Najlepszy samochód ciężarowy do transportu długodystansowego

Volvo FH I-Save to idealne rozwiązanie zmniejszające zużycie paliwa w transporcie długodystansowym – bez uszczerbku dla właściwości jezdnych.
Im dalej jedziesz, tym więcej możesz zaoszczędzić, a rentowność Twojej działalności rośnie.

Obniż koszty paliwa nawet o 7%

Obniż koszty paliwa nawet o 7%

Połączenie nowego wysoce efektywnego silnika D13TC z funkcjami oszczędzania paliwa takimi jak
funkcja I-See wykorzystująca mapę sprawia, że Volvo FH z technologią I-Save może obniżyć koszt paliwa nawet o 7%* w przewozach długodystansowych.

* Silnik D13TC Euro 6 step z pakietem paliwowym do transportu długodystansowego (I-Save) w porównaniu z silnikiem D13 eSCR Euro 6 step D. Rzeczywista oszczędność paliwa jest różna i zależy od wielu czynników, na przykład użycia tempomatu, topografii, doświadczenia kierowcy i pogody.

Większa wydajność

Większa wydajność

Potężny silnik D13TC generuje o 300 Nm wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach. W efekcie utrzymanie stałej prędkości na drodze wymaga mniej przyspieszeń i paliwa. W połączeniu z funkcją z I-See silnik umożliwia pokonywanie wzniesień i pochyłości na wyższym biegu, a więc zapewnia oszczędność paliwa bez utraty prędkości. Dodatkowy moment obrotowy umożliwia również osiąganie wyższej średniej prędkości, co jest szczególnie zauważalne przy pokonywaniu wzniesień.

Większy komfort kierowcy

Większy komfort kierowcy

Volvo FH z technologią I-Save umożliwia długą jazdę z niższą prędkością silnika i na wyższym biegu, co sprawia, że jest ona płynniejsza i cichsza. Kierowcy mogą się także spodziewać szybszej odpowiedzi momentu obrotowego, co sprawia, że ten samochód ciężarowy jest jeszcze bardziej inspirujący.

Oto Volvo FH z technologią I-Save

Oto Volvo FH z technologią I-Save

Volvo FH z technologią I-Save posiada wysoce wydajny silnik D13TC i wszechstronny pakiet oszczędności paliwa dla transportu długodystansowego. Każda funkcja technologii I-Save została zaprojektowana, przetestowana i sprawdzona, aby oszczędzać paliwo w transporcie długodystansowym.

Pakiet oszczędności paliwa dla transportu długodystansowego obejmuje zmodernizowaną funkcję I-See wykorzystującą mapę, skrzynię biegów I-Shift oprogramowaniem zoptymalizowanym pod kątem transportu długodystansowego, tempomat I-Cruise z funkcją I-Roll, nowe, paliwooszczędne osie tylne, funkcję automatycznego wyłączania silnika oraz pompę wspomagania układu kierowniczego o zmiennym wydatku.

Silnik Volvo D13TC – potężny, a jednocześnie oszczędny

Silnik Volvo D13TC – potężny, a jednocześnie oszczędny

D13TC to najoszczędniejszy z naszych dotychczasowych silników. Dostępny w wersjach 460 i 500 KM ma tłoki z opatentowanym wnętrzem w kształcie fali, co poprawia spalanie i zwiększa wydajność. Dzięki technologii Turbo Compound silnik D13TC maksymalnie wykorzystuje całą energię dostępną na każdym etapie i zapewnia wyższą efektywność w całym zakresie prędkości, przy czym najlepsze wyniki osiąga w zakresie od 900 do 1400 obr./min.

Oferta silników Volvo
Zmodernizowana funkcja I-See wykorzystująca mapę

Zmodernizowana funkcja I-See wykorzystująca mapę

Oprogramowanie I-See odwołuje się do informacji o drodze przed pojazdem, aby podczas jazdy w górzystym terenie jak najlepiej wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego. Po włączeniu funkcji I-Cruise nadzoruje także wybór biegu, przyspieszenie i hamowanie silnikiem. I-See korzysta z nowej mapy o wysokiej rozdzielczości, aby lepiej rozpoznawać topografię.

Dowiedz się więcej
Zmodernizowana pod kątem długich dystansów skrzynia biegów I-Shift

Zmodernizowana pod kątem długich dystansów skrzynia biegów I-Shift

Skrzynia biegów I-Shift została zaprojektowana tak, aby zapewnić efektywną jazdę na autostradach. Jej oprogramowanie, zoptymalizowane pod kątem transportu długodystansowego umożliwia oszczędzanie paliwa. Gdy jedziesz w trybie Economy (ekonomicznym), każda zmiana biegu odbywa się w precyzyjnie wyznaczonym momencie, tak aby silnik zawsze pracował w najbardziej ekonomicznym zakresie prędkości obrotowych.

Dowiedz się więcej
Tempomat I-Cruise z funkcją I-Roll

Tempomat I-Cruise z funkcją I-Roll

I-Cruise pomaga utrzymać stałą prędkość, dostosowując ją tak, aby zmniejszyć zużycie paliwa. Pozwala również utrzymać wysoką średnią prędkość zwiększającą produktywność, a jednocześnie umożliwiającą bezpieczniejszą i bardziej komfortową jazdę. Podczas zjazdu ze wzniesienia funkcja I-Roll automatycznie odłącza silnik od układu przeniesienia napędu, po to, by samochód ciężarowy zużywał własną energię kinetyczną zamiast paliwa.

Dowiedz się więcej
Wypróbuj Volvo FH z technologią I-Save

Wypróbuj Volvo FH z technologią I-Save

Poznaj możliwości nowego Volvo FH z technologią I-Save – oszczędność paliwa niezagrażającą właściwościom jezdnym i radości z jazdy.

Znajdź dealera
Więcej wskazówek dotyczących oszczędzania paliwa

Więcej wskazówek dotyczących oszczędzania paliwa

Skorzystaj z artykułów i informacji od ekspertów

Porozmawiaj ze specjalistą