Trucks

Tam, gdzie moc spotyka precyzję

Układy napędowe Volvo FM

Aby wykonać zleconą pracę i dotrzeć tam, gdzie masz dotrzeć, potrzebujesz odpowiedniej mocy i kontroli. Teraz możesz dostosować układ napędowy Volvo FM precyzyjniej niż wcześniej. Ty uzyskasz moc pozwalającą bez problemu wykonać zadania, a my pewność, że używasz mocy lub energii najbardziej ekonomicznie, jak to możliwe. Zyski przewyższające wkład. Na tym polega rentowność.

Silniki

Nasza oferta silników Euro 6 step E została skrupulatnie zaprojektowana z myślą o oszczędzaniu paliwa – bez kompromisu pod względem osiągów. Są to nasze najbardziej wydajne silniki wysokoprężne w historii i oszczędzają paliwo przy każdym cyklu pracy. Gama D11 obejmuje moce od 330 KM do 460 KM, podczas gdy silniki D13 oferują od 420 KM do 500 KM. W przypadku Volvo FM dostępne są również silniki na gaz, a także całkowicie elektryczne — oferujące niski poziom emisji oraz wyjątkowe osiągi i zasięg.

Właściwości jezdne

Niezależnie od tego, jaki silnik wybierzesz do swojego Volvo FM, będziesz mieć dostęp do imponujących wartości momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika. Rezultatem są doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa.

Paliwa alternatywne

Jeśli naprawdę chcesz ograniczyć wpływ na środowisko, możesz wybrać Volvo FM zasilane gazem. Działa na gaz Bio-LNG (biogaz) lub LNG (gaz ziemny), co umożliwia osiągnięcie całkowitej neutralności klimatycznej. Ponadto wszystkie nasze silniki wysokoprężne można zasilać olejem napędowym lub HVO. Chcesz jeździć na biodieslu? Istnieją specjalne wersje Volvo FM, które to umożliwiają.

Więcej o Volvo FM zasilanym gazem

I-Shift

I-Shift to seria zautomatyzowanych skrzyń biegów, zaprojektowanych w celu ułatwienia jazdy oraz zwiększenia jej bezpieczeństwa i komfortu. Nie trzeba wciskać pedału sprzęgła ani mocować się z żadną dźwignią. Każda zmiana biegów jest wykonywana automatycznie w najodpowiedniejszym momencie. Szereg pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do własnych potrzeb. Dla skrzyni biegów I-Shift dostępne są funkcje, które w pewnych sytuacjach umożliwiają jazdę z użyciem jednego pedałem. W przypadku Volvo FM można także zamówić I-Shift z biegami pełzającymi lub I-Shift Dual Clutch.

Więcej informacji o I-Shift

Przejdź na rozwiązania elektryczne

Volvo FM, ale z jeszcze lepszymi wrażeniami z jazdy i zerową emisją spalin. Volvo FM Electric oferuje do 666 KM czystej mocy elektrycznej i zasięg do 300 km — dzięki czemu idealnie nadaje się do transportu międzymiastowego.

Więcej informacji o Volvo FM Electric

Potrzebujesz mocy?

Twój dealer pomoże Ci dostosować silnik do Twoich potrzeb.