Trucks

Narzędzie na miarę potrzeb

Podwozie Volvo FM

Niezależnie od rodzaju Twoich potrzeb transportowych potrzebujesz samochodu ciężarowego, który zbudowano pod kątem zadań, do jakich go użyjesz. Może Twoje zadania wymagają specjalnej zabudowy? Dostosujemy podwozie Twojego samochodu tak, aby umożliwić Ci skuteczne prowadzenie operacji, używając do tego komponentów i systemów z gwarancją wieloletniego niezawodnego działania. To narzędzie robocze, które Cię nie zawiedzie.

Jazda z dużą prędkością? A może manewrowanie w centrach logistycznych? Volvo FM to precyzyjne narzędzie, które pomoże Ci dobrze wykonać zadanie. Możesz zamówić samochód ciężarowy z pełnym zawieszeniem pneumatycznym — sprawdzi się zarówno w transporcie międzyregionalnym, jak i na placu budowy. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo sprawi, że Twoja praca stanie się zaskakująco łatwa.

Możesz zamówić Volvo FM w postaci lekkiego ciągnika siodłowego do jazdy po drogach lub jako podwozie samochodu ciężarowego z nawet pięcioma osiami przygotowanymi pod zaawansowaną zabudowę. W obu przypadkach wykorzystamy tę samą koncepcję podwozia. Dzięki temu Volvo FM jest niezwykle wszechstronnym samochodem ciężarowym, który możesz zbudować tak, by spełnił Twoje wymagania konstrukcyjne.

10-tonowe osie przednie

Duży ładunek? Żaden problem. Volvo FM zostało zaprojektowane z myślą o wysokich obciążeniach osi. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zawieszenie mechaniczne czy pneumatyczne, pojedyncza przednia oś może wytrzymać obciążenie do 10 ton. 20 ton w przypadku podwójnych przednich osi. Dzięki temu możesz zapewnić sobie większe zyski, a jednocześnie łatwiejszą obsługę równo lub nierówno rozłożonych ładunków.

Podnośnik Osi Tandem

Korzystaj z podnośnika osi, ale tylko wtedy, gdy naprawdę jest potrzebny. Podnośnik Osi Tandem umożliwia odłączenie i podniesienie ostatniej osi napędowej podczas rozładunku. Tym samym znacznie maleje promień skrętu, opony zużywają się wolniej, a oszczędności paliwa rosną.

Więcej informacji o Podnośniku Osi Tandem

Pięć osi — prosto z fabryki

Transportujesz ciężkie ładunki? Wybierz pięcioosiowy samochód ciężarowy dostarczany bezpośrednio z fabryki. Szybciej odbierzesz swój pojazd i ograniczysz koszty modyfikacji. I otrzymujesz samochód ciężarowy wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo – co w dłuższej perspektywie może zapewnić Ci mniejsze koszty eksploatacji.

Odkryj pełny potencjał Volvo FM

Porozmawiaj z dealerem o skonfigurowaniu Twojego nowego Volvo FM