Trucks

Ewolucja interfejsu

Interfejs kierowcy Volvo Trucks

Nowy interfejs kierowcy można dostosować w takim samym stopniu jak resztę samochodu ciężarowego. Wyświetlacze w Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX są całkowicie cyfrowe i aktywne. Na wyświetlaczu dodatkowym są widoczne dane niezbędne do prawidłowego wykorzystania samochodu ciężarowego w pracy. Dzięki temu możesz wykonywać zadania bezpieczniej i efektywniej.

Nowy interfejs kierowcy zaprojektowano tak, abyś podczas jazdy mógł trzymać ręce na kierownicy i patrzeć na drogę. A także po to, aby zapewnić Ci łatwy dostęp do informacji we wszystkich możliwych sytuacjach — podczas jazdy, załadunku, szukania drogi lub kontrolowania czasu pracy kierowcy i statusu pojazdu.

W pełni cyfrowy wyświetlacz pozwala zoptymalizować interfejs pod kątem każdej przeprowadzanej operacji. Jeśli znasz świetnie uporządkowany analogowy interfejs kierowcy Volvo Trucks, ten sprawi, że poczujesz się jak w domu. 

Informacje wyświetlane na podstawie tego, co robisz

Wyświetlacz graficzny może działać w czterech różnych trybach, które można zmieniać w zależności od wykonywanej czynności i potrzebnych informacji. Dostępność szczegółowych funkcji w każdym trybie zależy od danych technicznych i sposobu użytkowania samochodu ciężarowego. Na ogół tryby są następujące:

  1. Widok strony głównej — widok standardowy zawierający większość dostępnych funkcji.
  2. Widok kompaktowy — widok dostosowany, przedstawiający informacje o największym znaczeniu dla jazdy.
  3. Widok nawigacji — wskazówki dojazdu. Łączy informacje o prędkości i kierunkach trasy, podaje czas przyjazdu.
  4. Widok nacisków na osie — oczywisty. Jak duży jest nacisk na każdą oś? Czy któreś osie są podniesione lub załączone mechanizmy różnicowe?

Ręce na kierownicy

Po wszystkich funkcjach widocznych w interfejsie kierowcy można z łatwością nawigować i sterować nimi za pomocą przycisków na kierownicy. Dzięki temu możesz zawsze trzymać ręce na kierownicy i skupić się na prowadzeniu.

Wyświetlacz dodatkowy

Po prawej stronie deski rozdzielczej znajduje się 9-calowy wyświetlacz dodatkowy z ekranem dotykowym. To tu możesz sterować funkcjami multimediów i komunikacji za pomocą interfejsu, który dobrze znasz ze swojego smartfona. Na wyświetlaczu dodatkowym widoczne są obrazy z kamer. Istnieją także moduły do obsługi zadań, pojazdu i funkcji zabudowy — żeby wspomnieć tylko kilka. Steruj funkcjami wyświetlacza dodatkowego za pomocą ekranu dotykowego, kontrolek na kierownicy i przycisków na desce rozdzielczej lub użyj sterowania głosowego.

Połączenie narzędzi

Na ekranie wyświetlacza dodatkowego można także korzystać z aplikacji innych firm. Dzięki temu Twoja praca będzie efektywniejsza, nie mówiąc o tym, że bezpieczniejsza.

Porozmawiaj ze swoim samochodem ciężarowym

Wieloma funkcjami samochodu ciężarowego możesz sterować głosowo, ponieważ ta funkcja jest wbudowana w kabinę. To pomocny asystent, który ułatwi Ci życie i pozwoli skupić uwagę na drodze.

Dostępne do tych samochodów ciężarowych

Tak jak chcesz

Dowiedz się, jakie możliwości oferuje interfejs kierowcy.