Trucks

Oblicz swój wpływ na środowisko

Troska o środowisko jest jedną z naszych podstawowych wartości i chcemy pomóc Ci dokonać właściwych wyborów, dając całościowy obraz wpływu na środowisko. W poczuciu odpowiedzialności przedstawiamy dane dotyczące oddziaływania na środowisko w całym cyklu życia.

Dlaczego należy obliczyć swój ślad środowiskowy?


Jeśli szukasz zrównoważonego transportu, prawdopodobnie wiesz, że całkowity wpływ na środowisko Twoich samochodów ciężarowych nie ogranicza się do emisji CO2 generowanych podczas używania pojazdów. Musisz uwzględnić wszystko, od wydobycia surowców i innych zasobów wykorzystywanych w produkcji, po emisje z recyklingu.


Skorzystaj z kalkulatora, planując swoją przyszłą flotę. Otrzymasz wszechstronne informacje o możliwościach zmiany oddziaływania na środowisko zależnie od wybranych rozwiązań, co pozwoli Ci z łatwością porównać dostępne alternatywy. Zobacz, jak elektryczny samochód ciężarowy Volvo wypada w porównaniu z pojazdem napędzanym benzyną lub olejem napędowym w Twojej działalności — na podstawie przebiegu i miksu energetycznego. Jeśli Twoim klientom zależy na zrównoważonym rozwoju, kalkulator może wyraźnie wskazać, jak Twoje samochody ciężarowe minimalizują wpływ na środowisko ich łańcucha transportowego. I możesz zdobyć więcej kontraktów.

Oddziaływanie analizowane jest w trzech obszarach

Produkcja

Obliczenia uwzględniają cały proces produkcji pojazdu, w tym także pozyskanie surowców, transport materiałów i części, jak również montaż.

Użytkowanie

Ta sekcja obejmuje wpływ pojazdu na środowisko naturalne w okresie jego eksploatacji, uwzględniając m.in. produkcję paliwa, zużycie paliwa i obsługę techniczną.

Wycofanie z eksploatacji

Te obliczenia uwzględniają emisję podczas recyklingu, odpady oraz dodatek z tytułu recyklingu

Volvo Trucks jest dumne z tego, że może przedstawić dane dotyczące oddziaływania w całym cyklu życiowym produktu. To nasz sposób na bycie firmą odpowiedzialną.

Jak wykonujemy obliczenia

Celem kalkulatora jest pomoc w obliczeniu emisji CO2 z Twojego samochodu ciężarowego. Obliczenia opierają się na wszechstronnych badaniach i testach samochodów ciężarowych. Podstawę stanowią przeprowadzone oceny cyklu życia. Uwzględniono w nich produkcję materiałów od wydobycia surowców do produkcji części wykorzystywanych zarówno w zakładach naszych dostawców, jak i w naszych własnych zakładach w Europie.

Utrzymanie obejmuje również recykling materiałów, transport między zakładami, produkcję paliwa i emisje z rury wydechowej. Sekcja dotycząca wycofania z eksploatacji uwzględnia dodatek z tyłu recyklingu, odzwierciedlający możliwość uniknięcia produkcji nowego metalu na potrzeby kolejnego produktu.

Masz pytanie?

Odpowie na nie Twój dealer Volvo Trucks. Zadzwoń, złóż mu wizytę lub zaproś go do siebie.