Ratuje życie od ponad 50 lat

Blisko połowa osób która poniosła śmierć w wypadkach z udziałem samochodów ciężarowych przeżyłaby, gdyby miała zapięty pas bezpieczeństwa. Ważne, żeby każde nowe pokolenie kierowców zdawało sobie sprawę, jak istotny to był wynalazek. Ponieważ ochrona życia jest dla nas największą wartością.

Volvo Trucks globalnym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa

Tryb nocny jest funkcją, dzięki której kierowca może natychmiast wyłączyć zbędne wskaźniki na desce rozdzielczej – za naciśnięciem przycisku. Rezultatem jest mniejszy blask w polu widzenia kierowcy oraz mniej odbić światła w przedniej szybie i lusterkach wstecznych. Tryb nocny najbardziej przydaje się kierowcom pokonującym długie dystanse po zmroku, a także podczas cofania i manewrowania w trudnych warunkach atmosferycznych lub okolicznościach, takich jak np. podczepianie lub odczepianie przyczepy.

ZAPOBIEGANIE WYPADKOM

Nasze inicjatywy w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego mają na celu unikanie błędów, które są przyczyną 90% procent wypadków drogowych.Dlatego pomagamy naszym kierowcom widzieć więcej, czuć się komfortowo i zachowywać koncentrację. A nasze samochody ciężarowe wyposażamy w systemy i technologie podnoszące bezpieczeństwo na wyższy poziom.

Minimalizacja obrażeń ciała

Niestety, wypadki się zdarzają – dlatego podejmujemy inicjatywy w dziedzinie bezpieczeństwa biernego, koncentrujące się na ograniczaniu ryzyka odniesienia obrażeń ciała w wypadku. Budujemy samochody ciężarowe, które zapewniają kierowcy, pasażerom i innym uczestnikom ruchu maksymalną możliwą ochronę.

Kampania podkreślająca znaczenie patrzenia i bycia widocznym.

Kampania podkreślająca znaczenie

Patrz i Bądź Widoczny

Dowiedz się więcej i pobierz zestaw edukacyjny
Znajdź dealera

Dowiedz się o bezpieczeństwie z pierwszej ręki

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania na ten temat.

Znajdź dealera

Informacje o produktach Volvo Trucks przeznaczone dla służb ratowniczych

Zbiór informacji technicznych umożliwiających wypracowanie procedur i metod działań ratowniczych w związku z wypadkami drogowymi z udziałem samochodów ciężarowych Volvo.

Dokument jest przeznaczony dla lokalnych służb ratowniczych, prowadzących działania na miejscu zdarzenia.

Pobierz podręcznik(PDF, 9.2 MB)