Trucks

DANE TECHNICZNE KABINY VOLVO FE

  • Wymiary kabin
  • Cechy kabin

Wymiary kabin

Kabina dzienna

Kabina dzienna zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne środowisko pracy. Wysokość wnętrza 1605 mm, długość 1600 mm, szerokość 2300 mm.

Krótka kabina sypialna

Krótka kabina sypialna oferuje dodatkową przestrzeń, którą można wyposażyć w jedną leżankę lub wykorzystywać jako biuro z dodatkowymi schowkami. Wysokość wnętrza 1605 mm, długość 2000 mm, szerokość 2300 mm.

Kabina sypialna

Kabina sypialna z leżanką dla jednej osoby. Wysokość wnętrza 1605 mm, długość 2200 mm, szerokość 2300 mm.

Kabina niskowejściowa

Kabina niskowejściowa z nisko położonym stopniem wejściowym i wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa fotelami nawet dla trzech pasażerów. Wysokość wnętrza 1605 mm, długość 2200 mm, szerokość 2300 mm.

Cechy kabin

Zawieszenie kabiny
Zawieszenie mechaniczne z przodu i z tyłu: sprężyna śrubowa i amortyzator. Pneumatyczne zawieszenie z przodu i z tyłu: miechy pneumatyczne.

Fotel kierowcy
Dostępne są trzy warianty: Comfort, Standard i Economy. Wszystkie trzy fotele posiadają regulację oparcia, położenia wzdłużnego, wysokości i pochylenia oraz są wyposażone w zagłówek.

Fotel pasażera
Dostępne są trzy warianty: Standard, Economy lub Basic

Kolory kabin
Około 300 ustalonych odcieni. Dodatkowo, możliwość zamawiania kolorów specjalnych.

Koło kierownicy
Koło kierownicy ma średnicę 460 lub 500 mm, zależnie od konfiguracji samochodu ciężarowego. Jest wyposażone w mechanizm regulacji z blokadą zwalnianą pneumatycznie.

Wywietrznik dachowy
Kabina może być wyposażona w wywietrznik dachowy, uchylany o 50 mm. szklany lub stalowy. Dostępny jest wywietrznik otwierany ręcznie lub elektrycznie.

Ogrzewanie kabiny
Układ ogrzewania kabiny jest dostępny w dwóch wariantach: jako ręcznie sterowany układ ogrzewania lub ręcznie sterowany układ ogrzewania i klimatyzacji. Można również zamówić parkingowe ogrzewanie kabiny o wydajności 2 kW (opcja).

Schowki wewnętrzne
Wewnątrz kabiny znajduje się wiele praktycznych i łatwo dostępnych schowków na dokumenty i rzeczy osobiste. Nad przednią szybą znajdują się dwa schowki, a także cztery kieszenie o rozmiarze DIN. W opcji dostępnych jest szereg różnych schowków, w tym mocowanych na pokrywie tunelu silnika, i wieszaki na ubrania.

Sygnały dźwiękowe
Pojazd może być wyposażony w dodatkowe sygnały dźwiękowe: dwa zamontowane na dachu sygnały pneumatyczne lub pojedynczy sygnał elektryczny, zamontowany pod przednią pokrywą.

Leżanka
Leżanka jest oferowana w wersji jedno- lub dwuczęściowej, o szerokości 580 lub 780 mm. W opcji jest dostępna poręcz zabezpieczająca przy leżance.

Kabina niskowejściowa
Kabina FE niskowejściowa zapewnia łatwy dostęp dzięki drzwiom otwieranym pod kątem 90 stopni. Występuje w dwóch wersjach z płaską podłogą lub tunelem silnika. Doskonała widoczność dla kierowcy i oczywiście, jak zawsze w przypadku Volvo – bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

Poczuj się jak w domu

Rozgość się. Wypróbuj fotel. Leżankę. Zajrzyj do wszystkich schowków. Nie uwierzysz, ile tam miejsca,