Trucks

Praca na zewnątrz

Praca na zewnątrz Volvo FL

Czy dużą część dnia pracy spędzasz poza kabiną? Kiedy zbierasz odpady, odbierasz towary i realizujesz dostawy lub wykonujesz inne czynności, które wymagają czegoś więcej niż tylko siedzenia za kierownicą — chcesz, żeby samochód ciężarowy zapewniał bezpieczne i wydajne środowisko pracy, kiedy pracujesz poza kabiną. Przyjrzyj się bliżej niektórym rozwiązaniom Volvo FL, które się do tego przyczyniają.

Łatwy dostęp do kabiny

Niezależnie od wersji kabiny, wsiadanie do Volvo FL i wysiadanie z niego, gdy musisz pracować na zewnątrz, jest naprawdę łatwe. Im częściej to robisz podczas zmiany – tym bardziej to docenisz.

Wysokość wejścia:

Wersje 10- i 12-tonowe mają wygodny rozmiar kół 17,5 cala, co ułatwia wsiadanie. W cięższych wersjach można wybrać rozmiar 19,5 lub 22,5 cala.

Zasilanie sprzętu

Czy zasilasz swoje Volvo FL energią elektryczną, czy olejem napędowym? Niezależnie od tego, do wyboru są przystawki odbioru mocy, które przekazują moc do pomp, wywrotki, zagęszczarki, podnośnika lub innych narzędzi potrzebnych do wykonania pracy.

Na twoim poziomie

Wybierz zawieszenie pneumatyczne, jeśli chcesz dostosować się do różnych wysokości. Elektroniczny system sterowania (ECS) obsługiwany za pomocą przełączników na desce rozdzielczej lub w pilocie steruje poziomem zawieszenia pneumatycznego. Załadunek i rozładunek przebiegają łatwiej i szybciej.

Do zastosowań specjalnych

Istnieje możliwość indywidualnej adaptacji podwozia do wymagań technicznych zabudów specjalnych, takich jak np. śmieciarki lub żurawie. W celu zoptymalizowania podwozia zmienia się m.in. umiejscowienie zbiorników paliwa lub AdBlue.

Opcje układu napędowego

Jakość powietrza i poziom hałasu to kluczowe elementy środowiska pracy w pobliżu samochodu ciężarowego. Volvo FL jest wyposażone w układy napędowe, które mogą być zasilane albo energią elektryczną, co zapewnia ciszę i brak emisji spalin, albo gazem o niskiej emisji spalin, albo silnikiem wysokoprężnym z certyfikatem Euro 6.


Układ napędowy Volvo FL

Idealnie pasuje do tych segmentów transportu

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.