Trucks

Ogranicz wpływ na środowisko dzięki samochodom ciężarowym zasilanym gazem

Chcesz ograniczyć wpływ na środowisko i obniżyć koszty paliwa w operacjach transportowych? Zapoznaj się z naszą ofertą samochodów ciężarowych zasilanych gazem. Oferowane pojazdy znajdą wiele zastosowań — od odbioru odpadów i transportu dostawczego po wymagające przewozy regionalne i długodystansowe. Są dostępne w wersjach, które mogą korzystać z CNG lub LNG — wytwarzanych zarówno z gazu ziemnego, jak i biogazu, zależnie od dostępności. Uwzględniając dobre zaopatrzenie w paliwo na całym świecie i możliwość ograniczenia emisji CO2 o 20–100%*, umożliwiają płynne przejście na transport przyjazny dla środowiska.

Nasze samochody ciężarowe zasilane gazem

Do transportu miejskiego, takiego jak odbiór odpadów i transport dostawczy, możesz wykorzystać lekkie i wszechstronne Volvo FE CNG, które zapewnia zasięg do 400 km na sprężonym gazie ziemnym lub biogazie. Do transportu regionalnego i długodystansowego możesz kupić Volvo FM i Volvo FH zasilane gazem o zasięgu operacyjnym do 1000 km zapewniające wysokie osiągi przy napędzaniu skroplonym gazem ziemnym lub biogazem.

Co to jest CNG?

Biogaz i gaz ziemny, które zostały sprężone do wysokiego ciśnienia, sprzedawane są odpowiednio jako bio-LNG i CNG. Nasze samochody ciężarowe zasilane CNG oferują moc, moment obrotowy i zasięg pozwalające obsłużyć transport dostawczy i odbiór odpadów. W przypadku stosowania sprężonego biogazu emisje CO₂ zostają ograniczone nawet o 70%.

Co to jest LNG?

Biogaz i gaz ziemny, które zostały skroplone poprzez obniżenie ich temperatury, są sprzedawane odpowiednio jako bio-LNG i LNG. Skraplanie powoduje zmniejszenie objętości gazu, dzięki czemu jest możliwe załadowanie do pojazdu ilości paliwa wystarczającej do obsługi transportu długodystansowego. Dzięki wsparciu ze strony UE sieć stacji paliw rozrasta się w całej Europie. Co za tym idzie, gaz ma ogromny potencjał jako zamiennik oleju napędowego w samochodach ciężarowych. Silniki zasilane bio-LNG (biogazem) zmienijszają emisje CO₂  o 100%*.

*Dotyczy to emisji z pojazdu podczas jazdy długodystansowej, tzw. „od zbiornika do koła”, w przypadku stosowania biogazu z HVO, w porównaniu z samochodem ciężarowym ze standardowym europejskim silnikiem wysokoprężnym.

Chcesz przejść na zasilanie gazem?