dodaniu funkcji I-Roll możesz zaoszczędzić nawet 7% procent paliwa. Jest także wyjątkowo łatwa w użyciu.

Przywitaj I-Shift
I-See w Volvo FH16

I-See – patrz, jak maleją Twoje rachunki za paliwo

Bazując na informacjach o nachyleniu drogi, I-See steruje prędkością jazdy i zmianą biegów w sposób zapewniający jak najlepszą ekonomikę paliwową. Dane te umożliwiają maksymalne wykorzystanie energii kinetycznej pojazdu w celu zaoszczędzenia do 5% paliwa. Mimo że, największe oszczędności zapewnia na łagodnych wzniesieniach, I-See potrafi oszczędzać w każdym terenie.

Volvo FH16, wyreguluj geometrię ustawienia kół

Wyreguluj geometrię kół i napompuj swoje oszczędności

Właściwe opony napompowane do właściwego ciśnienia oraz prawidłowa geometria ustawienia kół i osi mogą skutkować spadkiem zużycia paliwa nawet o 14%. Z naszych badań, prowadzonych w całej Europie, wynika, że w dwóch na każde trzy samochody ciężarowe geometria ustawienia kół i osi jest nieprawidłowa. A zatem wiele można zyskać małym kosztem.

Doradztwo Paliwowe jest wspólną inicjatywą, które pomaga Ci wyznaczać cele oszczędnościowe i dostarcza wskazówek.

Doradztwo Paliwowe – zredukuj na zawsze

Osiągaj swoje cele paliwowe. Obserwuj jak maleją, w miarę wzrostu Twojej efektywności. Jeżeli wykupisz naszą usługę Doradztwo Paliwowe, przydzielimy Ci osobistego doradcę. Z pomocą jego regularnych analiz, fachowych porad i bezpośredniego instruktażu natychmiast zaczniesz oszczędzać paliwo – i z roku na rok będziesz oszczędzać go coraz więcej.

Oszczędzaj paliwo z pomocą Dynafleet

Odkryj moc drzemiącą w danych

Dynafleet i szkolenie kierowców zastosowane jednocześnie mogą zaoszczędzić dla Ciebie do 7% paliwa.

Dynafleet – monitoruj swoją ekonomikę paliwową

Poznaj nasz inteligentny system zarządzania flotą. W czasie rzeczywistym monitoruj wydajność swoich samochodów ciężarowych kierowców oraz automatycznie generowane rankingi zużycia paliwa. Następnie porównuj rezultaty, wykrywaj trendy i wdrażaj zmiany sprzyjające oszczędzaniu paliwa.

Szkolenie kierowców – małe zmiany, duże oszczędności

Nasze szkolenie w zakresie jazdy ekonomicznej pomoże Ci wykorzystać do maksimum każdą kroplę paliwa. Stanowi jedną z części naszego większego programu szkolenia kierowców. Jego istotą jest wypróbowane, systematyczne podejście do utrwalania technik ekonomicznej jazdy w celu osiągnięcia trwałych oszczędności – jest najskuteczniejsze w połączeniu z raportami Dynafleet.

Volvo FH16, pakiet aerodynamiczny

Pakiet aerodynamiczny

Pakiet aerodynamiczny może polepszyć Twoją ekonomikę paliwową nawet o 8%. Ogranicza zawirowania powietrza, zmniejsza opór aerodynamiczny i kieruje wiatr poza naczepę.  Oprócz oszczędności paliwa i pieniędzy, zmniejsza także emisję CO2, co jest korzystne dla klimatu.

Znajdź dealera

Zacznij od prawej stopy

Kluczem do ekonomiki paliwowej jest właściwe podejście. Twój dealer jest ekspertem w oszczędzaniu paliwa. Dlaczego nie zwrócić się do niego o pomoc?

Znajdź dealera