Trucks

Wybierz między elektrycznością i olejem napędowym

Układ napędowy Volvo FL

W Volvo FL zawsze masz dostęp do mocy potrzebnej do pracy. Chcesz zmniejszyć emisję CO₂? Wybierz napęd elektryczny z zerową emisją spalin i łatwą, cichą jazdę. A jeśli chcesz polegać na najnowocześniejszych silnikach wysokoprężnych – istnieje oferta, która spełni Twoje potrzeby.

Napęd elektryczny

Volvo FL Electric nie emituje spalin. Doskonale nadaje się do użytku w mieście, gdy chcesz spełnić najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe. Silnik elektryczny o mocy ciągłej 175 KM i natychmiastowym pełnym momencie obrotowym oznacza, że bardzo łatwo je prowadzić. 2-biegowa skrzynia biegów sprawia, że wszystko działa płynnie i wydajnie.

Niska emisja spalin i niski poziom hałasu

Elektryczny układ napędowy zapewnia doskonałe środowisko pracy. Zarówno podczas pracy w kabinie, jak i na zewnątrz, nie słychać hałasu. Brak emisji spalin oznacza poprawę jakości powietrza podczas pracy przy samochodzie ciężarowym podczas zbierania odpadów.

Ładowanie i zasięg

Dopasujemy zasięg Twojego Volvo FL Electric do Twoich zadań i tras. Volvo FL Electric z całkowicie naładowanymi akumulatorami przejedzie nawet 420 km*, ale w razie potrzeby możemy zbudować samochód ciężarowy o jeszcze większym zasięgu. 

* W zależności od warunków, takich jak pogoda, odporność na wiatr, całkowita masa ciężarówki i wydajność kierowcy.

Zasilanie olejem napędowym

Dostępne są dwa 5-litrowe i dwa 8-litrowe silniki wysokoprężne. Wszystkie oferują szybką reakcję i wysoki moment obrotowy przy niskiej prędkości silnika. Są dostępne w wersjach o mocy od 210 do 280 KM i momencie obrotowym do 1050 Nm. Te silniki są energooszczędne i mogą być zasilane paliwami odnawialnymi – są dostosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO) i biodieslem (RME).

Układ oczyszczania spalin

Silniki wysokoprężne wykorzystują technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), aby spełnić wymogi normy Euro 6. Uzupełniliśmy silnik o chłodzony wodą układ recyrkulacji spalin (EGR) oraz filtr cząstek stałych (DPF) regenerujący się automatycznie.

Automatyczna czy ręczna przekładnia?

W przypadku Volvo FL z silnikiem wysokoprężnym masz do wyboru albo płynnie działającą i wydajną 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, 6-biegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia nieprzerwane dostarczanie mocy, albo ręczną skrzynię biegów z 6 lub 9 biegami. Naprawdę możesz dostosować układ napędowy do swoich potrzeb.

Wybór spośród 8 biegów

Automatyczna 8-biegowa skrzynia biegów zaprojektowana dla Volvo FL gwarantuje, że zawsze jedziesz na właściwym biegu. Zapewnia płynną zmianę biegów i doskonałą oszczędność paliwa. Skrzynia biegów ma trzy tryby jazdy i jest dostępna w połączeniu z napędem 4×2 i 4×4.

Przystawki odbioru mocy do napędu Twojego sprzętu

Nasza przystawka odbioru mocy umożliwia obsługę urządzeń załadowczych i wyładowczych, specjalnego osprzętu lub zabudów. Oferujemy wiele przystawek odbioru mocy dla Volvo FL z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym.


Poznaj pełne dane techniczne

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.