Samochody ciężarowe i usługi

Naszym celem jest opracowywanie pojazdów i usług jak najmniej uciążliwych dla środowiska. Od ograniczania zużycia paliwa po wdrażanie paliw alternatywnych – nasze dokonania są niekwestionowane.

Sprawność energetyczna
Od roku 1970 zużycie paliwa spadło o 40%. Ale wiemy, że stać nas na więcej. Dlatego zobowiązaliśmy się do ciągłej poprawy ekonomiki paliwowej.

Zarządzanie zużyciem paliwa
Nasze samochody ciężarowe są ekonomiczne, zaś nasze inteligentne systemy zarządzania zużyciem paliwa i szkolenia kierowców pomagają w wykorzystaniu ich pełnego potencjału.

Paliwa alternatywne
Jesteśmy pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który wszechstronnie przetestował Bio-DME jako paliwo i zaprezentował silnik wysokoprężny zasilany mieszanką metanu i oleju napędowego.

Emisja spalin przez samochody ciężarowe
W porównaniu ze swoimi poprzednikami, nasze silniki klasy Euro 6 emitują o połowę mniej cząstek stałych i o blisko 80% mniej tlenków azotu. Także nasze samochody ciężarowe zasilane LNG zapewniają znacznie mniejszą emisję substancji szkodliwych.

Materiały i recykling
Około jedna trzecia materiałów użytych do wyprodukowania nowego samochodu ciężarowego Volvo pochodzi z surowców odzyskanych w procesie recyklingu. Sam pojazd zaś nadaje się do recyklingu w 90%.

Dowiedz się więcej o naszych proekologicznych samochodach ciężarowych i usługach

Nasza zrównoważona działalność

Nasza działalność

Dążymy do tego, by nasze procesy produkcyjne były całkowicie zrównoważone. Nasze fabryki w Gandawie, w Belgii, oraz Tuve, w Szwecji, są pierwszymi na świecie fabrykami pojazdów neutralnymi dla klimatu. Nasza lakiernia w Umeå, w Szwecji, szczyci się najniższą w branży emisją rozpuszczalników do atmosfery. Ponadto coraz więcej naszych dealerów osiąga neutralność pod względem emisji CO2. To jeszcze nie koniec. Proces zmian szybko postępuje, obejmując swoim zasięgiem coraz więcej metod produkcji, fabryk, procesów transportowych i dealerów na całym świecie.

Dowiedz się więcej o naszej zrównoważonej działalności
Znajdź dealera

Zmniejsz swoje oddziaływanie

Troska o środowisko naturalne jest w kontekście samochodu ciężarowego lub floty pojazdów czymś, co wymaga poważnego namysłu, a Twój dealer Volvo Trucks może Ci w tym pomóc.

Znajdź dealera