Trucks

Jazda do ostatniej kropli

Układ napędowy Volvo FH16

Do 750 KM i ogromny moment obrotowy na Twoje rozkazy. A mimo to FH16 zachowuje zwinność i delikatność, nawet przewożąc ciężkie ładunki w trudnych warunkach. Układy napędowe Volvo FH16 nie tylko zapewniają wielką moc, ale także umożliwiają wykorzystanie każdej kropli paliwa. Dzięki skrzyni biegów I-Shift wszystkie zmiany biegów są idealnie zsynchronizowane — automatycznie. To technologia pracująca dla rentowności Twojej firmy.

Silniki

Sercem układów napędowych Volvo FH16 jest nasza gama silników D16 step D, dostępnych z mocą 550 KM, 650 KM lub 750 KM. I do 3550 Nm czystego momentu obrotowego.

Właściwości jezdne

Niezależnie od mocy możesz korzystać z imponującego momentu obrotowego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika — krzywa momentu obrotowego jest naprawdę płaska. Możesz nie redukować biegu nawet podczas podjazdów i jechać komfortowo, zużywając niewiele paliwa.

I-Shift

I-Shift to seria zautomatyzowanych skrzyń biegów, zaprojektowanych w celu ułatwienia jazdy oraz zwiększenia jej bezpieczeństwa i komfortu. Nie trzeba wciskać pedału sprzęgła ani mocować się z żadną dźwignią. Każda zmiana biegów jest wykonywana automatycznie w najodpowiedniejszym momencie. Szereg pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do własnych potrzeb. W I-Shift dostępne są funkcje, które umożliwiają jazdę przy użyciu jednego pedału podczas pokonywania trudnego terenu i podczas przełączania między biegiem do przodu i do tyłu. Do Volvo FH16 możesz także zamówić I-Shift z biegami pełzającymi, aby poprawić zdolność do ruszania z miejsca w trudnych warunkach bez pogorszenia ekonomiki paliwowej. Dodaj do tego opcję ultraniskich biegów pełzających i multiplikatora biegów wstecznych, a będziesz mógł jechać z prędkością 0,5–2 km/h zachowując pełną kontrolę nad momentem obrotowym silnika.

Więcej informacji o I-Shift

POTRZEBUJESZ MOCY?

Pomożemy Ci zoptymalizować ją pod kątem Twoich potrzeb.