Volvo Trucks Driver Challenge 2018

Witamy w Volvo Trucks Driver Challenge 2018 – naszym jak dotąd najbardziej wymagającym konkursie umiejętności. Bohaterami tej rywalizacji są kierowcy i ważna rola jaką pełnią, jeżeli chodzi bezpieczeństwo, zużycie paliwa i wydajność. Tak, sukces w transporcie w dużej mierze zależy od kierowcy. 

Dołącz do konkursu!

Jesteś gotowy(a) wykorzystać życiową szansę? Chcesz reprezentować swój kraj i w bezpośredniej rywalizacji zwyciężyć w Volvo Trucks Driver Challenge 2018? Więc zrób to. Skontaktuj się z najbliższym dealerem, by uzyskać więcej informacji.

 

Kobieta kierowca Driver Challenge

Konkurs niepodobny do innych

Volvo Trucks Driver Challenge promuje kierowców, którzy bezpieczną, ekonomiczną i produktywną jazdę podnoszą do rangi sztuki. Spodziewamy się, że w tym roku udział w konkursie weźmie ponad 12 000 kierowców z 44 rynków. Co dwa lata konkurs gromadzi najlepszych kierowców na świecie, starannie wyselekcjonowanych w serii lokalnych eliminacji lub poprzez nominację. Zwycięzca z każdego rynku kwalifikuje się do światowego finału w Szwecji. 

Witamy w Volvo Trucks Challenge 2018. Kto zostanie następnym mistrzem świata?

Kierowca machające dziecko Driver Challenge

Bezpieczeństwo

Czy wiesz, że blisko 35% poważnych obrażeń lub śmierci wskutek wypadków drogowych przypada na niechronionych użytkowników dróg, takich jak dzieci czy rowerzyści? Rola kierowcy jest bardzo ważna. Życie ludzkie jest zagrożone. W Volvo Trucks bezpieczeństwo zawsze było i jest najważniejszym priorytetem. Dobrym tego przykładem jest program szkolenia kierowców, obejmujący kurs z zakresu bezpiecznej jazdy. Ostatecznie, wykwalifikowany, uważny kierowca będzie przede wszystkim unikał wypadków.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie
Samochód ciężarowy paralotniarz Driver Challenge

Ekonomika paliwowa

Czy wiesz, że kierowca może wpływać na zużycie paliwa w skali nawet 30%? Bycie kierowcą to duża odpowiedzialność. Nie tylko w kwestii wyniku finansowego, ale także w pod względem redukcji emisji spalin. Zawsze jest możliwość poprawy. W Volvo Trucks wspieramy kierowców na wszelkie możliwe sposoby. I-Shift i usługi takie jak Dynafleet oraz nasz program szkolenia kierowców umożliwiają im podnoszenie swoich umiejętności.

Dowiedz się więcej o ekonomice paliwowej
Samochód ciężarowy spadek wydajność Driver Challenge

Wydajność

Nawet niewielki wzrost wydajności ma duży wpływ na wynik finansowy A kierowca ma ważny w tym udział. Z badań wynika, że wyszkolony kierowca z większym prawdopodobieństwem wykona swoje zadanie bezpiecznie i ekonomicznie, a także lepiej zadba o samochód ciężarowy. Żeby mu w tym pomóc, wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania techniczne, takie jak np. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, oraz oferujemy program szkoleń z zakresu techniki jazdy.

Dowiedz się więcej o wydajności
Wyścig samochodów ciężarowych race Driver Challenge

Światowy finał

Światowy finał konkursu Volvo Trucks Driver Challenge zostanie rozegrany w Goeteborgu w Szwecji, rodzinnym mieście Volvo Trucks, w dniach 13–14 września 2018 r. Tam swoje najwyższe umiejętności zademonstrują najlepsi kierowcy z całego globu – rywalizując o tytuł mistrza świata. To ekscytujące, 2-dniowe wydarzenie, poświęcone pokazom umiejętności, precyzji oraz dobrej zabawie odbędzie się w Volvo Trucks Experience Center. Uczestnicy mogą spodziewać się wielu inspirujących aktywności, seminariów i, oczywiście, atmosfery współzawodnictwa – a po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, podczas której ogłoszony zostanie zwycięzca Volvo Trucks Driver Challenge 2018, przyjdzie czas na wielką imprezę z tej okazji.