Trucks

Polska

×
Robi swoje – na każdej drodze, w każdych warunkach

Robi swoje – na każdej drodze, w każdych warunkach

Volvo FL 4x4

Obecnie Volvo FL jest dostępne także z napędem na cztery koła. Jest równie zwrotne i łatwe w prowadzeniu, jak wersja 4x2. Posiada jednak dodatkowe atuty, w postaci lepszych własności trakcyjnych i większego prześwitu, dzięki czemu możesz nim jeździć po każdej drodze i w każdych warunkach. Tym samym, idealnie sprawdza się w szerokiej gamie zastosowań.

Volvo FL 4x4 sideview cab

Lepsze własności trakcyjne

Wyboiste drogi żwirowe? Zaśnieżone ulice? Teren? Volvo FL 4x4 zapewnia cała przyczepność, jakiej potrzebujesz. Zarówno przednia oś napędowa, jak i nowa oś tylna są wyposażone w zwolnice w piastach kół. Wybierz koła pojedyncze i stalowy zderzak, aby radzić sobie w naprawdę trudnym terenie i na nachyleniach do 60%. A gdy warunki stają się naprawdę trudne, wystarczy nacisnąć przycisk, by włączyć niski bieg w skrzynce rozdzielczej.

Volvo FL 4x4 lower sideview

Większy prześwit

Podwozie XX-High Volvo FL 4x4 zapewnia lepszy prześwit, dzięki czemu mniej prawdopodobne jest, że utkniesz lub uszkodzisz pojazd podczas jazdy po nierównym terenie. Prześwitu z przodu to około 330 mm. Pod osią tylną – 320 mm. To wzrost odpowiednio o 60 mm i 100 mm w standardowym Volvo FL. Większy prześwit zapewnia również kąt natarcia 25 stopni – co jest bardzo pomocne na stromych zboczach lub podczas pokonywania przeszkód. Wytrzymały zderzak zaś może bez uszczerbku przyjąć na siebie uderzenie.

Dostosowane do twoich potrzeb

Wszystkie wielkości kabin są dostępne dla Volvo FL 4x4, nawet kabina załogowa. Możesz również wybrać w pełni automatyczną skrzynię biegów z trybem jazdy terenowej, czy też pojedyncze koła z oponami terenowymi. Jest wiele możliwości, dzięki którym Twoje Volvo FL 4×4 może stać się narzędziem idealnym.

Najważniejsze dane techniczne

  DMC 14 t DMC 16 t 12 t
Wysokość podwozia XX-High XX-High XX-High
Dopuszczalny nacisk na oś przednią 5.6 t 5.6 t 5.6 t
Dopuszczalny nacisk na oś tylną  7.4 t 9.2 t 10.9 t
Silnik D8K250 lub D8K280 (Euro 6)
Skrzynia biegów ZTO1006*
Tylna oś RSH1140C
Opony 275-70R22.5, 10R22.5 lub 11R22.5
Kabina Dzienna, komfort lub załogowa

 

* W opcji jest dostępna skrzynia biegów AL306 (automatyczna)

Gotów wybrać się w teren?

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks, by odkryć pełny potencjał Volvo FL 4x4.

Cechy Volvo FL

Cechy Volvo FL