Trucks

Dostosowane do twoich potrzeb

Podwozie Volvo FE

Volvo FE oferuje elastyczne konfiguracje podwozia, które można dostosować do szerokiego zakresu zadań. Rezultatem jest konstrukcja, która, mimo że lekka, jest na tyle wytrzymała, by sprostać największym obciążeniom. Wyjątkowo trwała. A zatem, czymkolwiek się zajmujesz, mamy odpowiednie dla Ciebie Volvo FE.

Sztywne, ale elastyczne

Podwozie Volvo FE można dostosować do wymagań technicznych niemal każdej zabudowy. Solidne, sztywne, prostokątne i płaskie, ułatwia montaż zabudowy i nadaje się do nawet najbardziej wymagających zastosowań. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zasilanie elektryczne, gazowe czy silnik wysokoprężny.

Konfiguracja indywidualna, przygotowana lub standardowa

Podwozie Volvo FE można zamówić w konfiguracji standardowej. Ale jeżeli chcesz maksymalnie ułatwić zadanie firmie zabudowującej, możesz zamówić je wyposażone w zestaw przygotowawczy lub w pełni dostosowane do swoich indywidualnych wymagań.

Krótszy czas dostawy pojazdu z firmy zabudowującej

Gdy tylko zamówisz swoje Volvo FE, firma zabudowująca uzyskuje dostęp do jego danych za pośrednictwem portalu VBI (Volvo Bodybuilder Instructions). Dysponując szczegółową specyfikacją i rysunkami 3D, może rozpocząć produkcję zabudowy, zanim jeszcze pojazd opuście fabrykę. Dzięki temu kompletny pojazd może być dostarczony szybciej i po niższych kosztach.

Instrukcje Zabudowy Volvo

Do zastosowań specjalnych

Istnieje możliwość indywidualnej adaptacji podwozia do wymagań technicznych zabudów specjalnych, takich jak np. śmieciarki, cysterny lub żurawie. W celu zoptymalizowania podwozia zmienia się m.in. umiejscowienie zbiorników paliwa lub AdBlue.

Osie tylne

Dostępne cztery warianty tylnych osi, w różnorodnych konfiguracjach. Nośność zawiera się w zakresie od 13 do 23 ton.

Wysokość ramy

Dostępne są dwie wysokości ramy wynoszące 266 mm i 300 mm przy grubości ramy wynoszącej 7 lub 8 mm zależnie od modelu.

Skrzynki narzędziowe

Wyposaż swoje Volvo FE w dwie oddzielne skrzynki narzędziowe do przechowywania pasów do mocowania ładunku i innego sprzętu. Wielkości wynoszą odpowiednio 55 litrów i 125 litrów.

Osie wleczone

Do wyboru dwa typy osi wleczonych – niekierowana oś wleczona z pojedynczymi lub podwójnymi kołami, lub sterowana hydraulicznie oś wleczona z pojedynczymi kołami. W obu modelach istnieje opcja podnoszenia podczas jazdy bez ładunku.

Wewnętrzny profil wzmacniający ramę

Pojazdy trzyosiowe są wyposażone w wewnętrzny profil wzmacniający ramę w obszarze zamocowania tylnej osi zespolonej.

Osie przednie

Dostępne są bezobsługowe osie przednie o nośności 7,1, 7,5, 8 lub 9 ton.

Wystarczająco dużo energii

Elektryczny, gazowy czy diesel? Niezależnie od tego masz kilka opcji przechowywania energii. Elektryczne samochody ciężarowe z 3 lub 4 akumulatorami o pojemności 280-375 kWh, 6 lub 8 zbiorników na gaz, od 160 do 630 litrów oleju napędowego.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.