I-Shift oznacza mniejsze zmęczenie i możliwość skupienia się na drodze i panującym ruchu

Po prostu jedź

Dzięki I-Shift jazda staje się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Nie trzeba wciskać pedału sprzęgła ani mocować się z żadną dźwignią. Każdy bieg jest włączany w najodpowiedniejszej chwili. I-Shift zmniejsza Twoje zmęczenie i pomaga Ci koncentrować się na obserwacji drogi. A jeżeli chcesz zmieniać biegi ręcznie, na dźwigni wybieraka znajduje się przycisk, który to umożliwia.

I-Przesuń -Shift potrafi zaoszczędzić do 5% paliwa

Oszczędzaj paliwo

I-Shift zaprojektowano w celu oszczędzania paliwa. Przede wszystkim jest to skrzynia biegów o małych oporach wewnętrznych – mniejszych nawet niż w przekładniach manualnych. Ale tym, co zmienia wszystko, jest tak naprawdę elektronika. Gdy jedziesz w trybie Economy (ekonomicznym), każda zmiana biegu odbywa się w precyzyjnie wyznaczonym momencie, tak aby silnik zawsze pracował w najbardziej ekonomicznym zakresie prędkości obrotowych.

I-Shift komunikuje się z silnikiem

Jak to działa

I-Shift bazuje na manualnej skrzyni biegów, ale pozbawionej mechanicznej synchronizacji – stąd jej zwarta budowa i małe opory wewnętrzne. Cała magia tkwi w elektronicznej jednostce sterującej, która kontroluje wysprzęglanie i zmianę biegów. Poprzez odczyt sygnałów informujących m.in. o prędkości, masie pojazdu, nachyleniu drogi i zapotrzebowaniu na moment obrotowy, jednostka elektroniczna z wyjątkową precyzją realizuje każdą zmianę biegu. Komunikuje się również z jednostką sterującą silnikiem, która odpowiednio koryguje prędkość obrotową i moment hamujący jednostki napędowej.

Pakiety oprogramowania I-Shift dla każdego zadania transportowego

Twoja I-Shift

Oprogramowanie I-Shift możesz dostosować do swoich indywidualnych wymagań. Bez względu na to, czy potrzebujesz skrzyni biegów zoptymalizowanej dla transportu dystrybucyjnego, budowlanego czy długodystansowego, mamy odpowiedni dla Ciebie pakiet oprogramowania.

Znajdź dealera

Wybierz dobrze

Chcesz poznać I-Shift w działaniu? Skontaktuj się ze swoim dealerem Volvo Trucks, który przekaże Ci kluczyki.

Znajdź dealera