Volvo FH z podniesioną drugą osią napędową na żwirowej drodze

Optymalny tryb jazdy

Podnośnik Osi Tandem jest idealny dla zastosowań, w których po dostarczeniu ładunku wracasz „na pusto”. Po rozładowaniu samochodu ciężarowego po prostu naciskasz przycisk w celu odłączenia i podniesienia jednej osi napędowej. A gdy ponownie załadujesz swój pojazd, oś napędowa zostanie automatycznie opuszczona i załączona, by zapewnić maksymalne własności trakcyjne. Cały ten proces trwa zaledwie 15 sekund, więc nie tracisz cennego czasu.

Podniesiona oś napędowa, widok z bliska

Oszczędzaj do 4% paliwa

W wyniku działania sił tarcia i oporu toczenia, każda oś napędowa znacznie zwiększa zużycie paliwa. Dzięki odłączeniu i podniesieniu niepotrzebnej w danych okolicznościach osi napędowej możesz zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 4%, jadąc bez ładunku. A więc znacznie zwiększyć swoją rentowność.

Podniesiona oś napędowa na drodze żwirowej

Bardziej zwrotne

Po podniesieniu osi pojazd nabiera cech typowych dla samochodu ciężarowego 4x2 lub 6x2, w postaci mniejszego promienia skrętu i znacznie lepszej zwrotności.  Na przykład, w pojeździe 6×4 o rozstawie osi 4,6 m promień skrętu maleje o ponad metr.

Volvo FH, podwójna oś zespolona

Zachowaj przyczepność

Potrzebujesz większej przyczepności? Jeżeli tylko pozwala na to nośność osi, po prostu naciśnij przycisk na desce rozdzielczej, by przenieść część ciężaru z jednej osi napędowej na drugą. 

Znajdź dealera

Podnieś oś. Zwiększ swój zysk

Aby osobiście wypróbować Podnośnik Osi Tandem, odwiedź lokalnego dealera Volvo Trucks.

Znajdź dealera