Trucks

Oświetlanie drogi

AKTYWNE ŚWIATŁA MIJANIA VOLVO TRUCKS

Czy jeździsz ruchliwymi drogami po zmroku? Zapoznaj się bliżej z aktywnymi światłami mijania. Umożliwiają korzystanie ze świateł drogowych w sytuacjach, w których w innych warunkach byłoby to niemożliwe. Twoje otoczenie stanie się jaśniejsze, a jednocześnie nie będziesz oślepiać innych kierowców. Te światła zwiększają bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i innych kierowców.

Aktywne światła mijania zaprojektowano tak, aby wykrywały inne pojazdy przed Tobą. Kiedy system wykrywa inne pojazdy z przodu, automatycznie ogranicza światło skierowane w ich stronę.

W efekcie możesz jechać w ciemności na światłach drogowych, a aktywne światła mijania będą optymalizować oświetlenie, aby zapewnić Ci najlepszą widoczność. I nadal możesz dbać o innych użytkowników dróg.

System wykorzystuje zarówno radar, jak i kamerę do wykrywania i lokalizacji innych pojazdów. Każdy reflektor główny zawiera cztery odbłyśniki i 12 diod LED. Aktywne światła mijania mogą włączać i wyłączać wszystkie diody LED pojedynczo w obu reflektorach, aby zoptymalizować wiązkę.

Podczas jazdy zobaczysz, jak dostosowuje się wiązka światła, i poczujesz, że korzystasz z optymalnej widoczności.

DOSTĘPNE DO TYCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Chcesz wiedzieć więcej?

Pokażemy Ci różnicę.