Volvo Trucks — elektromobilność

Przejdź na rozwiązania elektryczne

Czy chcesz przejść na rozwiązania elektryczne w transporcie miejskim i sprawić, by miasta były cichsze i czyściejsze, a jednocześnie zmniejszyć emisję CO2? Volvo Trucks pomoże Ci płynnie dokonać tego przejścia. Jesteśmy gotowi, aby wspierać Cię na każdym etapie — od identyfikacji Twoich potrzeb, przez tworzenie niestandardowych rozwiązań, po pomoc w rozpoczęciu pracy.

Optymalizacja pod kątem Twoich potrzeb

Przejście na rozwiązania elektryczne to przyszłościowa inwestycja, zarówno w perspektywie finansowej, jak i wizerunkowej. Zawsze zaczynamy od dokładnej analizy Twoich potrzeb, aby móc opracować kompletne rozwiązanie, które idealnie do Ciebie pasuje. 

 

Zrównoważone rozwiązania transportowe >

 

Samochody ciężarowe

Wybierz jeden z dwóch całkowicie elektrycznych modeli samochodów ciężarowych. Kompaktowy i zwinny model Volvo FL Electric oraz większy Volvo FE Electric do cięższych i bardziej wymagających zadań.

Idealne dopasowanie

Dzięki Volvo Trucks otrzymujesz rozwiązanie transportowe dostosowane do Twoich szczególnych potrzeb transportowych. Dopasowujemy je do Twoich zadań i tras.

 

Transport miejski

Niezależnie od tego, czy dostarczasz towary konsumpcyjne, czy transportujesz materiały, aby budować miasta przyszłości — teraz możesz to robić w znacznie czystszy i cichszy sposób. Służy to zarówno środowisku, jak i wizerunkowi Twojej marki.

 

Wywóz śmieci

Jeśli zajmujesz się wywozem śmieci, uruchomienia i zatrzymania pojazdu po przejściu na rozwiązania elektryczne będą cichsze i czystsze. Zadbaj o swoich pracowników i otoczenie.

Trzyosiowy pojazd Volvo FE Electric o masie całkowitej do 27 ton.
Volvo FE Electric

Trzyosiowy samochód ciężarowy o masie całkowitej do 27 ton. Możemy dostarczyć kompletne pojazdy do wymagających rodzajów transportu miejskiego, takich jak wywóz śmieci, lekki transport budowlany i dostawy.

Dwuosiowy pojazd Volvo FL Electric o masie całkowitej do 16,7 ton.
Volvo FL Electric

Dwuosiowy samochód ciężarowy o masie całkowitej do 16,7 ton. Możemy dostarczyć kompletne pojazdy do transportu miejskiego.

Działaj bliżej klientów dzięki elektrycznemu samochodowi ciężarowemu.

Dostawy naprawdę od drzwi do drzwi

Dzięki elektrycznemu samochodowi ciężarowemu wyrażenie „dostawa od drzwi do drzwi” nabiera nowego znaczenia. Zbliżasz się do klientów i dbasz o swoich kierowców.

Bez ograniczeń wjazdu

Ogranicz logistykę i stwórz nowe możliwości efektywnego przepływu pracy. Przy zerowej emisji spalin i niższym hałasie będzie można odbierać i dostarczać towary w miejscach niedostępnych dla zwykłych samochodów ciężarowych. W strefach o zaostrzonych normach ochrony środowiska i poza nimi. Wjeżdżaj bezpośrednio do magazynów wewnętrznych, zamiast zatrzymywać się na zewnątrz. 

 

Pokaż swoją troskę o środowisko 

Dostarczając towary, reprezentujesz również markę. Wszyscy wiedzą, że transport ma wpływ na środowisko. Skorzystaj z okazji, aby pokazać światu, że Twoja firma poważnie podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju na każdym etapie łańcucha dostaw. Chcesz zająć stanowisko w tej sprawie?

Jakiego rozwiązania potrzebujesz?

Wybierz zwinne i proste Volvo FL Electric lub większe Volvo FE Electric o większej ładowności i mocniejszym układzie napędowym. Bez względu na Twoje zadania i trasy znajdziemy zoptymalizowane rozwiązanie, które pomoże Twoim kierowcom pracować jeszcze lepiej.

