Trucks

Zwiększanie rentowności

UKŁAD NAPĘDOWY VOLVO FH

Aby przewieźć to, co chcesz przewieźć, i dotrzeć tam, gdzie masz dotrzeć, potrzebujesz odpowiedniej mocy i kontroli. Świetnie się składa, bo teraz można wyjątkowo precyzyjnie dostosować układ napędowy Volvo FH do Twoich zadań. Nigdy nie zabraknie Ci mocy i mamy pewność, że maksymalnie wykorzystasz paliwo i energię. Zyski przewyższające wkład. Na tym polega rentowność.

Silniki

Sercem układu napędowego Volvo FH jest nasza gama silników D13 step E o mocach 420 KM, 460 KM, 500 KM lub 540 KM. Oferujemy także wersje 420 KM, 460 KM i 500 KM z technologią Turbo Compound zapewniającą jeszcze większy moment obrotowy, a więc lepszą ekonomikę paliwową. Dostępne są także silniki gazowe o mocy do 500 KM. Nie można też zapomnieć o Volvo FH Electric oferującym 450 kW lub 666 KM czystej mocy elektrycznej. Która najbardziej odpowiada Tobie i Twojej firmie?

Właściwości jezdne

Niezależnie od tego, jaki układ napędowy wybierzesz do swojego Volvo FH, będziesz mieć dostęp do imponujących wartości momentu obrotowego przy każdej prędkości obrotowej silnika. Rezultatem są doskonałe właściwości jezdne, ekonomika paliwowa i wysoka sprawność energetyczna oraz małe oddziaływanie na środowisko naturalne.

I-Shift

I-Shift to seria zautomatyzowanych skrzyń biegów, zaprojektowanych w celu ułatwienia jazdy oraz zwiększenia jej bezpieczeństwa i komfortu. Nie trzeba wciskać pedału sprzęgła, ani mocować się z żadną dźwignią. Każda zmiana biegów jest wykonywana automatycznie w najbardziej odpowiednim momencie. Szereg pakietów oprogramowania pozwala dopasować I-Shift do własnych potrzeb. Dla I-Shift dostępne są funkcje takie jak zmiana kierunku, umożliwiająca jazdę przy użyciu jednego pedału przy przełączaniu między biegiem do jazdy do przodu i wstecznym. W przypadku Volvo FH można także zamówić I-Shift z biegami pełzającymi lub I-Shift Dual Clutch.

Więcej informacji o I-Shift 

DEMO

WIĘCEJ FUNKCJI?

Twój dealer może zapoznać Cię z cechami odpowiadającymi Twoim potrzebom.