Trucks

×

Tam, gdzie moc spotyka precyzję

Układy napędowe Volvo FM

Aby wykonać zleconą pracę i dotrzeć tam, gdzie masz dotrzeć, potrzebujesz odpowiedniej mocy i kontroli. Teraz możesz dostosować układ napędowy Volvo FM precyzyjniej niż wcześniej. Ty uzyskasz moc pozwalającą bez problemu wykonać zadania, a my pewność, że używasz mocy lub energii najbardziej ekonomicznie, jak to możliwe. Twoje korzyści przewyższą nakłady. Na tym polega rentowność.

Silniki

Nasza oferta silników Euro 6 step E została skrupulatnie zaprojektowana z myślą o oszczędzaniu paliwa – bez kompromisu pod względem osiągów. Są to nasze najbardziej wydajne silniki wysokoprężne w historii i oszczędzają paliwo przy każdym cyklu pracy. Gama D11 obejmuje moce od 330 KM do 460 KM, podczas gdy silniki D13 oferują od 420 KM do 500 KM. W przypadku Volvo FM dostępne są również silniki na gaz, a także całkowicie elektryczne — oferujące niski poziom emisji oraz wyjątkowe osiągi i zasięg.

Właściwości jezdne

Niezależnie od tego, jaki silnik wybierzesz do swojego Volvo FM, będziesz mieć dostęp do imponujących wartości momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Rezultatem są doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa.

Paliwa alternatywne

Jeśli naprawdę chcesz ograniczyć wpływ na środowisko, możesz wybrać Volvo FM LNG. Jest zasilane skroplonym gazem ziemnym lub biogazem, więc nie musisz korzystać z paliw kopalnych. Ponadto wszystkie nasze silniki wysokoprężne można zasilać olejem napędowym lub HVO. Chcesz jeździć na biodieslu? Istnieją specjalne wersje Volvo FM, które to umożliwiają.

Więcej informacji o Volvo FM LNG

I-Shift

I-Shift to seria zautomatyzowanych skrzyń biegów, zaprojektowanych w celu ułatwienia jazdy oraz zwiększenia jej bezpieczeństwa i komfortu. Nie trzeba wciskać pedału sprzęgła ani mocować się z żadną dźwignią. Każda zmiana biegów jest wykonywana automatycznie w najodpowiedniejszym momencie. Szereg pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do własnych potrzeb. Dla skrzyni biegów I-Shift dostępne są funkcje, które w pewnych sytuacjach umożliwiają jazdę z użyciem jednego pedałem. W przypadku Volvo FM można także zamówić I-Shift z biegami pełzającymi lub I-Shift Dual Clutch.

Więcej informacji o I-Shift

Przejdź na rozwiązania elektryczne

Volvo FM, ale z jeszcze lepszymi wrażeniami z jazdy i zerową emisją spalin. Volvo FM Electric oferuje do 666 KM czystej mocy elektrycznej i zasięg do 300 km — dzięki czemu idealnie nadaje się do transportu międzymiastowego.

Więcej informacji o Volvo FM Electric

Potrzebujesz mocy?

Twój dealer pomoże Ci dostosować silnik do Twoich potrzeb.