Trzy poziomy mocy, dla różnych warunków jazdy

Piękność na zewnątrz. Bestia pod maską

Tym, co odróżnia Volvo FH16 od innych pojazdów serii FH, jest bezkonkurencyjny silnik D16K. Trzy poziomy mocy maksymalnej: 550, 650 i 750 KM, oraz do 3500 Nm momentu obrotowego. A każdy wariant spełnia normę emisji spalin Euro 6.

Przyjrzyj się bliżej naszym silnikom
Ponumerowane elementy stylistyczne Volvo FH16

Jeszcze bardziej dystyngowany wygląd

Wszystkie modele serii FH współdzielą tę samą „postawę”, linie i opływowe kształty. Volvo FH16 wzbogacono o oryginalne I ekskluzywne.

1. Szyby boczne w tylnej części kabiny
Kształt i przyciemnione szkło szyb bocznych w tylnej części kabiny podkreślają jej dynamikę.

2. Nowa czerń
Nowy kolor FH16 jest ciemny. Niemal czarny. Ale pod tą czernią kryje się intrygująca barwa. Nazywamy ją Mystic Fjord. Musisz to zobaczyć.

3. Dbałość o szczegóły
Subtelne detale zmieniają wszystko. Połyskujące: przedni stopień, krata wlotu powietrza, klamki drzwi i znak firmowy Volvo, są wyraźnie widoczne.

4. Wielka krata
Charakterystyczna ciemnosrebrna krata wlotu powietrza robi wrażenie na każdej drodze. Równie ekskluzywnie prezentują się lusterka i osłona przeciwsłoneczna.

Wnętrze kabiny

Nowa definicja komfortu

Ekskluzywność jest wszechobecna także we wnętrzu kabiny FH16.

Wyjątkowy fotel
Fotel kierowcy otrzymał specjalną formę i tapicerkę, by podkreślić prestiż wnętrza kabiny. Dostępna jest tapicerka skórzana lub skórzano-tekstylna. Kształt fotela i użyte materiały są unikatowe dla Volvo FH16.

Koło kierownicy w kolorze Raven 
Pokryte czarną skórą z kontrastowymi szwami harmonizującymi z tapicerką wnętrza, koło kierownicy w kolorze Raven potęguje doznania podczas jazdy. W tej formie jest dostępne tylko w Volvo FH16.

Najwyższa klasa
Wnętrze wyróżnia się indywidualną tapicerką paneli drzwiowych i ścian, chromowanymi listwami ozdobnymi, zasłonami, tapicerką leżanki i dodatkowymi punktami świetlnymi. Wszystko to razem tworzy atmosferę luksusu w kabinie.

Seria FH

Volvo FH16 to najmocniejszy samochód ciężarowy w serii FH.  Ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko moc. 100% dyspozycyjności. Większą wydajność. Niezrównaną ekonomikę paliwową.

Poznaj cechy serii Volvo FH > 

Znajdź dealera

Przekonaj się sam

Jeżeli coś wzbudziło Twoje zainteresowanie, skorzystaj z wyszukiwarki dealerów, by znaleźć miejsce, w którym możesz zobaczyć to na własne oczy. Dealer Volvo Trucks chętnie Cię oprowadzi.

Znajdź dealera