Trucks

Zachowaj energię

PODWÓJNY SYSTEM MAGAZYNOWANIA ENERGII VOLVO TRUCKS

Kabina to nie tylko Twoje miejsce pracy, to także Twój dom. Dlatego potrzebujesz funkcji i sprzętu dostępnych w kabinie, a one wymagają energii nawet przy wyłączonym silniku. Mając to na uwadze, oferujemy system magazynowania energii zapewniający wysoki komfort korzystania z pojazdu bez ryzyka przestoju następnego ranka.

Dwa akumulatory.
Oddzielne obwody.

Cała tajemnica sprowadza się do dwóch oddzielnych zestawów akumulatorów z oddzielnymi obwodami. Jeden służy do uruchamiania silnika, a drugi dostarcza energię konieczną do zasilania funkcji i urządzeń w kabinie. Możesz korzystać z klimatyzacji i systemu multimediów, a także ładować urządzenia, nie martwiąc się, że rozładujesz akumulatory uruchamiające pojazd.

Dłuższy czas działania

W podwójnym systemie magazynowania energii wykorzystuje się akumulatory żelowe do obsługi urządzeń pokładowych, natomiast udoskonalone akumulatory z ciekłym elektrolitem służą do uruchamiania pojazdu. Akumulatory żelowe mogą wytrzymać całkowite rozładowanie bez uszkodzenia i mają dłuższą żywotność niż tradycyjne akumulatory z ciekłym elektrolitem. Jest także dostępna wersja z jednym zestawem akumulatorów żelowych. Okres działania akumulatorów żelowych jest 10–15-krotnie dłuższy niż akumulatorów z ciekłym elektrolitem.

Automonitorowanie.

System monitoruje poziomy naładowania, aby nie dopuścić do wyczerpania energii. Najpierw będą stopniowo wyłączane wszystkie urządzenia dodatkowe, a Ty zostaniesz o tym powiadomiony.

Wybierz poziom mocy

Typ

Moc

Jeden akumulator EFB

170 Ah

Jeden akumulator AGM

210 Ah

Dwa systemy magazynowania energii

Akumulator EFB 75 Ah do uruchamiania + akumulator żelowy 210 Ah do zasilania urządzeń pokładowych

Dostępne do tych samochodów ciężarowych

Korzystasz z energii?

Zapewnimy Ci zarówno komfort życia, jak i możliwość ruszania.