Volvo Trucks

Polska

×

Dopasowane do miasta

Podwozie Volvo FL

Zaopatrujesz budowę w mieście? Dostarczasz zaopatrzenie do miejskich restauracji? Wywozisz śmieci? Nieskończenie wszechstronne podwozie Volvo FL sprosta każdemu wyzwaniu, zaś wariant z napędem na cztery koła, Volvo FL 4x4, da sobie radę na każdej drodze – i w każdych warunkach.

Szybkie i wszechstronne

Podwozie Volvo FL można zamawiać w konfiguracji standardowej lub dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb i dowolnej zabudowy. Solidna i wytrzymała, prosta, płaska rama podwozia ułatwia zabudowę. Rama może być wyposażona w odpowiednie wsporniki do mocowania zabudowy, a cały ten proces przyspieszają Instrukcje Zabudowy Volvo (VBI). Tak więc, otrzymujesz samochód ciężarowy idealnie dostosowany do swoich potrzeb, w najkrótszym możliwym czasie i po najniższych możliwych kosztach.

Instrukcje Zabudowy Volvo

Wszechstronne podwozie

Łatwiejsza zabudowa

W celu jeszcze większego ułatwienia pracy firmie zabudowującej, podwozie może być wyposażone w zestaw wsporników zabudowy zamocowanych do ramy. Układ tych wsporników można dostosowywać do specjalnych wymagań.

Bezobsługowe osie przednie

Dostępnych jest szereg bezobsługowych osi przednich, różniących się dopuszczalnym naciskiem. Ich nośność zawiera się w zakresie od 4,0 do 7,1 t. Przednia oś napędowa, stosowana w Volvo FL z napędem na cztery koła, ma nośność 5,6 t.

Osie do przenoszenia ładunku

Dostępne trzy warianty tylnych osi, w różnorodnych konfiguracjach. Nośność zawiera się w zakresie od 8,5 do 11,5 tony.

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) może być regulowany przełącznikami na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek przebiega szybko i sprawnie, bez względu na wysokość rampy.

Wygodna ochrona

Wzmocnione, składane boczne osłony przeciwnajazdowe (SUP) są oferowane jako wyposażenie fabryczne. Zaprojektowane przez Volvo, stanowią skuteczną ochronę i ułatwiają czynności obsługowe.

Gotowe do transportu chłodniczego

Szybciej przygotuj swoje Volvo FL do transportu chłodniczego. Jeszcze w fabryce możemy przygotować pojazd do instalacji bloku chłodniczego.

Wybierz zawieszenie

Wybierz zawieszenie pneumatyczne, mechaniczne lub połączenie obydwu tych rodzajów, zależnie od dopuszczalnych nacisków na osie.

Wybierz koła

Wybierając silnik D5K, potrzebujesz kół o rozmiarze 17,5'' lub 19.5''. W przypadku pojazdów o większej masie całkowitej, napędzanych silnikiem 6-cylindrowym, masz do wyboru 19,5'' lub 22,5''.

Zbiorniki paliwa

Zależnie od konfiguracji samochodu ciężarowego i specjalnych wymagań można wybierać zbiorniki paliwa wykonane z tworzywa sztucznego, stali lub aluminium, o pojemności od 80 do 430 litrów.

Wysokość ramy

Dostępne są dwie wysokości ramy 220 mm i 244 mm przy grubości ramy wynoszącej 5, 6, 7 lub 8 mm zależnie od modelu.

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS)

Volvo FL posiada pneumatyczny układ hamulcowy, wyposażony w wentylowane tarcze hamulcowe, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest sterowany elektronicznie (EBS, Electronically Controlled Brake System), dzięki czemu cechuje się szybką reakcją oraz mniejszym zużyciem elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu w celu zapewnienia większej równomierności hamowania oraz minimalizacji zużycia opon i hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS także zawiera funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

Volvo FL

Podwozie Volvo FL może zostać fabrycznie przygotowane do zabudowy zamiatarką uliczną. Następnie przeprowadzamy relokację zbiorników sprężonego powietrza, zbiorników paliwa, zbiornika AdBlue, skrzynki akumulatorowej i układu wydechowego w celu zwolnienia miejsca na ramie, potrzebnego do zamontowania mechanizmów zabudowy. Przygotowanie obejmuje wszystkie elementy specyfikacji samochodu ciężarowego, dzięki czemu pojazd jest doskonale przygotowany do wywozu odpadów. Dostępne są dwie wersje, 12-tonowa i 16-tonowa.

Skonfiguruj swoje podwozie

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks, by poznać dostępne opcje i skonfigurować swoje idealne Volvo FL lub Volvo FL 4x4.