Trucks

Dostosowane do twoich potrzeb

Podwozie Volvo FL

Podwozie Volvo FL można dostosować do różnych zadań. Rezultatem jest podwozie lekkie, ale wystarczająco mocne, aby sprostać swoim zadaniom przez wiele lat. Wyjątkowo trwałe. Mamy Volvo FL odpowiadające Twoim potrzebom.

Sztywne, ale elastyczne

Podwozie Volvo FL można dostosować do wymagań różnych typów zabudowy. Solidne, sztywne, prostokątne i płaskie, ułatwia montaż zabudowy — niezależnie od tego, czy wybierzesz napęd elektryczny, czy silnik wysokoprężny.

Krótszy czas dostawy pojazdu z firmy zabudowującej

Gdy tylko zamówisz swoje Volvo FL, firma zabudowująca uzyskuje dostęp do jego danych za pośrednictwem portalu Instrukcje Zabudowy Volvo. Dysponując szczegółową specyfikacją i rysunkami 3D, może rozpocząć produkcję zabudowy, zanim jeszcze pojazd opuście fabrykę. Dzięki temu kompletny pojazd może być dostarczony szybciej i po niższych kosztach.

Instrukcje Zabudowy Volvo

Konfiguracja indywidualna, przygotowana lub standardowa

Możesz oczywiście zamówić podwozie Volvo FL ze standardowym układem. Ale jeżeli chcesz maksymalnie ułatwić zadanie firmie zabudowującej, możesz zamówić je wyposażone w zestaw przygotowawczy lub w pełni dostosowane do swoich indywidualnych wymagań.

Do zastosowań specjalnych

Podwozie może być specjalnie przystosowane do określonych zastosowań, takich jak żurawie. Następnie, w celu zoptymalizowania podwozia zmienia się m.in. umiejscowienie zbiorników paliwa lub AdBlue.

Osie przednie

Wszystkie osie przednie są bezobsługowe i dostępne w czterech różnych wersjach o maksymalnej nośności od 4,5 do 7,1 tony.

Wystarczająco dużo energii

Napęd elektryczny czy wysokoprężny? Niezależnie od tego masz kilka opcji przechowywania energii. Elektryczne samochody ciężarowe z 3 lub 6 akumulatorami o pojemności 200–395 kWh. Samochody ciężarowe z silnikiem wysokoprężnym ze zbiornikami z tworzywa sztucznego, stali lub aluminium mieszczące od 80 do 430 litrów paliwa.

Osie tylne

Dostępne trzy warianty tylnych osi, w różnorodnych konfiguracjach. Nośność zawiera się w zakresie od 8,5 do 11,5 tony.

Wysokość ramy

Dostępne są dwie wysokości ramy 220 mm i 244 mm przy grubości ramy wynoszącej 5, 6, 7 lub 8 mm zależnie od modelu.

Napęd na wszystkie koła

Złe drogi lub jazda w terenie? Żaden problem. Volvo FL 4x4 jest równie zwrotne i łatwe w prowadzeniu, jak wersja 4x2. Ale ma lepsze własności trakcyjne i większy prześwit. Dodaj automatyczną 8-biegową skrzynię biegów, a będziesz się cieszyć relaksującą jazdą w każdych warunkach.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.