Trucks

Polska

×
Volvo FL: bezpieczeństwo na światowym poziomie

Bezpieczeństwo w mieście

Bezpieczna kabina Volvo FL

Testy wytrzymałości. Test uderzenia w nieruchomą barierę. Test zderzenia czołowego Volvo FL zaliczyło je wszystkie. Prawdopodobnie najbezpieczniejsza kabina w swojej kategorii, jest wyposażona w liczne zabezpieczenia, które pomogą Ci przetrwać wypadek.

Volvo FL safety cab drivers seat studio

Usiądź wygodnie. Zapnij pas. Czuj się bezpiecznie

Wzmocniony fotel i jego wzmocnione mocowanie do podłogi ograniczają przemieszczenia ciała podczas wypadku. Zagłówek fotela skutecznie podpiera i chroni Twoją głowę. Zintegrowane pasy bezpieczeństwa o dużej wytrzymałości zapewniają najwyższy poziom ochrony. Mając załatwioną kwestię bezpieczeństwa, pozostaje Ci tylko wybrać kolor pasa – czerń lub trudną do przeoczenia czerwień

Volvo FL safety cab steering wheel

Zdwojona wytrzymałość

Za pomocą 31 dodatkowych kilogramów stali wzmocniono cały szkielet kabiny FL, by zapewnić Ci ochronę w razie wypadku. Deska rozdzielcza, koło kierownicy i elementy sterujące są pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby powodować obrażenia.

Volvo FL safety cab steering headlights studio

Ochrona dla Ciebie i innych

Nasze belki przeciwnajazdowe: przednia i tylna, zapobiegają zaklinowaniu się samochodu osobowego pod pojazdem ciężarowym podczas zderzenia, zmniejszając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń przez pasażerów. Z kolei układ stabilizacji toru jazdy (ESP) ogranicza ryzyko poślizgu i przewrócenia się pojazdu. W niebezpiecznych sytuacjach interweniuje w mgnieniu oka, zmniejszając moc silnika oraz selektywnie uruchamiając hamulce poszczególnych kół samochodu ciężarowego i przyczepy.

Najlepszy sposób na to, by lepiej widzieć i być widocznym

Doskonała widoczność dookoła

Wiedza o tym, co dzieje się wokół pojazdu, jest niezbędna w ruchliwym mieście. Duża przednia szyba Volvo FL i doskonałe lusterka wsteczne po bokach – dodatkowe dolne okno w drzwiach pasażera zapewnia doskonały widok miejsc, które zazwyczaj są niewidoczne.

Volvo FL safety cab headlight studio

Trzyczęściowy zderzak

Stalowe narożniki odznaczają się dużą odpornością na uderzenia, co oznacza mniejsze ryzyko ich uszkodzenia i ponoszenia związanych z tym kosztów naprawy. Ponadto, w razie wypadku zazwyczaj uszkodzeniu ulegają tylko niektóre sekcje, więc nie ma potrzeby wymiany całego zderzaka.

Volvo FL safety cab alarm

Bezpieczny system

Za sprawą zaawansowanego, zdanie sterowanego systemu alarmowego, Volvo FL pozostaje dobrze zabezpieczone. Aktywujący się gdy tylko nieproszony gość podejmie próbę otwarcia drzwi lub manipulacji w pojeździe, alarm daje poczucie pewności, gdy jesteś daleko od pojazdu.

Przeglądaj wyposażenie bezpieczeństwa dostępne w opcji od Volvo

Dodatkowe elementy bezpieczeństwa 

Potrzebujesz podgrzewanych lusterek? Apteczka? Przyciemnianej przedniej szyby? Możemy wyposażyć Twoje Volvo FL w każdy potrzeby element bezpieczeństwa.

Bezpieczne i solidne

Poznaj najwytrzymalszą kabinę w swojej kategorii. Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks i wykonaj jazdę próbną.

Cechy Volvo FL