Znamy rzeczywistość. Wiemy, jak wyglądają wypadki. I dlatego wykonujemy tak wiele testów, chociaż przepisy tego nie wymagają.

Carl Johan Almqvist

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów, Volvo Trucks

Wnętrze

Bezpieczne miejsce w kabinie Volvo FE

Bezpieczne miejsce

W Volvo FE kierowcy są dobrze chronieni. Mocowanie fotela i cały szkielet kabiny zostały wzmocnione i zaliczyły wszystkie, rygorystyczne esty, jakim poddajemy nasze kabiny.

Alkomat blokujący rozruch silnika w Volvo FE

Alcolock

Daj jasno do zrozumienia, że w ruchu drogowym nie ma miejsca dla alkoholu. Alkomat blokujący rozruch silnika, który może być zamontowany fabrycznie, pozwoli udowodnić Twoim kierowcom i klientom, ze bezpieczeństwo traktujesz bardzo poważnie.

Kabina Volvo FE Low Entry

Kabina Low Entry

W kabinie Low Entry nie tylko zyskujesz większą łatwość wsiadania i wysiadania. Zyskujesz także znacznie lepszą widoczność najbliższego otoczenia pojazdu.

Zintegrowany pas bezpieczeństwa w Volvo FE

Zintegrowany pas bezpieczeństwa

Powszechne korzystanie z pasów bezpieczeństwa pozwoliłoby uniknąć połowy ofiar śmiertelnych w samochodach ciężarowych – pomyśl o tym następnym razem, gdy wsiądziesz do swojej kabiny. W Volvo FE pasy są zintegrowane z fotelami.

Elementy zewnętrzne

Belki przeciwnajazdowe w Volvo FE

Belki przeciwnajazdowe

Z przodu, z tyłu i po bokach – chronią innych użytkowników drogi w przypadku zderzenia. Belki przeciwnajazdowe zapobiegają wjechaniu mniejszych pojazdów pod samochód ciężarowy.

Oświetlenie w Volvo FE

Oświetlenie

Reflektor zespolony i zwartej budowie zapewnia inteligentne funkcje oświetleniowe. Zintegrowano w nim także światła pozycyjne i światła dzienne. Samochód ciężarowy jest zawsze widoczny dla innych użytkowników drogi. 

Doskonała widoczność dookoła w Volvo FE

Doskonała widoczność dookoła

Jest podstawą bezpieczeństwa w mieście. Volvo FE ma doskonale usytuowane lusterka wsteczne, dużą szybę czołową z nisko poprowadzoną dolną krawędzią oraz dodatkowe szyby w drzwiach. Dzięki temu zobaczysz wszystko, co dzieje się wokół Twojego samochodu ciężarowego.

Aktywne systemy bezpieczeństwa w Volvo FE

Aktywne systemy bezpieczeństwa

Twój samochód ciężarowy pomoże Ci. Zapoznaj się z krótką prezentacją działania aktywnych systemów bezpieczeństwa Volvo Trucks. 

Rozmowa o bezpieczeństwie Volvo FE

Co się stanie, jeśli...?

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks odkrywa tajniki naszych aktywnych systemów bezpieczeństwa i ich działania.

Znajdź dealera

Dowiedz się o bezpieczeństwie z pierwszej ręki

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania. 

Znajdź dealera