Przeprojektowany fotel Volvo FE jest teraz jeszcze bardziej bezpieczny

Usiądź wygodnie. Zapnij pas. Czuj się bezpiecznie

Wzmocniony fotel i jego wzmocnione mocowanie do podłogi ograniczają przemieszczenia ciała podczas wypadku. Zmodyfikowany zagłówek fotela skutecznie podpiera i chroni Twoją głowę. Zintegrowane pasy bezpieczeństwa o dużej wytrzymałości zapewniają najwyższy poziom ochrony. Mając załatwioną kwestię bezpieczeństwa, pozostaje Ci tylko wybrać kolor pasa – czerń lub trudną do przeoczenia czerwień?

Tylne belki przeciwnajazdowe w Volvo FE

Ochrona dla Ciebie i innych

Nasze belki przeciwnajazdowe: przednia i tylna, zapobiegają zaklinowaniu się samochodu osobowego pod pojazdem ciężarowym podczas zderzenia, zmniejszając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń przez pasażerów. Z kolei układ stabilizacji toru jazdy (ESP) ogranicza ryzyko poślizgu i przewrócenia się pojazdu. W niebezpiecznych sytuacjach interweniuje w mgnieniu oka, zmniejszając moc silnika oraz selektywnie uruchamiając hamulce poszczególnych kół samochodu ciężarowego i przyczepy.

Dowiedz się więcej o naszych systemach bezpieczeństwa
Najlepszy sposób na to, by lepiej widzieć i być widocznym

Lepsza widoczność

Sam decyduj o tym, co chcesz widzieć w elektrycznie regulowanych lusterkach wstecznych. Bądź bardziej widoczny, dzięki nowym światłom dziennym. Baczniej obserwuj najbliższe otoczenie pojazdu przez dodatkowe szyby boczne. Miej oko na ładunek przez szybę w tylnej ścianie kabiny.

Trzyczęściowy zderzak w Volvo FE

Trzyczęściowy zderzak

Stalowe narożniki odznaczają się dużą odpornością na uderzenia, co oznacza mniejsze ryzyko ich uszkodzenia i ponoszenia związanych z tym kosztów naprawy. Ponadto, w razie kolizji zazwyczaj uszkodzeniu ulegają tylko niektóre sekcje, więc nie ma potrzeby wymiany całego zderzaka.

Volvo FE z nowoczesnym, zdalnie sterowanym systemem alarmowym

Bezpieczny system

Za sprawą nowoczesnego, zdalnie sterowanego systemu alarmowego, Volvo FE pozostaje dobrze zabezpieczone. Aktywujący się gdy tylko nieproszony gość podejmie próbę otwarcia drzwi lub manipulacji w pojeździe, alarm daje poczucie pewności, gdy jesteś daleko od pojazdu.

Przeglądaj wyposażenie bezpieczeństwa dostępne w opcji od Volvo

Dodatkowe elementy bezpieczeństwa

Kamizeli odblaskowej? Przenośnej lampy ostrzegawczej? Możesz wyposażyć swoje Volvo w każdy potrzeby element.

Znajdź dealera

Gotowy na podniesienie standardu bezpieczeństwa?

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks. który opowie Ci o doskonałych zabezpieczeniach w kabinie.

Znajdź dealera