Elektryczne samochody ciężarowe idealnie nadają się do obszarów mieszkalnych i miejskich.

Głos za zrównoważonym rozwojem

Przejście na rozwiązania elektryczne oznacza także cichszą i czystszą jazdę. To wielka zaleta, jeśli działasz w obszarach mieszkalnych i miejskich. Dzięki Volvo FL Electric i Volvo FE Electric dostajesz to wszystko w jednym pakiecie.

Idealny do jazdy z częstymi zatrzymaniami

W porównaniu z tradycyjnym samochodem ciężarowym pojazd całkowicie elektryczny jest bardzo cichy, zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju. Silnik elektryczny zapewnia natychmiast maksymalny moment obrotowy, co przekłada się na bardzo płynne i bezproblemowe dostarczanie mocy. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku jazdy z częstymi przystankami, co jest typowe w transporcie miejskim. 

 

Lepsze środowisko pracy

Doświadczysz dużej różnicy — zarówno w kabinie, jak i podczas pracy na zewnątrz pojazdu. Hałas i wibracje w kabinie są znacznie niższe. Jazda jest naprawdę płynna i bezstresowa. Cichsza praca i czystsze powietrze łącznie zapewniają lepsze środowisko Twoim pracownikom i ludziom na ulicy.

Coraz ciszej dokoła

Dzięki rozwiązaniom elektrycznym pracujesz ciszej. Nasz elektryczny samochód ciężarowy podczas jazdy jest o 10 dB cichszy od tradycyjnego. Dla ludzkiego ucha jest to zmniejszenie natężenia hałasu o połowę. Hałas podczas postoju jest ledwie mierzalny. Wyobraź sobie, jak elektryfikacja wpływa na środowisko pracy i pozom zanieczyszczenia hałasem w miastach.

Zapewniamy wszechstronne wsparcie

Volvo Trucks zapewnia wszechstronne wsparcie przedsiębiorcom przechodzącym na rozwiązania elektryczne.

Takie przejście to znacznie więcej niż zakup nowych samochodów ciężarowych. Wszystko zaczyna się od analizy tego, co chcesz osiągnąć.

 

Poprzedzające szkolenia

Jakie są Twoje zadania i potrzeby? Jakie towary przewozisz i na jakie odległości? Jakiej ładowności potrzebujesz i ile postojów jest na trasie? Gdzie i kiedy będziesz jeździć? Jak szczegółowo planujesz trasę? Czy na Twoich trasach są stacje ładowania? Aby móc przedstawić najlepsze rozwiązanie, bierzemy pod uwagę wszystkie powyższe informacje.

 

Dostosowywanie samochodów ciężarowych

Po uzyskaniu odpowiedzi możemy zacząć opracowywać rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. W jaki sposób możemy zrealizować Twoje potrzeby w zakresie ładowności i zakresu działania, aby zmaksymalizować wydajność? 

Ładowanie

Prawdopodobnie jedną z Twoich obaw związanych z rozwiązaniami elektrycznymi jest zasięg pojazdów i możliwości ładowania. Wbudowana ładowarka sieciowa i dołączony kabel ładujący umożliwiają ładowanie przez noc. Szybsze ładowanie wymaga zewnętrznej stacji ładującej. Volvo Trucks współpracuje z dostawcami stacji ładowania, aby pomóc w zapewnieniu infrastruktury dostosowanej do Twoich potrzeb.

 

Obsługa serwisowa

Elektryczne samochody ciężarowe wymagają innej i rzadszej obsługi serwisowej niż tradycyjne pojazdy. Nie potrzebujesz na przykład częstych wymian oleju silnikowego. Istnieją jednak inne funkcje wymagające przeglądów i serwisu. Wyznaczeni technicy serwisowi u dealera Volvo Trucks są przeszkoleni w zakresie obsługi o elektrycznych samochodów ciężarowych. 

 

Dalsze działania

Kiedy zdecydujesz się na przejście na rozwiązania elektryczne, łatwiej będzie podjąć kolejne kroki. Jesteśmy po to, aby wspierać Cię odpowiednimi rozwiązaniami.

