Volvo FH. Ale o 20% mniejsza emisja CO2

Samochód ciężarowy dla regionalnego i długodystansowego transportu ciężkich ładunków. Jeździ i funkcjonuje tak samo, jak znane Ci Volvo FH. Ale przy mniejszym oddziaływaniu na środowisko i potencjalnie niższych kosztach paliwa. I nie trzeba iść na kompromis w kwestii właściwości jezdnych czy wydajności.

Euro 6 step C ● 420 KM/2100 Nm lub 460 KM/2300 Nm ● I-Shift ● Ciągnik lub podwozie samochodu ciężarowego ● 4×2, 6×2 lub 6×4 ● Zasięg do 1000 km 

Pięć najważniejszych powodów, dla których warto wybrać Volvo FH LNG

Na rynku nie ma drugiego takiego samochodu ciężarowego. Dowiedz się, co sprawia, że jest wyjątkowy, i dlaczego stanowi znakomity wybór zarówno z perspektywy firmy, jak i środowiska. 

Jeździ i funkcjonuje jak pojazd z silnikiem wysokoprężnym

Jeździ i funkcjonuje jak pojazd z silnikiem wysokoprężnym

Układ napędowy naszych nowych samochodów ciężarowych zasilanych gazem bazuje na naszej uznanej technologii silnikowej. Nikt inny nie oferuje czegoś podobnego. Te same osiągi, lecz przy niższej o 20% emisji CO2 i potencjalnie niższych kosztach paliwa*. Nowe, napędzane silnikiem gazowym Volvo FH LNG jeździ i funkcjonuje tak samo, jak znane Ci Volvo FH wyposażone w konwencjonalny silnik wysokoprężny. 

Poznaj dane techniczne
Zmniejsz swoje wydatki na paliwo

Zmniejsz swoje wydatki na paliwo

Opracowane przez Volvo nowe samochody ciężarowe zasilane gazem zapewniają taką samą ekonomikę paliwową, jak nasze równoważne modele spalające olej napędowy. Ale ponieważ LNG jest na ogół paliwem tańszym, masz duże szanse na zmniejszenie swoich kosztów paliwa.

Zmniejsz swoje oddziaływanie na środowisko

Zmniejsz swoje oddziaływanie na środowisko

Ten sam transport przy tej samej prędkości. Ale przy niższej o 20% emisji CO2*. Jeżeli Twoje ekologiczne ambicje sięgają wysoko, gazowe FH LNG zapewni Ci szybki start. A jeżeli mierzysz jeszcze wyżej, możesz wykorzystywać bio-LNG i tym samym zmniejszyć swoją emisję o 100%. Duży krok ku zerowej emisji CO2

Oblicz swoje oddziaływanie na środowisko
Nasz nowy silnik zasilany gazem

Wybierz solidne rozwiązanie

Silnik jest sercem każdego samochodu ciężarowego. Nowy silnik gazowy bazuje na naszym nowoczesnym silniku D13K. Ale my poszliśmy w mim o krok dalej, wprowadzając innowacyjny układ zasilania gazem. Rezultat? Nowy silnik G13C o sprawności silnika wysokoprężnego. Możesz więc oczekiwać takich samych okresów międzyobsługowych, niezawodności i osiągów. 

Wyróżnij się na tle konkurencji

Wyróżnij się na tle konkurencji

Czy Twoi klienci oczekują zrównoważonego transportu? Dobrze. Volvo FH LNG zapewnia natychmiastowe zmniejszenie emisji CO2 o 20%*. I wcale nie musisz iść na kompromis pod względem ładowności czy wydajności. Ani konkurencyjności. 

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”. 

Domenico Monge, dyrektor zarządzający Monge & C Spa

Korzystając z pojazdów zasilanych gazem na gaz moglibyśmy nie tylko znacząco ulżyć środowisku naturalnemu, ale także ograniczyć nasze koszty bezpośrednie i pośrednie.

Domenico Monge

Dyrektor zarządzający Monge & C Spa mówi o swoich wielkich planach na przyszłość.

Tobias Bergman, menedżer produktu w Volvo Trucks

Społeczeństwo domaga się bardziej proekologicznych paliw alternatywnych. LNG ma potencjał zarówno jako doraźne, jak i długookresowe rozwiązanie, zapewniając znacznie mniejsze oddziaływanie na klimat.

Tobias Bergman

Menedżer produktu w Volvo Trucks o nowych samochodach ciężarowych zasilanych gazem.

Ku zerowej emisji.

Wydajność energetyczna i paliwa alternatywne stanowią trzon naszej strategii prowadzącej do zrównoważonego transportu. Nowe Volvo FH LNG zapewnia natychmiastowe zmniejszenie emisji CO2 o 20%*. A możliwość stosowania bio-LNG oznacza potencjalne jej zmniejszenie o 100%. Ten samochód ciężarowy otwiera długofalową perspektywę przechodzenia na paliwa odnawialne – ograniczając nasze uzależnienie od kopalnych surowców energetycznych 

Są to istotne kroki ku urzeczywistnieniu naszej wizji zerowej emisji CO2 oraz idei zrównoważonego transportu – korzystnych zarówno z dla środowiska naturalnego, jak i Twojej działalności.

 

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”. 

Znajdź dealera

Otrzymuj informacje o nowym Volvo FH LNG zasilanym gazem

Twój dealer Volvo Trucks będzie Cię informować o postępach w dziedzinie samochodów ciężarowych zasilanych gazem w Twoim kraju.

Znajdź dealera