UTRZYMUJ PRĘDKOŚĆ. OSZCZĘDZAJ PALIWO

Utrzymać prędkość i jednocześnie oszczędzać paliwo. To trudna sztuka. Musisz punktualnie realizować dostawy, utrzymując koszty w ryzach. My to rozumiemy i dlatego opracowaliśmy unikatowy układ napędowy, zapewniający jeszcze wyższe osiągi I lepszą ekonomikę paliwową.

Twoja rentowność jest istotą naszego podejścia. Zwiększając prędkość średnią, zwiększasz swoją wydajność. I swoich klientów. Jednocześnie oszczędzasz paliwo i zmniejszasz swoje oddziaływanie na środowisko naturalne.

Wydaje się proste? Dowiedz się więcej.

Volvo FH jadące z włączonym tempomatem

Zacznij oszczędzać paliwo

NAJWAŻNIEJSZE CECHY OFERTY PALIWO I OSIĄGI

Skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch

I-SHIFT DUAL CLUTCH – UNIKATOWA SKRZYNIA BIEGÓW

Dwie skrzynie biegów w jednej. Żadnych przerw w przekazywaniu mocy i momentu obrotowego. Większa prędkość średnia. A jednocześnie niższe zużycie paliwa.

Nasza wyjątkowa skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch zapewnia płynność i komfort jazdy większe niż kiedykolwiek, zaś płynne zmiany biegów podnoszą osiągi pojazdu. Przenosi nieprzerwany strumień mocy, co zrewolucjonizuje Twój styl jazdy i zwiększy Twoją wydajność.

I-Shift Dual Clutch z biegami pełzającymi

ŁATWIEJSZE RUSZANIE Z MIEJSCA Z POMOCĄ BIEGÓW PEŁZAJĄCYCH

I-Shift z biegami pełzającymi. Opracowana z myślą o transporcie ponadnormatywnym i budowlanym. Mniejsze („szybsze”) przełożenie tylnej osi pozwala utrzymywać prędkość podróżną przy niższej prędkości obrotowej silnika, a tym samym oszczędzać paliwo. Znacznie łatwiejsze jest również ruszanie z miejsca z ciężkim ładunkiem, nawet 325 ton – i to w skrajnie trudnych warunkach.

Silnik Volvo D13 Euro 6 w zbliżeniu

WIĘCEJ MOCY. MNIEJ PALIWA

Oszczędniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Idealna równowaga między właściwościami jezdnymi a ekonomiką paliwową.

Nasz nowy zintegrowany układ napędowy składa się ze zmodernizowanego silnika, spełniającego normę emisji spalin Euro 6, oraz wyjątkowej skrzyni biegów Volvo I-Shift. W silnikach D13 o mocy 420 i 460 KM zwiększono stopień sprężania. W wariantach D13 o mocy 500 i 540 KM zastosowano zoptymalizowaną turbosprężarkę nowego typu.

Kilka zmian w silniku i skrzyni biegów. Znaczna poprawa osiągów i ekonomiki paliwowej.

Tylna oś Volvo FH

WŁAŚCIWE PRZEŁOŻENIE

Co rozumiemy poprzez „właściwe przełożenie”? Oczywiście, mamy na myśli tylne osie. Są one ostatnim ogniwem efektywnego łańcucha przenoszącego moc z silnika do kół napędowych.

Tylna oś o przełożeniu dostosowanym do specyfiki transportu długodystansowego harmonijnie współdziała z naszym silnikiem D13 i skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch. Rezultat? Mniejsza prędkość obrotowa silnika. Większy komfort jazdy. I lepsza ekonomika paliwowa.

Kierowca i samochód ciężarowy Volvo FH

CZYNNIK LUDZKI

To oczywiste, że nowa technologia zwiększa ekonomikę paliwową i bezpieczeństwo. Ale jest czynnik, który swoim znaczeniem przewyższa wszystkie inne. To kierowca.

Nasze szkolenia mają na celu edukowanie kierowców, by stawali się lepsi. Jeździli bezpieczniej. Oszczędniej. Nasze szkolenie kierowców i zawansowana ekonomika paliwowa koncentrują się właśnie na tym. To opłacalna inwestycja dla każdej firmy transportowej.

W połączeniu z dalszym instruktażem, prowadzonym z wykorzystaniem Dynafleet Paliwo i Środowisko, szkolenia stanowią krok ku lepszej przyszłości. Dla Ciebie i Twojego biznesu.

Srebrne Volvo FH 540 o zachodzie słońca

I-CRUISE POMAGA UTRZYMYWAĆ STAŁĄ PRĘDKOŚĆ

Inteligentny tempomat. Tempomat I-Cruise reguluje prędkość pod kątem niskiego zużycia paliwa. Zapewnia nie tylko większą wydajność, utrzymując dużą prędkość średnią, ale także większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Srebrne Volvo FH 540 jadące pod górę.

KAŻDA DROGA POZOSTAJE W PAMIĘCI

Która droga zapewni najmniejsze zużycie paliwa? I-See zapamiętuje wzniesienia w centralnej bazie danych, dostępnej bezpłatnie dla wszystkich innych samochodów ciężarowych. Dzięki temu samochód ciężarowy może automatycznie reagować na zmieniające się nachylenie drogo, tak aby uniknąć niepotrzebnych zmian biegów. Mapy nie są potrzebne.

