Podwozie Volvo FE – ułatwia zabudowę

Sztywne, ale elastyczne

Podwozie Volvo FE można dostosować do wymagań technicznych niemal każdej zabudowy. Solidne, sztywne, prostokątne i płaskie, ułatwia montaż zabudowy i nadaje się do nawet najbardziej wymagających zastosowań. Ponadto, udoskonalona konfiguracja podwozia pojazdów zgodnych z Euro 6 oznacza, że wszechstronność zastosowań Volvo FE w żaden sposób nie ucierpiała z powodu bardziej rygorystycznej normy emisji spalin.

Instrukcje Zabudowy Volvo – pomagają skrócić czas dostawy pojazdu

Krótszy czas dostawy pojazdu z firmy zabudowującej

Gdy tylko zamówisz swoje Volvo FE, firma zabudowująca uzyskuje dostęp do jego danych za pośrednictwem portalu VBI (Volvo Bodybuilder Instructions). Dysponując szczegółową specyfikacją i rysunkami 3D, może rozpocząć produkcję zabudowy, zanim jeszcze pojazd opuście fabrykę. Dzięki temu kompletny pojazd może być dostarczony szybciej i po niższych kosztach.

Instrukcje Zabudowy Volvo
Elektroniczny układ sterowania Volvo FE

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) może być regulowany przełącznikami na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek przebiega szybko i sprawnie, bez względu na wysokość rampy.

Wybierz mechaniczne lub pneumatyczne zawieszenie kabiny

Nowoczesne zawieszenie

Płynność jazdy gwarantowana. Do wyboru masz różne typy zawieszeń kabiny: mechaniczne ze sprężynami śrubowymi i amortyzatorami z przodu i z tyłu oraz w pełni pneumatyczne.

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy Volvo FE

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS)

Volvo FE posiada pneumatyczny układ hamulcowy, wyposażony w wentylowane tarcze hamulcowe, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest sterowany elektronicznie (EBS, Electronically Controlled Brake System), dzięki czemu cechuje się szybką reakcją oraz mniejszym zużyciem elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu w celu zapewnienia większej równomierności hamowania oraz minimalizacji zużycia opon i hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS także zawiera funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

VT

Skonfiguruj swoje podwozie

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks, by poznać dostępne opcje i skonfigurować swoje idealne Volvo FE.

Znajdź dealera