Często zadawane pytania dotyczące Volvo Electric

Przede wszystkim nie emitują spalin. Oznacza to, że korzystanie z elektrycznego samochodu ciężarowego zamiast pojazdu z silnikiem spalinowym może naprawdę wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Po drugie są cichsze. Zanieczyszczenie hałasem stanowi coraz większy problem na obszarach miejskich, a elektryczne samochody ciężarowe umożliwiają jego ograniczenie. Trzeba też powiedzieć, że elektryczny samochód ciężarowy jest łatwy w prowadzeniu w typowych zadaniach transportu miejskiego wymagających częstego zatrzymywania się i ruszania.

Każdy elektryczny samochód ciężarowy dostosowujemy do konkretnego zadania transportowego i tras. Pojemność akumulatora jest tak zoptymalizowana, aby ładować go, kiedy nie potrzebujesz pojazdu, i mieć dostęp do gotowego do jazdy samochodu, kiedy jest potrzebny. Volvo FL Electric zapewnia zasięg do 300 km w transporcie dystrybucyjnym.

Tak, mają. Ponieważ nie emitują spalin, można je eksploatować na terminalach wewnętrznych i obszarach miejskich, w których obowiązują wymagania zerowych emisji. A ponieważ są cichsze, mogą również działać poza godzinami szczytu, gdy poziomy hałasu są ograniczone.

Naprawdę łatwo. Kierowca od chwili uruchomienia pojazdu może korzystać z wysokiego momentu obrotowego i płynnego dostarczania mocy. Jest to idealne w przypadku zadań transportowych wymagających częstego zatrzymywania się i ruszania. Niski poziom hałasu i wibracji oznacza dobre środowisko pracy.

Tak, istnieją. Nasze elektryczne samochody ciężarowe są przeznaczone do użytku miejskiego, w którym cykle transportowe są przewidywalne — dotyczy to na przykład dostaw, wywozu śmieci i lekkiego transportu budowlanego.

Related News

Elektromobilność — to proste. Elektryczne samochody ciężarowe już tu są.

Rynek jest bardzo zainteresowany elektrycznymi samochodami ciężarowymi i chce wiedzieć więcej o możliwościach nowej technologii elektrycznej i jej praktycznych zastosowaniach w codziennej działalności. Dzięki przejściu do elektromobilności transport ...

Czy miasta przyszłości będą potrzebować samochodów ciężarowych?

Procesy urbanizacyjne nie zwalniają, miasta rozrastają się na całym świecie, a potrzeby transportowe rosną. Jednocześnie wielkim problemem jest zanieczyszczenie powietrza i korki na drogach. Potrzeba czystszych i efektywniejszych systemów ...

Zrównoważony rozwój — klucz do Göteborga przyszłości

Göteborg, rodzinne miasto Volvo Trucks, ma wielkie ambicje, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Zobacz, co Henrik Kant, dyrektor Urzędu Planowania Miasta, ma do powiedzenia o swoich planach, wyzwaniach i szansach. Dowiedz się też, jaką rolę może ...

Related News

Pierwszy elektryczny samochód ciężarowy w Göteborgu

Göteborg, rodzinne miasto Volvo Trucks, ma wielkie ambicje, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. W tym roku miasto otrzymało pierwszy całkowicie elektryczny samochód ciężarowy, co jest niewielkim, ale ważnym krokiem w stronę elektryfikacji transportu ...

Im większa pojemność akumulatora, tym lepiej, prawda?

Ile można przejechać, zanim rozładują się akumulatory? Wiele często zadawanych pytań dotyczy zasięgu samochodów ciężarowych. Im dalej, tym lepiej, prawda?...

Czy akumulatory są naprawdę ekologiczne?

Pojazdy elektryczne są cichsze, bardziej energooszczędne i czystsze niż ich odpowiedniki jeżdżące na paliwach kopalnych. Trzeba jednak mieć na uwadze kilka kwestii związanych z akumulatorami. Czy akumulatory litowo-jonowe są naprawdę ekologiczne, ...

Znajdź dealera Volvo Trucks

Zrób następny krok

Lokalny dealer Volvo Trucks jest gotowy pomóc Ci w opracowaniu całkowicie elektrycznego rozwiązania dla Twojej działalności.

Znajdź dealera