Połącz I-Cruise z I-See, a uzyskasz niezawodnego pomocnika w oszczędzaniu paliwa.

Zbliżenie na zawór pompowania w oponie

KONTROLUJ CIŚNIENIE

Ciśnienie w oponach. Łatwo jest niedoceniać jego wpływ na rentowność. Aby zaoszczędzić jak najwięcej – paliwa i pieniędzy – utrzymuj właściwe ciśnienie w oponach oraz prawidłową geometrię ustawienia kół i osi.

Symbol funkcji wyłączania silnika Volvo Trucks

WYŁĄCZAJ I OSZCZĘDZAJ PALIWO

Małe zmiany, duża różnica. Urządzenia napędzane od silnika zwiększają zużycie paliwa, gdy są używane. Sprężarka powietrza. Pompa wspomagania układu kierowniczego. A nawet sam silnik. Opłaca się je wyłączyć, gdy nie są potrzebne. W ten sposób zaoszczędzisz paliwo i pieniądze.

Energooszczędna opona Volvo Trucks

Energooszczędne opony

Nasze opony pomagają wykorzystać pełny potencjał Twojego samochodu ciężarowego. Na przykład, opony o rozmiarze 315/70 R22.5 zostały zaprojektowane specjalnie z przeznaczeniem dla transportu długodystansowego. Oszczędzają Twoje paliwo.

Pakiet aerodynamiczny Volvo Trucks redukujący opór powietrza

PAKIET AERODYNAMICZNY REDUKUJE OPÓR POWIETRZA

Opływowy kształt zapewnia mniejsze zużycie paliwa. Prowadząc testy w tunelu aerodynamicznym, dopracowaliśmy spoilery. Rezultat? Znacznie niższe zużycie paliwa.

Podnośnik Osi Tandem Volvo Trucks

PODNIEŚ OŚ NAPĘDOWĄ

Mniejszy promień skrętu. Maksymalne własności trakcyjne. Niższe zużycie paliwa. Podnośnik Osi Tandem to unikatowe rozwiązanie dla pojazdów 6x4 i 8x4. Pozwala łączyć własności trakcyjne i ładowność typowe dla napędu na dwie osie z właściwościami jezdnymi i ekonomiką, jakie zapewnia napęd na jedną oś.

Po rozładowaniu samochodu ciężarowego po prostu naciskasz przycisk w celu odłączenia i podniesienia jednej osi napędowej. Po załadowaniu pojazdu oś zostaje automatycznie opuszczona i załączona, zapewniając maksymalne własności trakcyjne.

Poprzez automatyczne odłączanie przedniej osi napędowej, gdy nie jest potrzebna, możesz ograniczyć zużycie paliwa nawet o 4%.

Symbol funkcji nowego Kalendarza Serwisowego

ŻADNYCH NIEPLANOWANYCH PRZESTOJÓW

Nasza obietnica: Maksymalna dyspozycyjność. Nasza przełomowa funkcja Kalendarza Serwisowego zdalnie łączący Twój samochód ciężarowy ze stacją obsługi. Precyzyjnie prowadzona obsługa techniczna zmniejsza zużycie paliwa i utrzymuje Twój samochód ciężarowy w ruchu.

Aplikacja Dynafleet Paliwo i Środowisko Volvo Trucks

OSZCZĘDZAJ PALIWO Z POMOCĄ DYNAFLEET

Jaką ilością paliwa się zadowolisz? Za pomocą usługi Dynafleet Paliwo i Środowisko możesz dokładnie monitorować wydajność swoich samochodów ciężarowych i kierowców.

Ocena Zużycia Paliwa pomoże w maksymalizacji wydajności kierowców oraz rentowności.

Pakiety oprogramowania I-Shift Volvo Trucks

JAKĄ I-SHIFT WOLISZ?

Niech I-Shift pracuje na Twoją korzyść. Dostępne są pakiety oprogramowania dopasowane do Twoich warunków jazdy. pakiet Long haul & Fuel Economy optymalizuje prędkość podróżną. Dzięki niemu możesz w sposób ekonomiczny poruszać się po autostradach.

Jak działa koncepcja Paliwo i Osiągi

Jak to działa

Poznaj szczegóły techniczne, dzięki którym wyczyn kaskaderski z paralotnią był wykonalny. Wszystko sprowadza się do utrzymywania dużej prędkości średniej z pomocą unikatowego układu napędowego, który dostarcza nieprzerwany strumień mocy – zapewniając przy tym niskie zużycie paliwa.

artykuły szczegółowe

Jak I-Shift Dual Clutch pomaga włoskiej firmie transportowej Sartori oszczędzać paliwo na wymagających górskich trasach.

W górskich regionach północnych Włoch rodzinna firma transportowa Sartori Trasporti potrzebuje pojazdów odznaczających się wysokimi osiągami, a jednocześnie zużywających niewiele paliwa. Wygląda na to, że wybierając Volvo FH ze skrzynią biegów ...

Nasze przetrwanie jako firmy zależy od niskiego zużycia paliwa, dobrego wyszkolenia kierowców i wysokiej wydajności samochodów ciężarowych

Dzięki szkoleniom kierowców, programowi zachęt i inwestycjom w najnowsze samochody ciężarowe i technologie, polska firma transportowa Jastim zmniejszyła zużycie paliwa do poziomu uznawanego dotychczas za nieosiągalny....