Trucks

Oderwij się od ziemi

VOLVO TRUCKS —PODNOŚNIK OSI TANDEM

Mniej paliwa, lepsze własności trakcyjne i mniejszy promień skrętu. Podnośnik Osi Tandem umożliwia odłączenie i podniesienie jednej osi napędowej, pozwalając łączyć własności trakcyjne i ładowność typowe dla podwójnej osi napędowej z właściwościami jezdnymi i ekonomiką, jakie zapewnia napęd na jedną oś — w jednym i tym samym pojeździe.

Odpowiedni do każdej pracy

Podnośnik Osi Tandem jest idealny dla zastosowań, w których po dostarczeniu ładunku wracasz „na pusto”. Po rozładowaniu samochodu ciężarowego po prostu naciskasz przycisk w celu odłączenia i podniesienia jednej osi napędowej. A gdy ponownie załadujesz swój pojazd, oś napędowa zostanie automatycznie opuszczona i załączona, by zapewnić maksymalne własności trakcyjne. Cały ten proces trwa zaledwie 15 sekund, więc nie tracisz cennego czasu.

Oszczędzaj do 4% paliwa

W wyniku działania sił tarcia i oporu toczenia każda oś napędowa znacznie zwiększa zużycie paliwa. Dzięki odłączeniu i podniesieniu niepotrzebnej w danych okolicznościach osi napędowej możesz zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 4%, jadąc bez ładunku. Jak to może wpłynąć na rentowność działalności?

Ciaśniejsze zwroty, lepsza produktywność

Gdy oś jest uniesiona, pojazd zachowuje się podobnie do pojazdów z napędem 4×2 lub 6×2, co daje mniejszy promień skrętu i zasadniczo poprawia zwrotność. Na przykład w pojeździe 6×4 o rozstawie osi 4,6 m promień skrętu maleje o ponad metr, co ma wielkie znaczenie w ciasnych miejscach.

Zachowaj przyczepność

Potrzebujesz większej przyczepności? Jeżeli tylko pozwala na to nośność osi, po prostu naciśnij przycisk na desce rozdzielczej, by przenieść część ciężaru z jednej osi napędowej na drugą. 

DOSTĘPNE DO TYCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Zwiększ rentowność swojej firmy

Porozmawiaj z dealerem, aby znaleźć rentowne rozwiązanie z zastosowaniem Podnośnika Osi Tandem.