Trucks

×

Ogranicz wpływ na środowisko dzięki samochodom ciężarowym zasilanym gazem

Chcesz ograniczyć wpływ na środowisko i obniżyć koszty paliwa w operacjach transportowych? Zapoznaj się z naszą ofertą samochodów ciężarowych zasilanych gazem. Oferujemy je do wszystkich zastosowań — od odbioru odpadów i transportu dostawczego po wymagające przewozy regionalne i długodystansowe. Są dostępne w wersjach, które mogą korzystać z CNG lub LNG — wytwarzanych zarówno z gazu ziemnego, jak i biogazu, zależnie od dostępności. Uwzględniając dobre zaopatrzenie w paliwo na całym świecie i możliwość ograniczenia emisji CO2 o 20–100%*, umożliwiają płynne przejście do transportu przyjaznego dla środowiska.

Nasze samochody ciężarowe CNG i LNG

Do transportu miejskiego, takiego jak odbiór odpadów i transport dostawczy, możesz wykorzystać lekkie i wszechstronne Volvo FE CNG, które zapewnia zasięg do 400 km na sprężonym gazie ziemnym lub biogazie. Do transportu regionalnego i długodystansowego możesz kupić Volvo FM LNG i Volvo FH LNG o zasięgu operacyjnym do 1000 km zapewniające wysokie osiągi przy napędzaniu skroplonym gazem ziemnym lub biogazem.

Co to jest CNG?

CNG to gaz ziemny lub biogaz sprężony do wysokiego ciśnienia i przechowywany w zbiornikach samochodu ciężarowego. Nasze samochody ciężarowe zasilane CNG oferują moc, moment obrotowy i zasięg pozwalające obsłużyć transport dostawczy i odbiór odpadów. W przypadku stosowania sprężonego biogazu emisje CO2 zostają ograniczone nawet o 70%**.

Co to jest LNG?

LNG to gaz ziemny lub biogaz skroplony pod wpływem obniżenia temperatury. Skraplanie powoduje zmniejszenie objętości gazu, dzięki czemu jest możliwe załadowanie do pojazdu ilości paliwa wystarczającej do obsługi transportu długodystansowego. Dzięki wsparciu ze strony UE sieć stacji paliw LNG rozrasta się w całej Europie. Oznacza to, że LNG ma ogromny potencjał jako zamiennik oleju napędowego w samochodach ciężarowych. Nasze samochody ciężarowe zasilane LNG wykorzystują kopalny gaz ziemny, co zmniejsza ich emisje CO2 o 20%* w porównaniu z zasilaniem olejem napędowym. Jeśli zaś silniki są zasilane biogazem, emisje CO2 zmniejszają się o 100%*.

* Dotyczy emisji podczas użytkowania pojazdu: w tzw. cyklu „od zbiornika do koła”.

** Dotyczy to emisji podczas produkcji i używania paliwa, tzw. „od szybu do koła”.

Chcesz przejść na zasilanie gazem?