Volvo FH, precyzyjny instrument

Precyzyjny instrument

Dzięki swojemu podwoziu Volvo FH jest precyzyjnym instrumentem na drodze. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest również dostępny w samochodach ciężarowych z podwójną osią przednią – radykalnie odciąża szyję, plecy i barki kierowcy. W celu zwiększenia Twojej wydajności i elastyczności zwiększyliśmy również dopuszczalny nacisk na podwójną oś przednią, z 18 do 20 ton. A jeżeli potrzebujesz maksymalnego prześwitu, obecnie w Volvo FH dostępne jest zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2.

Lżejsze niż dotychczas – podwozie Volvo FH

Im lżejsze, tym lepsze

W razie potrzeby Volvo FH może zostać zoptymalizowane pod kątem małej masy własnej. Dostępna jest konfiguracja 6×2 z osią pchną i lekką pojedynczą osią napędową. Lekka oś napędowa w ciągniku siodłowym 4×2, w połączeniu z lekkim zawieszeniem tylnym pozwala skonfigurować pojazd o masie własnej 7250 kg – wraz z zapasem 405 litrów paliwa.

Podwozie Volvo z nowym Podnośnikiem Osi Tandem.

Podnośnik Osi Tandem.

Twoje Volvo FH jest obecnie dostępne z Podnośnikiem Osi Tandem, całkowicie nowym, rewolucyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na odłączenie i podniesienie ostatniej osi napędowej na czas jazdy bez ładunku. Tym samym znacznie maleje promień skrętu i zużycia paliwa, podobnie jak w przypadku podniesienia osi wleczonej.

Więcej o Podnośniku Osi Tandem
Pięć osi, dostępne prosto z fabryki

Pięć osi – prosto z fabryki

Transportujesz ciężkie ładunki? Wybierz pięcioosiowy samochód ciężarowy. dostarczany bezpośrednio z fabryki. Szybciej otrzymasz swój pojazd. Unikniesz kosztów jego przebudowy. I otrzymujesz samochód ciężarowy wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo – co w dłuższej perspektywie może zapewnić Ci mniejsze koszty eksploatacji.

Dowiedz się więcej o naszej konfiguracji 10x4
Szerokie możliwości zabudowy pozwolą przygotować Volvo FH do każdego zastosowania

Więcej opcji. Szybsza zabudowa

Dzięki wielu opcjom wyposażenia, Volvo FH daje się łatwo i szybko dostosować do wykonywania różnych zadań transportowych, w tym do przewozu nadwozi wymiennych. Nowe przyłącze elektryczne umożliwia łatwe podłączenie zabudowy do układu elektrycznego pojazdu, podczas gdy portal Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) zapewnia dostęp online do wszystkich potrzebnych rysunków technicznych i schematów elektrycznych.

Przyjrzyj się Instrukcjom Zabudowy Volvo

Nowa konfiguracja podwozia

Podwozie ciągnika siodłowego Volvo FH

Podwozie – ciągnik siodłowy

1. Podwójny zestaw akumulatorów
Dostępny w opcji podwójny zestaw akumulatorów zapewnia większy zapas energii, jeżeli to konieczne.

2. Skrzynka akumulatorów (BBOX-EF)
Umieszczona na tylnym zwisie pomiędzy podłużnicami ramy podwozia, oferowana jako wyposażenie dodatkowe.

3. Zbiornik AdBlue
Może być zamontowany na ramie za kabiną, co umożliwia zastosowanie większego zbiornika paliwa (ADTP-BC)

4. Zespół dystrybucji sprężonego powietrza
Jest zamocowany pomiędzy podłużnicami ramy podwozia. Dzięki temu wygospodarowano więcej miejsca na wyposażenie montowane z boku ramy, np. zbiorniki paliwa.

Podwozie samochodu ciężarowego

Podwozie – podwozie samochodu ciężarowego

1. Wolna przestrzeń na ramie
Dostępne są konfiguracje, w których wyposażenie podwozia jest zamontowane bliżej tylnej osi, w celu zapewnienia miejsca na podpory żurawia lub inne wyposażenie dodatkowe. (FAA10 – około 500 mm, FAA20 – około 600 mm).

2. Otwory w ramie do montażu zabudowy
Górny rząd otworów w ramie jest zarezerwowany dla firm zabudowujących. Wszystkie uchwyty są odsadzone i zaopatrzone w podkładkę odległościową o grubości 8 mm. Są montowane bez użycia nitów.

3. Przygotowanie do montażu żurawia
Płyty usztywniające podwozie w miejscu montażu żurawia mogą być zamontowane fabrycznie.

4. Tylne zawieszenie pneumatyczne i krótki tylny zwis Przeprojektowany stabilizator umieszczony przed osią umożliwia skrócenie tylnego zwisu – to duża zaleta w przypadku pojazdów budowlanych, zwłaszcza dostarczających mieszankę asfaltową do rozściełacza, a także pojazdów do transportu nadwozi wymiennych.

Znajdź dealera

Podoba Ci się? Wypróbuj

Jedynym miejscem, w którym można rzeczywiście doświadczyć cech naszego nowego dynamicznego podwozia, jest fotel kierowcy. Kluczyki posiada Twój dealer Volvo Trucks.

Znajdź dealera