Trucks

Polska

×
Wszechstronne podwozie Volvo FE

Ramy sukcesu

Podwozie Volvo FE

Nasi inżynierowie mieli wizję: wszechstronne podwozie, które można dostosować do niemal każdego zadania transportowego. Rezultatem jest konstrukcja, która, mimo że lekka, jest na tyle wytrzymała, by sprostać największym obciążeniom. Wyjątkowo trwała. I nieskończenie wszechstronna. A zatem, czymkolwiek się zajmujesz, mamy odpowiednie dla Ciebie Volvo FE.

Podwozie Volvo FE – ułatwia zabudowę

Sztywne, ale elastyczne

Podwozie Volvo FE można dostosować do wymagań technicznych niemal każdej zabudowy. Solidne, sztywne, prostokątne i płaskie, ułatwia montaż zabudowy i nadaje się do nawet najbardziej wymagających zastosowań. Ponadto, udoskonalona konfiguracja podwozia pojazdów zgodnych z Euro 6 oznacza, że wszechstronność zastosowań Volvo FE w żaden sposób nie ucierpiała z powodu bardziej rygorystycznej normy emisji spalin.

Krótszy czas dostawy pojazdu z firmy zabudowującej

Gdy tylko zamówisz swoje Volvo FE, firma zabudowująca uzyskuje dostęp do jego danych za pośrednictwem portalu VBI (Volvo Bodybuilder Instructions). Dysponując szczegółową specyfikacją i rysunkami 3D, może rozpocząć produkcję zabudowy, zanim jeszcze pojazd opuście fabrykę. Dzięki temu kompletny pojazd może być dostarczony szybciej i po niższych kosztach.

Instrukcje Zabudowy Volvo

Instrukcje Zabudowy Volvo – pomagają skrócić czas dostawy pojazdu
The Electronic Control System of the Volvo FE

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) może być regulowany przełącznikami na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek przebiega szybko i sprawnie, bez względu na wysokość rampy.

Choose between mechanical cab suspension or air suspension

Nowoczesne zawieszenie

Płynność jazdy gwarantowana. Do wyboru masz różne typy zawieszeń kabiny: mechaniczne ze sprężynami śrubowymi i amortyzatorami z przodu i z tyłu oraz w pełni pneumatyczne.

Volvo FE chassis cyclist blue truck

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS)

Volvo FE posiada pneumatyczny układ hamulcowy, wyposażony w wentylowane tarcze hamulcowe, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest sterowany elektronicznie (EBS, Electronically Controlled Brake System), dzięki czemu cechuje się szybką reakcją oraz mniejszym zużyciem elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu w celu zapewnienia większej równomierności hamowania oraz minimalizacji zużycia opon i hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS także zawiera funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

Wszechstronne podwozie

Wszechstronne podwozie

Konfiguracja indywidualna, przygotowana lub standardowa

Podwozie Volvo FE można zamówić w konfiguracji standardowej. Ale jeżeli chcesz maksymalnie ułatwić zadanie firmie zabudowującej, możesz zamówić je wyposażone w zestaw przygotowawczy lub w pełni dostosowane do swoich indywidualnych wymagań.

Do zastosowań specjalnych

Istnieje możliwość indywidualnej adaptacji podwozia do wymagań technicznych zabudów specjalnych, takich jak np. śmieciarki, cysterny lub żurawie. W celu zoptymalizowania podwozia zmienia się m.in. umiejscowienie zbiorników paliwa lub AdBlue.

Tylne osie

Dostępne cztery warianty tylnych osi, w różnorodnych konfiguracjach. Nośność zawiera się w zakresie od 13 do 23 ton.

Osie wleczone

Do wyboru dwa typy osi wleczonych – niekierowana oś wleczona z pojedynczymi lub podwójnymi kołami, lub sterowana hydraulicznie oś wleczona z pojedynczymi kołami. W obu modelach istnieje opcja podnoszenia podczas jazdy bez ładunku.

Wysokość ramy

Dostępne są dwie wysokości ramy wynoszące 266 mm i 300 mm przy grubości ramy wynoszącej 7 lub 8 mm zależnie od modelu.

Wewnętrzny profil wzmacniający ramę

Pojazdy trzyosiowe są wyposażone w wewnętrzny profil wzmacniający ramę w obszarze zamocowania tylnej osi zespolonej.

Zbiorniki paliwa

Zależnie od konfiguracji samochodu ciężarowego i specjalnych wymagań można wybierać zbiorniki paliwa wykonane ze stali lub aluminium, o pojemności od 160 do 630 l.

Skrzynki narzędziowe

Wyposaż swoje Volvo FE w dwie oddzielne skrzynki narzędziowe do przechowywania pasów do mocowania ładunku i innego sprzętu. Wielkości wynoszą odpowiednio 55 litrów i 125 litrów.

Boczne osłony przeciwnajazdowe

Wzmocnione, składane boczne osłony przeciwnajazdowe (SUP) są oferowane jako wyposażenie fabryczne. Zaprojektowane przez Volvo, stanowią skuteczną ochronę i ułatwiają czynności obsługowe.

Osie przednie

Dostępne są bezobsługowe osie przednie o nośności 7,1, 7,5, 8 lub 9 ton.

Skonfiguruj swoje podwozie

Odwiedź swojego dealera Volvo Trucks, by poznać dostępne opcje i skonfigurować swoje idealne Volvo FE.