Trucks

Poza kabiną

Praca na zewnątrz Volvo FE

Jeśli dużą część dnia pracy spędzasz poza kabiną, chcesz, by samochód ciężarowy zapewniał bezpieczne i wydajne środowisko pracy także na zewnątrz. Przyjrzyj się bliżej niektórym rozwiązaniom Volvo FE, które się do tego przyczyniają.

Łatwy dostęp do kabiny

Niezależnie od wersji kabiny, wsiadanie do Volvo FE i wysiadanie z niego, gdy musisz pracować na zewnątrz, jest naprawdę łatwe. Im częściej to robisz podczas zmiany – tym bardziej to docenisz.

Dostęp do Twojego sprzętu

Wyposaż swoje Volvo FE w dwie oddzielne skrzynki narzędziowe do przechowywania pasów zabezpieczających ładunek i innego sprzętu potrzebnego podczas pracy poza kabiną. Mniejsza wersja ma 55 litrów pojemności, a większa 125 litrów.

Zasilanie sprzętu

Zasilasz swoje Volvo FE energią elektryczną, gazem czy olejem napędowym? Niezależnie od tego, do wyboru są przystawki odbioru mocy, które przekazują moc do pomp, wywrotki, zagęszczarki, podnośnika lub innych narzędzi potrzebnych do wykonania pracy.

Na twoim poziomie

Wybierz zawieszenie pneumatyczne, jeśli chcesz dostosować się do różnych wysokości. Elektroniczny system sterowania (ECS) obsługiwany za pomocą przełączników na desce rozdzielczej lub w pilocie steruje poziomem zawieszenia pneumatycznego. Załadunek jest łatwiejszy i szybszy.

Do zastosowań specjalnych

Istnieje możliwość indywidualnej adaptacji podwozia do wymagań technicznych zabudów specjalnych, takich jak np. śmieciarki, cysterny lub żurawie. W celu zoptymalizowania podwozia zmienia się m.in. umiejscowienie zbiorników paliwa lub AdBlue.

Opcje układu napędowego

Jakość powietrza i poziom hałasu otoczenia mają ogromny wpływ na środowisko pracy na zewnątrz kabiny. Volvo FE jest wyposażone w układy napędowe, które mogą być zasilane albo energią elektryczną, co zapewnia ciszę i brak emisji spalin, albo gazem o niskiej emisji spalin, albo silnikiem wysokoprężnym z certyfikatem Euro 6.

Układ napędowy Volvo FE

Idealnie pasuje do tych segmentów transportu

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.