Łatwe do zastosowania działanie które pokazuje rowerzystom,
jak powinni zachowywać się napotykając na drodze samochód ciężarowy.

Przyczyną większość wypadków drogowych jest czynnik ludzki

Różnica, która ratuje życie

Bezpieczeństwo jest od samego początku priorytetem Volvo Trucks. Z naszych badań i analiz wynika jasno, że do większości wypadków drogowych dochodzi wskutek błędu człowieka. Dlatego właśnie, pomimo opracowywania wielu nowatorskich systemów bezpieczeństwa dla naszych pojazdów, chcemy zrobić coś więcej.

Naszym celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej widoczność w ruchu drogowym.

Patrz i Bądź Widoczny

Naszym celem jest zwiększenie świadomości ludzi, jeżeli chodzi o ich widoczność w ruchu drogowym. Kampania koncentruje się na sytuacjach z udziałem rowerzystów i innych użytkowników dróg, pokazując jak należy się zachowywać napotykając samochód ciężarowy.

Oferowany w jej ramach specjalny zestaw edukacyjny jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Korzystać z niego mogą np. nauczyciele podczas zajęć z uczniami, czy też menedżerowie w swojej działalności zawodowej.

Dostępny jest przewodnik dotyczący wykonywania ćwiczenia praktycznego.

Zestaw edukacyjny

Inspirujący zestaw „Patrz i Bądź Widoczny” składa się z Poradnika Instruktora, prezentacji PowerPoint oraz przewodnika dotyczącego bezpiecznego ćwiczenia praktycznego z użyciem samochodu ciężarowego.

Po zrealizowaniu programu dobrze jest przekazać uczestnikom drobne upominki, takie jak np. kamizelki odblaskowe, promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Pobierz zestaw edukacyjny

Zestaw edukacyjny(ZIP, 870 MB)