Ekonomika paliwowa pozwala kontrolować koszty paliwa i wpływ na środowisko. Przede wszystkim jednak daje pewność, że każda kropla paliwa została maksymalnie wykorzystana. Bez uszczerbku dla produktywności. Samochód ciężarowy o dobrych właściwościach jezdnych, mogący utrzymywać prędkość i oszczędzać paliwo, jest naszym najlepszym rozwiązaniem. Nasza oferta została rozszerzona, aby umożliwić dobranie rozwiązania odpowiedniego do potrzeb.

Ekonomika paliwowa D13

Oferta silników wywiązujących się ze zobowiązań

Nasza oferta silników D13 Euro 6 Step D została skrupulatnie zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu paliwa – bez kompromisu pod względem osiągów. Wszystkie nasze silniki zapewniają znakomite właściwości jezdne i pozwalają jechać na najwyższym biegu nawet w terenie górzystym, aby utrzymać prędkość i oszczędzać paliwo.

Poznaj nasze silniki
I-Save

Oszczędności na długich dystansach dzięki technologii I-Save

Nasze najnowsze pozycje w ofercie to układy napędowe z technologią I-Save do transportu długodystansowego. Stanowią połączenie silników D13TC o mocy 460 lub 500 KM z efektywnymi tylnymi osiami i funkcjami skrzyni biegów, żeby wspomnieć zaledwie kilka elementów. W połączeniu z pakietem oszczędności paliwa dla transportu długodystansowego mogą zaoszczędzić nawet 7%* paliwa.

 

* Silnik D13TC Euro 6 step z pakietem paliwowym do transportu długodystansowego (I-Save) w porównaniu z silnikiem D13 eSCR Euro 6 step D. Rzeczywista oszczędność paliwa jest różna i zależy od wielu czynników, na przykład użycia tempomatu, topografii, doświadczenia kierowcy i pogody.

I-See – patrz, jak maleją Twoje rachunki za paliwo

Która droga zapewni najmniejsze zużycie paliwa? Bazując na informacjach o topografii, funkcja I-See steruje prędkością jazdy i zmianą biegów w sposób zapewniający jak najlepszą ekonomikę paliwową. Dane te umożliwiają maksymalne wykorzystanie energii kinetycznej pojazdu w celu zaoszczędzenia do 5% paliwa. Funkcja I-See wykorzystuje dane z mapy w chmurze, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Przełożenie tylnej osi

Przełożenie dla Twoich zleceń

Oś tylna jest ostatnim ogniwem łańcucha wydajności. Tylna oś o przełożeniu dostosowanym do specyfiki transportu długodystansowego harmonijnie współdziała z naszym silnikiem D13 i skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch. Rezultat? Mniejsza prędkość obrotowa silnika. Większy komfort jazdy. I lepsza ekonomika paliwowa.

I-Cruise

I-Cruise pozwala utrzymywać stałą prędkość

Inteligentny tempomat. Tempomat I-Cruise reguluje prędkość pod kątem niskiego zużycia paliwa. Zapewnia nie tylko większą wydajność, utrzymując dużą prędkość średnią, ale także większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Prostota swobodnego toczenia

Właściwe opony napompowane do właściwego ciśnienia oraz prawidłowa geometria ustawienia kół i osi mogą skutkować znaczącym spadkiem zużycia paliwa. Z naszych badań, prowadzonych w całej Europie wynika, że w dwóch na każde trzy samochody ciężarowe geometria ustawienia kół i osi jest nieprawidłowa. A zatem wiele można zyskać małym kosztem.

Doradztwo Paliwowe – konsekwentna redukcja

Osiągaj swoje cele paliwowe. Obserwuj jak maleją w miarę wzrostu Twojej efektywności. Dzięki usłudze Doradztwo Paliwowe zyskasz osobistego doradcę. Jego regularne analizy, fachowe porady i bezpośredni instruktaż pozwolą Ci natychmiast zaczniesz oszczędzać paliwo – i z roku na rok będziesz oszczędzać go coraz więcej.

Oszczędzaj paliwo z pomocą Dynafleet

Odkryj moc drzemiącą w danych

Wraz z systemem Dynafleet i szkoleniem kierowców może doprowadzić do oszczędności do 7% paliwa.

Dynafleet – monitoruj swoją ekonomikę paliwową

Poznaj nasz system zarządzania flotą. W czasie rzeczywistym monitoruj wydajność swoich samochodów ciężarowych i kierowców oraz automatycznie generowane rankingi zużycia paliwa. Następnie porównuj rezultaty, wykrywaj trendy i wdrażaj zmiany sprzyjające oszczędzaniu paliwa.

Szkolenie kierowców – małe zmiany, duże oszczędności

Nasze szkolenie w zakresie jazdy ekonomicznej pomoże Ci wykorzystać do maksimum każdą kroplę paliwa. Stanowi jedną z części naszego większego programu szkolenia kierowców. Jego istotą jest wypróbowane, systematyczne podejście do utrwalania technik ekonomicznej jazdy w celu osiągnięcia trwałych oszczędności – jest najskuteczniejsze w połączeniu z raportami Dynafleet.

Pakiet Aerodynamiczny

Pakiet aerodynamiczny może polepszyć Twoją ekonomikę paliwową nawet o 8%. Ogranicza zawirowania powietrza, zmniejsza opór aerodynamiczny i kieruje wiatr poza naczepę.  Oprócz oszczędności paliwa i pieniędzy, zmniejsza także emisję CO2, co jest korzystne dla klimatu.

Znajdź dealera

Zacznij od prawej stopy

Kluczem do ekonomiki paliwowej jest właściwe podejście. Twój dealer jest ekspertem w oszczędzaniu paliwa. Dlaczego nie zwrócić się do niego o pomoc?

Znajdź dealera